Mintos pēc 3. ceturkšņa – pieprasījums un piedāvājums

Līdztekus ar tirgus atvēršanu jaunai aizdevumu aktīvu klasei privātiem investoriem, mēs turpinām piedzīvot spēcīgu investoru skaita pieaugumu Mintos aizdevumu tirgū.

Pieaugošais pieprasījums pēc aizdevumiem ir ietekmējis aizdevumu piedāvājuma dinamiku. Pēdējo nedēļu laikā investoru pieprasījums ir pārsniedzis aizdevumu piedāvājumu, kā rezultātā aizdevumu tirgū investīcijām bija pieejams mazāks skaits aizdevumu.

Taču kopējais finansēto aizdevumu skaits turpina strauji augt. Ja skatāmies uz investoru aktivitāti, tad 2019. gada 3. ceturksnī kopā tika finansēti aizdevumi 830 miljonu EUR apmērā, kas ir par 25% vairāk nekā 2019. gada 2. ceturksnī un par 190% vairāk nekā tajā pašā laika periodā 2018. gadā. Vienlaikus 2019. gada 3. ceturksnī Mintos aizdevumu tirgum pievienojās vairāk nekā 38 000 jaunu investoru. Septembrī investori Mintos izvietotajos aizdevumos investēja 269 miljonus EUR, un otrreizējā tirgū tika pārdoti aizdevumi 17,5 miljonu EUR apmērā.

Mintos aizdevumu tirgū ir vairāk nekā 17 miljoni aktīvo aizdevumu, un investīcijām ir pieejami vairāk nekā 52 000 aizdevumu. Vidēji 75-80% no Mintos izvietotajiem aizdevumiem tiek finansēti, izmantojot Mintos investīciju rīkus Invest & Access un Auto Invest. Automatizētie rīki aizdevumus nopērk, pirms tie parādās pirmreizējā tirgū. Līdz ar to tikai 20-25% no visiem Mintos pieejamajiem aizdevumiem nonāk pirmreizējā tirgū, kur tie ir pieejami manuālai investēšanai.

Pastāvīgs piedāvājums pieaugošajam pieprasījumam

Mēs Mintos aizdevumu tirgū arī iepriekš esam pieredzējuši un veiksmīgi līdzsvarojuši piedāvājuma un pieprasījuma svārstības. Nesen mēs uzsākām sadarbību ar vairākiem jauniem aizdevumu izsniedzējiem. Piemēram, vakardien Mintos aizdevumu tirgum pievienojās divi jauni aizdevumu izsniedzēji: Stikcredit un E-cash, bet Creamfinance paplašināja savu Mintos pārstāvēto valstu klāstu ar Spāniju.

Creamfinance ir viens no Eiropā vadošajiem patērētāju finanšu pakalpojumu sniedzējiem, un Spānijā tas darbojas kopš 2017. gada. Šajā laika posmā uzņēmums ir izsniedzis aizdevumus 39,9 miljonu EUR apmērā, turklāt 2019. gadā vien tika izsniegti vairāk nekā 52 000 aizdevumu.

Savukārt StikCredit ir aizdevumu izsniedzējs no Bulgārijas, kas tagad Mintos izvieto patēriņa kredītus ar neto peļņu līdz 12% gadā. Kopš uzņēmuma dibināšanas 2013. gadā, tas ir izsniedzis aizdevumus 14 miljonu EUR apmērā.

Visbeidzot E-cash piedāvā īstermiņa kredītus Ukrainas pilsoņiem. Uzņēmums pirmo kredītu izsniedza 2017. gada decembrī, un līdz 2019. gada 31. jūlijam tas bija izsniedzis vairāk nekā 121 000 kredītu vairāk nekā 10 miljonu EUR apmērā. Pašlaik aizdevumu izsniedzējam ir vairāk nekā 48 000 klientu, kas ir saņēmuši vismaz vienu kredītu, un vairāk nekā 26 000 atkārtotu aizņēmēju.

Mēs turpināsim paplašināt un diversificēt aizdevumu piedāvājumu ar mērķi atvērt tirgu jaunai aktīvu klasei privātajiem investoriem. Tāpat kā līdz šim mēs investorus informēsim par visiem jaunumiem mūsu blogā, jaunumu e-pastos un sociālo mediju kanālos.

Ja Tu izmanto Auto Invest, Tev vienmēr ir iespēja atiestatīt savus uzstādījumus vai izveidot citus portfeļus, ar kuriem investēt Mintos aizdevumu tirgū. Tu vari izmantot arī Invest & Access, kurā Tavus līdzekļus investēs mūsu automatizētais investīciju rīks.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner