Mintos marta ieskats: Dienvidaustrumeiropas alternatīvās kreditēšanas tirgus pārskats

Šomēnes Mintos ieskatā mēs apskatīsim, kā pieaug alternatīvās kreditēšanas nozares popularitāte, īpašu uzmanību pievēršot Dienvidaustrumeiropai (DAE), kurā pēdējos gados ir parādījušās nebanku finanšu institūcijas, kas piedāvā pieejamus un ērtus finanšu pakalpojumus.

Reģiona slēptā potenciāla atklāšana

Mēs iedziļināsimies Albānijas, Bulgārijas, Moldovas un Ziemeļmaķedonijas ekonomikas statistikā un finanšu pārskatā, kā arī pētīsim alternatīvās kreditēšanas ekosistēmu katrā no šīm valstīm.

Četrās valstīs, kuras esam izvēlējušies izcelt, pēdējās desmitgadēs ir notikušas būtiskas politiskas un ekonomiskas pārmaiņas, pārejot no centralizēti plānotas ekonomikas uz tirgus orientētu ekonomiku. Neraugoties uz šīm pārmaiņām, šīs valstis saskaras ar vairākām ekonomikas attīstības problēmām, tostarp zemu IKP un augstu inflācijas līmeni.

Mēs skaidrosim alternatīvās kreditēšanas nozares pašreizējo stāvokli un nākotnes perspektīvas šajā reģionā un sniegsim vērtīgu ieskatu Mintos investoriem.

Albānija
Bulgārija
Moldova
Ziemeļmaķedonija

Mintos darbība: 2023. gada februāris

Lai gan kopējais investīciju apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi nedaudz samazinājās, janvārī bija trīs papildu dienas salīdzinājumā ar februāri (31 kalendāra diena salīdzinājumā ar 28 dienām). Janvārī dienas vidējais ieguldījums bija 2,52 miljoni euro, bet februārī – 2,56 miljoni euro, kas liecina par nelielu dienas vidējā ieguldījuma pieaugumu.

Šī obligāciju pieprasījuma pieauguma rezultātā nedaudz samazinājās procentu likme. Janvārī procentu likme bija 13,5 %, bet februārī tā nedaudz samazinājās līdz 13,3 %.

"Šī tendence var saglabāties arī nākotnē, un mēs varam novērot turpmāku procentu likmes samazināšanos, jo palielināsies investīciju apjoms no jaunajiem investoriem. Tomēr maz ticams, ka procentu likmes samazinājums būs ievērojams, un tā, visticamāk, svārstīsies ap pašreizējo 13% likmi."

Pēteris Miķelsons, Partnerattiecību nodaļas vadītājs.

Ja gribi izlasīt iepriekšējās Mintos ieskata publikācijas, tās ir atrodamas Mintos ieskatu arhīvā. Savukārt plašāka informācija par investēšanu ir pieejama Mintos investoru akadēmijā.

Ir publicēta jaunā kavēto maksājumu lapa

Mēs esam publicējuši jaunu kavēto maksājumu lapu, lai uzlabotu pārredzamību attiecībā uz kavētajiem maksājumiem. Šajā lapā ir redzams tavu atgūšanas procesā esošo maksājumu sadalījums, kā arī atgūtās summas. Tā aizstāj pašreizējo “Atgūšanas procesā” lapu tavā Mintos kontā, un tai var piekļūt tādā pašā veidā.

No kavēto maksājumu lapas tu vari piekļūt pamatinformācijai, skaidrojumiem par jaunajiem, detalizētākajiem lietu statusiem, kā arī jau ierastajiem pārskatiem.

Ja vēlies uzdot jautājumus vai dalīties ar viedokli, pievienojies sarunai mūsu kopienā.

Atruna:

Šī ir mārketinga komunikācija, un tā nekādā gadījumā nav uzskatāma par investīciju izpēti, padomu vai ieteikumu investēt. Nav garantijas, ka investētā summa tiks atmaksāta. Finanšu instrumentu iepriekšējie rezultāti negarantē peļņu nākotnē. Investēšana finanšu instrumentos ir saistīta ar risku; pirms investē, izvērtē savas zināšanas, pieredzi, finansiālo situāciju un investīciju mērķus.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner