Mintos platformai pievienojas auto kredītu izsniedzējs Jet Finance

Ar prieku informējam, ka Mintos ir uzsācis sadarbību ar Jet Finance, kas ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Kazahstānas auto kreditēšanas tirgū. 2018. gadā dibinātais uzņēmums sāka darbību kā Mogo Finance (tagad Eleving Group) pilnībā piederošs meitasuzņēmums. 2021. gadā Mogo pārvērtēja savu uzņēmējdarbības stratēģiju Kazahstānas tirgū un nolēma aiziet no šī tirgus. Vietējā Mogo vadība saskatīja labu iespēju izmantot savu pieredzi un zināšanas par vietējo tirgu un atpirka Kazahstānas uzņēmumu, nodibinot Jet Finance. Uzņēmums darbojas ar zīmolu Jet Car.

Līdz šim Jet Finance saviem 3200 klientiem ir izsniedzis kredītus vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pašreizējais neto portfelis 2021. gada 22. jūnijā bija 5 048 220 eiro. Pašlaik Jet Finance komandu veido 60 darbinieki.

Jet Finance darbība Covid-19 pandēmijas laikā

"Esmu gandarīts par to, kā mums izdevās reaģēt uz Covid pandēmijas radītajiem izaicinājumiem. Patiesībā, pateicoties mūsu komandas darbam, ienākošo maksājumu smmazinājums ilga vien trīs mēnešus, un no 2020. gada jūnija tas ātri uzlabojās (detalizētāki rādītāji ir pieejami mūsu korporatīvās prezentācijas pēdējos slaidos). Saskaņā ar mūsu lēmumu saglabāt lojalitāti pret klientiem mēs pieņēmām jaunus parādu piedziņas noteikumus, atturoties no tūlītējas auto atsavināšanas kavētu maksājumu gadījumā un tā vietā palīdzot saviem klientiem ar tādiem instrumentiem kā alternatīvi atmaksas grafiki un kavējuma maksu atcelšana. Esam gandarīti, ka aizņēmēji šīs iniciatīvas novērtēja atzinīgi, kas atspoguļojās lieliskā maksājumu disciplīnā un ievērojami uzlabotā kredītu vērtības samazināšanās līmenī pēc tam. Papildus tam mēs guvām arī pieredzi, kā tikt galā ar dažkārt pārmērīgi stingrām regulatora prasībām par labu aizņēmējiem, un iemācījāmies, ka vienmēr ir iespējams rast pieņemamus kompromisus apaļā galda diskusiju ceļā."

Azamat Seitbekov, Jet Finance vadītājs.

Uzņēmums norādīja, ka atbalsta instrumenti, piemēram, alternatīvi kredītu atmaksas grafiki, tika piedāvāti līdz 2020. gada jūnijam. Līdz ar vietējās valdības norādījumiem situācija Kazahstānā sāka uzlaboties, un šobrīd šādi instrumenti vairs netiek piedāvāti.

Jet Finance auto kredīti Mintos platformā

Gada procentu likme

Līdz 9%

Vidējā GPL*

54.65%

Vidējā kredīta summa

€3900

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (RPP 60**)

2.6%

Vidējais kredīta termiņš

39 mēneši

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

7

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

Gada procentu likme

Līdz 9%

Vidējā GPL*

 

54.65%

Vidējā kredīta summa

€3900

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (RPP 60**)

2.6%

Vidējais kredīta termiņš

39 mēneši

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

7

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

*Gada procentu likme

**Riskam pakļautais portfelis (kavējas ilgāk par 60 dienām)

Jet Finance izsniegtajiem kredītiem ir piešķirts Mintos Risk Score 7 ar šādiem apakšrādītājiem: kredītportfeļa sniegums – 7, aizdevumu apkalpotāja efektivitāte – 7, atpirkšanas spēja – 5 un sadarbības struktūra – 6.

Jet Finance aizņēmēju kredītspējas novērtēšanai izmanto pašu izstrādātu vērtēšanas algoritmu, kas ņem vērā virkni datu punktu, piemēram, informāciju no kredītbiroja, Valsts pensiju maksājumu centra, Tieslietu ministrijas datubāzes un citiem avotiem. Ieķīlātās automašīnas ir aprīkotas ar GPS sistēmām, kas vajadzības gadījumā uzņēmumam ļauj ātri atrast un atgūt automašīnas.

Lai nodrošinātu papildu drošību Mintos investoriem, Jet Finance noslēgs ķīlas līgumu ar Mintos, saskaņā ar kuru daļa aizdevumu portfeļa tiks ieķīlāta kā nodrošinājums.

Lai iegūtu pieeju Jet Finance kredītiem, investori var investēt Mintos Finance izsniegtos aizdevumos Jet Finance, kuru atmaksa ir atkarīga no gala aizņēmēja maksājumiem. Katrs aizdevums, ko Mintos Finance izsniegs Jet Finance, tiks piesaistīts attiecīgam Jet Finance izsniegtam aizdevumam gala aizņēmējam. Mintos Finance ir Mintos grupas uzņēmums. Detalizēts jaunās struktūras apraksts ir pieejams Mintos Finance aizdevuma līgumā un cesijas līgumā.

Jet Finance vadītāja komentārs

"Mūsu galvenais mērķis ir kļūt par ilgtspējīgu sadarbības partneri tiem Kazahstānas pilsoņiem, kuriem ir nepieciešams finansējums automašīnas iegādei. Tas ietver arī ievērojamas tirgus daļas iekarošanu, ko var sasniegt tikai ar spēcīgiem centieniem piesaistīt finansējumu. Šajā kontekstā Jet Finance kredītu izvietošana Mintos platformā rada lielisku iespēju izpētīt un dažādot mūsu likviditātes avotus. Turklāt, ņemot vērā mūsu ambīcijas kļūt globāliem, sadarbība ar tādu starptautisku platformu kā Mintos būtiski uzlabo uzticamību mūsu uzņēmumam."

Azamat Seitbekov, Jet Finance vadītājs

Iepazīsties ar Jet Finance komandu

Uzņēmuma vadītājs Azamat Seitbeko ir ieguvis maģistra grādu INSEAD biznesa skolā (Francijā). Viņam ir plaša pieredze privātajā un valsts pārvaldes sektorā. Azamat ir dibinājis un attīstījis e-komercijas jaunuzņēmumus Kazahstānā un Vidusāzijas valstīs, kā arī iepriekš strādājis par Mogo Finance biznesa vadītāju Kazahstānā.

Uzņēmējdarbības attīstības vadītājam Daniyar Beldeubayev ir pieredze augošās mikrofinansēšanas organizācijās, piemēram, Turbomoney un Qanat, kas ir lieli algas dienas kreditēšanas uzņēmumi Kazahstānā.

Risku parakstīšanas un risku vadītājs Aibek Ikramov ir strādājis par risku vadītāju Eirāzijas bankā, Nurbank un Sberbank, kur bija atbildīgs par vērtēšanas modeļu izveidi.

Kā investēt Jet Finance auto kredītos

Mintos ir pievienojis Jet Finance kredītus diversificētajai un augstas ienesības stratēģijai. Ja gribi investēt šajos kredītos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries attiecīgi pielāgot savus stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Par Jet Finance

Jet Finance ir jauns zīmols Kazahstānas tirgū. Sākotnēji uzņēmums bija daļa no Mogo Finance (tagad Eleving), un tas ir veiksmīgi pielāgojies Vidusāzijas tirgus specifikai. 2021. gadā uzņēmums atdalījās no Mogo Finance. Pateicoties labi izstrādātai stratēģijai, biznesa procesiem un kompetentai resursu izmantošanai, Jet Finance ir viens no līderiem Kazahstānas auto kreditēšanas tirgū. Jet Finance juridiskās personas nosaukums ir TOO MFO Mogo Kazakhstan, taču tai nav nekādu juridisku saikņu ar bijušo Mogo grupu.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner