Mintos logo dostane novou podobu

Jako většina začínajících startupů, tak také Mintos má svůj příběh z náročných dob svého začátku. Několik lidí zde dělalo daleko více než jen práci na několika pracovních místech; vývoj produktu, plánování strategie, situování společnosti, lovení poskytovatelů půjček, poskytování uspokojivých služeb každému individuálnímu zákazníkovi. Značka Mintos se zrodila z těchto prvních kroků: tým pěti lidí založil niche business – online tržiště pro investice do půjček.

O pět let později a po 3,5 miliardách EUR profinancovaných půjček vyrostla společnost Mintos z niche startapu na vedoucí evropské tržiště pro investice do půjček. Mintos je značka, která je místem pro 194 000 mezinárodních investorů hledajících investiční příležitosti, které na Mintos tržišti přináší 69 poskytovatelů půjček z více než 30 zemí světa. Tým pěti lidí se změnil na tým 150 lidí pracujících v kancelářích v Rize, Berlíně, Vilniusu a Varšavě.

Od fintech platformy po tržiště, které je volbou mezinárodních investorů

Na začátku jsme do rozvoje tržiště a platformy investovali většinu našich zdrojů, technologický aspekt našeho podnikání byl na prvním místě a to také odráží naše stručné Mintos logo. Náš tým věděl, že nakonec přijde doba, kdy se produkt společnosti Mintos vyvine natolik, že se objeví nová iniciativa pro vylepšení našeho loga a značky.

Výsledkem prvního loga platfromy Mintos je jednoduché logo a ostrým písmem, kde symbolické znázornění platfromy Mintos vyjadřuje písmeno „i“, s tyrkysovými tečkami nad a pod písmenem, kde samotné písmeno „i“ představuje spojením mezi dvěma vrstevníky (peery). Tento symbol byl jasným vyjádřením toho, co Mintos poskytuje: bod spojení mezi těmi, kteří hledají příležitosti jak pomoci a příležitosti pro investování, a těmi, kteří si chtějí půjčit.

Redesign – pětileté pravidlo

Někteří marketingoví experti tvrdí, že existuje základní pravidlo, na základě kterého by se mělo logo předělat po uplynutí pěti let. Některé případové studie ukazují, že je lepší dobré logo příliš něměnit.

Pro nás ve společnosti Mintos je situace trochu jiná. Naše společnost dosáhla bodu, kdy výsledek naší pětileté práce vyžaduje, aby naše značka také evolvovala.

Mintos business je budován na inovativní fintech platformě pro online investice do půjček. Přestože nepřetržitě investujeme značné zdroje do neustálého zdokonalování našeho produktu, vývoje a inovací, existují nové požadavky na naše logo a značku. S růstem společnosti Mintos se také změnila a rozvinula naše role na trhu a také se zvýšila naše odpovědnost. Do budoucna máme nové plány, které vylepší zkušenost našich Mintos investorů, rozšíří naše produkty a služby a pomohou nám v naplnění našeho poslání otevřít naše tržiště s půjčkami nové třídě aktiv.

S ohledem na výše řečené je potřeba mít více moderní vzhled a logo, což bude podporovat naši rozvíjející se značku a budoucí snahy společnosti.

Nové logo Mintos – solidní, silnější, zjednodušené

Jsme nadšeni z příležitosti Vám představit nové logo společnosti a platfromy Mintos.

Cílem bylo, aby nová identita byla flexibilní, nadčasová a rozpoznatelná, aniž by se stala přehnanou, a zároveň zachytila snadnou ovladatelnost platformy a její výkonné funkce a nástroje“. Krisjanis Rozentals

Naše nové redesignované logo bylo navrženo přímo designérem společnosti Mintos, Krisjanisem Rozentalsem, a odráží osobnost naší značky.

Provedené změny jsou v souladu s naším tónem hlasu, našimi hodnotami, které máme vůči všem naším zůčastněným stranám, a budoucí vizí toho, kde chceme být a jak chceme být vnímáni.

Logo je přetvořeno tak, aby odráželo naši solidnost a přístupnost.

Je přebarveno tak, aby odráželo naši profesionalitu.

Je zjednodušeno, aby odráželo náš štíhlý přístup k podnikání.

Změny jsme zakomponovaly do Mintos loga, přičemž širší písmena vypadají pevněji a podpůrněji. Kulaté zvyšují přístupnost loga, zatímco omezení dalších symbolů a barev logo vyvažuje, díky čemuž je minimalističtější a více UX přátelské.

„Využili jsme všechny naše znalosti k vytvoření vizuálního jazyka, který funguje napříč produkty, aplikacemi, marketingem a společenským úsilím. Neustále se vyvíjíme, také společně s naší identitou. Budeme ji modernizovat dle požadavků trhu, ale také času.“ Aleksandrs Bickovs

Minimalistický přístup není použit jen protože je to trendy – také to pomáhá lépe optimalizovat logo pro různé displeje, díky čemuž je lépe nastavitelné a také zvyšuje jeho viditelnost v různých velikostech. Tato optimalizace loga se náležitě hodí zejména produktovému týmu společnosti Mintos, který pracuje na několika různých projektech, kde zobrazení značky hraje velkou roli.

Aleksandrs Bickovs, UX Lead ve společnosti Mintos řekl, že během procesu vymýšlení nové identity pro společnost Mintos bylo hlavním cílem, ji vytvořit jednoduchou, přístupnou, moderní, flexibilní a celosvětově rozpoznatelnou.

Marcis Gogis, vedoucí produktů společnosti Mintos, říká, že změna loga Mintos je součástí vývoje společnosti. „Je to logický krok pro rostoucí společnosti, které vstupují do nového životního cyklu. Naším cílem je zlepšit služby pomocí technologií, což znamená zjednodušení – a to je přesně to, co jsme udělali také s naším logem. Výrazně jsme jej zjednodušili.“

Dále připravujeme

Změna loga je pouze začátkem procesu osvěžení značky Mintos. Již jsme upgradovali hlavní stránku platformy Mintos, vypustili jsme pozadí stránky a aktualizovali písmo. Na titulních stránkách používáme skutečné lidi, což náš přístup orientuje více na člověka a naše zákazníky.

Designéři právě připravují novou paletu barev a finalizují možnosti nového systému písma. Zbožňujeme některé vizuální triky, které naši návrháři představili naší značce, a na kterých se stále pracuje.

Brzy budeme upgradovat obsah hlavní nabídky a představíme Mintos video, které pomůže s vysvětlením, co je Mintos a co děláme. Remake Mintos blogu, který nám umožní poskytovat našim investorům a obecenstvu ještě kvalitnější a rozmanitější obsah, je také na seznamu nadcházejícího období.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner