Mintos osiąga rentowność w 2017 r.

Mamy przyjemność ogłosić, że po trzech latach prowadzenia działalności firma Mintos po raz pierwszy wygenerowała roczny zysk. W 2017 r. nasze przychody wzrosły ponad czterokrotnie do przeszło 2,1 mln euro, a zysk netto wyniósł 196 000 euro.

W 2017 r. platforma Mintos dynamicznie się rozwijała, co pozwoliło nam zająć pozycję lidera w Europie kontynentalnej i zdobyć 38% udziału na rynku pożyczek (według danych AltFi Data). Od początku naszej działalności nasi użytkownicy zainwestowali łącznie ponad 660 mln euro. Szacujemy, że do końca roku kwota sfinansowanych pożyczek osiągnie poziom 1 miliarda euro.

– Zeszły rok był dla nas bardzo korzystny i zajęliśmy pozycję głównego gracza na rynku międzynarodowym. Cieszymy się, że nasz model biznesowy się sprawdza i że osiągnęliśmy rentowność w ciągu zaledwie trzech lat, co w obecnych czasach nie jest powszechnym osiągnięciem w przypadku start-upów – mówi Martins Sulte, CEO i współzałożyciel Mintos.

W 2017 r. dokonaliśmy znacznych inwestycji w technologię, pracowników i platformę, dzięki czemu nasze usługi są jeszcze bardziej przyjazne dla inwestorów. W zeszłym roku wprowadziliśmy także możliwość wymiany walut po przejrzystych kursach i uczciwych prowizjach, aby inwestorzy mogli wymieniać pieniądze na korzystniejszych warunkach niż w bankach. W efekcie liczba inwestorów na platformie Mintos również dynamicznie wzrosła. W maju 2018 r. mieliśmy 58 000 użytkowników, a do końca roku oczekujemy osiągnąć poziom 100 000 inwestorów.

Obecnie Mintos zatrudnia 50 pracowników w trzech oddziałach – w Rydze, Warszawie i Meksyku – do których wkrótce dołączą biura w Brazylii, Rosji i Azji Południowo-Wschodniej. Do końca roku planujemy dwukrotnie zwiększyć liczbę naszych pracowników.

– (…) obecnie rozwój jest dla nas ważniejszy niż osiągnięcie rentowności. Dzięki sprawdzonemu modelowi biznesowemu będziemy dalej inwestować w technologię i produkty oraz podwoimy liczbę pracowników. Pozwoli nam to zintensyfikować nasze działania, aby umożliwić wolny i skuteczny przepływ kapitału na świecie przy pomocy technologii – wyjaśnia Martins Sulte, CEO i współzałożyciel Mintos.

Nasza strategia zakłada zrównoważony rozwój w ambitnym, lecz stabilnym tempie. Przewidujemy, że w 2018 r. nasz obrót zwiększy się 2–3 krotnie. W tym roku skupimy się na udoskonaleniu dwóch stron rynku – zwiększeniu zainteresowania inwestorów oraz liczby pożyczek z obecnych i nowych krajów poprzez rozszerzenie oferty Mintos o kraje Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.

Możesz przeczytać nasz raport finansowy tutaj.

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner