Mintos milníky roku 2019: již jsme překonali dva a dále počítáme!

Mintos oslavuje dva nové milníky. Na tržišti bylo do půjček investováno 1,5 miliardy EUR a je registrováno 100,000 investorů!

Společnosti Mintos trvalo necelé 4 roky dosáhnout milníku 1 miliardy EUR investované do půjček na Mintos tržišti. Poté, společnosti Mintos zabralo pouze 4 měsíce dosáhnout dalšího milníku – 1,5 miliardy EUR investované do půjček.

Ve stejnou chvíli společnost dosáhla dalšího velkého úspěchu, 100 000 registrovaných investorů na platformě Mintos. Mintos získal vedoucí pozici v popředí evropského trhu s peer-to-peer půjčkami díky udržení 90 % aktivních uživatelů a proaktivním přístupem ke zpětné vazbě investorů, která vede k novým inovacím.

Rok 2018 byl rok růstu pro společnost Mintos a tento růst nám umožnil expandovat. Naše expanze se následně také podílela na našem dalším růstu. Mintos bude nadále pokračovat v této strategii a rozšíří tržiště co do investorů, nových funkcí a nástrojů, zeměpisné expanze, tak velmi ceněných zaměstnanců.

Graphic 1: Loans funded on Mintos

 

Graphic 2: Loans funded on Mintos in 2018

Začátek – kdo a kolik?

Jak to většinou chodí, tak první investor registrovaný na Mintos byl produktový manažer společnosti s jeho první zkušební investicí. Dnes tato investice, „skvostných“ 18 EUR, stále přebývá v rozšiřujícím se portfoliu dosud plně nesplacených půjček na platformě Mintos.

První investor registrovaný na Mintos, který nebyl členem Mintos týmu nebo jeho širší sítě byl z Lotyšska. Nazvěme ho Investor B. Investor B, který je symbolicky zastoupen jednodolarovou bankovkou zarámovanou na stěně společnosti Mintos, učinil první investici investováním 200 EUR. Tenkrát trvalo dva až tři dny, než byly peníze převedeny z bankovního účtu Investora B na jeho Mintos účet Na Mintos tržišti byl pouze jeden poskytovatel půjček, který nabízel pro investování půjčky poskytnuté pouze jedné zemi, Lotyšsku. Tento investor je stále aktivní na platformě Mintos. Během následujících 4 let, Mintos tržiště zavedlo mnoho nových možností, které umožnili převod rychleji a více pohodlným způsobem. Také nabídky investic a diverzifikace se významně rozšířili až na 60 poskytovatelů půjček z 29 státu z pěti kontinentů.

Během čtyř let se 99 999 dalších investorů připojilo k Investorovi B. Ze začátku to byli převážně investoři z Lotyšska. Nicméně na začátku roku 2019 lotyšští investoři reprezentují pouze 6 % všech registrovaných investor na platformě Mintos, nyní globálního tržiště pro investory ze 70 zemí z celého světa.

Graphic 3: New investors on Mintos

Graphic 4: New investors on Mintos in 2018

Růst zakořeněn

Martin Sulte, CEO a Spoluzakladatel společnosti Mintos tvrdí, že tyto úspěchy jsou výsledkem na růst orientovaného přístupu: „Jsme potěšeni, že v našem týmu máme Áčkové hráče, lidi, kteří jsou motivování udělat tu nejlepší práci a vytvořit lepší produkt. S tímto na cíl orientovaným přístupem společnost Mintos rychle expanduje. Náš skvělý tým jsme během roku 2018 zdvojnásobili na 60 lidí a v roce 2019 pravděpodobně opět zdvojnásobíme náš počet.“

Společnost Mintos začínala s centrálou v Lotyšsku a rozšířila svoji přítomnost do Polska a Mexika. Společnost dále plánuje otevřít kancelář v Berlíně v Německu, s již započatými nábory.

Kromě zalíbení pro inovace, jsme také velice vděční za zpětnou vazbu našich investorů. Společně to tvoří hlavní princip společnosti Mintos: inovujte, abychom s pomocí technologie vytvořili lepší finanční služby“, říká Sulte a dodává, že tým Mintos vždy hledá lepší řešení a je dychtivý vytvořit produkt, který investoři milují.

Nedávno mohli investoři vidět, že Mintos představil velmi očekávané funkce, jako jsou investiční strategie, Auto Invest pro Sekundární trhu a dvou fázovou autentizaci. Tyto funkce zlepšují zkušenost investorů, zatímco současně umožňují investovat jednodušeji se zvýšenou bezpečností na ochranu uživatelských dat.

Jak dále?

S více jak 55 000 investory, kteří se připojili v roce 2018 a investovali svoji důvěru a prostředky na tržišti, společnost Mintos narostla do lídra evropského trhu s peer-to-peer půjčkami. S investory, členy týmu a poskytovatelů půjček z celého světa, bude společnost Mintos pokračovat v poskytování lepších finančních služeb za pomoci technologií. Společnost poskytne v nadcházejícím období investorům IBAN (bankovní) číslo účtu a debetní platební karty, společně s Mintos mobilní aplikací. Spojením technologie s neprozkoumanými možnostmi trhu, bude tým Mintos pokračovat v tom nejzásadnějším, poskytovat nejlepší možnou zkušenost investorům na platformě Mintos.

V nadcházejícím roce to vypadá, že růst je ta správná zvolená cesta, na které by měl Mintos zůstat, a globální trh je to správné místo, kde toho dosáhnout.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner