Mintos platformai pievienojas Dienvidāfrikā bāzēts Baltijas tehnoloģiju jaunuzņēmums Planet42

Zemāk sniegto paziņojuma tekstu sagatavoja AS Mintos Marketplace (Mintos) sadarbībā ar Planet42 – Mintos sadarbības partneri, kas piedāvā investīciju iespējas mintos.com.

Tagad investori var investēt aizdevumos, kas nodrošināti ar Planet42 (Inclusion South Africa (Pty) Ltd) nomas līgumiem, un nopelnīt līdz pat 12% gadā.

2017.gadā Tallinā dibinātais uzņēmums Planet42 ir automašīnu abonēšanas uzņēmums, kura mērķis ir mazināt nevienlīdzību transporta jomā. Tas piedāvā automašīnu “nomā un pērc” abonēšanas pakalpojumu, nodrošinot piekļuvi personīgajam auto un iespēju to iegūt savā īpašumā cilvēkiem, kuri citādi nevar izmantot tradicionālās finansēšanas iespējas.

Transports ir svarīgs sociālās iekļaušanas un labklājības veicinātājs, bet attīstītajās valstīs, jo īpaši tajās, kurās ir drošs un uzticams sabiedriskais transports, šis faktors netiek pienācīgi novērtēts. Daudzās jaunattīstības valstīs automašīna nozīmē brīvību, un Planet42 šo sapni padara par realitāti saviem klientiem.

Tas sadarbojas ar simtiem automašīnu dīleru visā Dienvidāfrikā, tādējādi nodrošinot saviem klientiem daudzveidīgu piedāvājumu. Līdz šim uzņēmums ir apkalpojis 8000 klientu, un tā galvenais mērķtirgus ir cilvēki, kurus Dienvidāfrikas tradicionālā banku sistēma neievēro vai negodīgi ignorē (vairāk par Dienvidāfrikas alternatīvo aizdevumu tirgu lasi šeit).

Planet42 nesen piesaistīja 30 miljonus ASV dolāru pašu kapitāla un aizņēmumu no tādiem investoriem kā Naspers un Lendable. Šobrīd uzņēmumā strādā vairāk nekā 60 darbinieku Igaunijā, Dienvidāfrikā un Meksikā. Kopš uzņēmuma dibināšanas tas ir noslēdzis 8000 līgumu 38 miljonu eiro vērtībā. Planet42 pašreizējā portfeļa vērtība ir 30 miljoni eiro, un tā saistību neizpildes rādītājs ir 8 %.

Planet42 automašīnu abonēšanas līgumi Mintos platformā

Mintos platformā Planet42 dod investoriem iespēju atbalstīt tā misiju demokratizēt mobilitāti jaunietekmes tirgos, investējot aizdevumos, kas nodrošināti ar nomas līgumiem.

Gada procentu likme

12% EUR

Vidējā GPL (gada procentu likme)1

50 – 80%

Vidējā nomas maksa

4 500 EUR

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (kavējas ilgāk par 60 dienām)

9%

Vidējais nomas termiņš2

30 mēneši

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

7

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

1APR ekvivalents: Tas ir kopējais izmaksu apjoms klientam, pieņemot, ka tiek piemērots 5 gadu anuitātes grafiks, kas izteikts procentos gadā. Abonēšanas maksājumos ir iekļauta visaptveroša apdrošināšana un GPS izsekošana.

2Vidējais nomas termiņš: katram līgumam ir 60 mēnešu nomas termiņš, taču ne visi klienti izmanto nomas pakalpojumu visu šī termiņa laiku.

Mintos Risk Score ir 7 ar šādiem apakšrādītājiem: abonēšanas portfeļa sniegums – 7, abonementu apkalpotāja efektivitāte – 8, atpirkšanas spēja – 6 un sadarbības struktūra – 6.

Dienvidāfrikas banku neelastīgās novērtēšanas sistēmas un pārmērīgās nevēlēšanās uzņemties risku dēļ pat cilvēkiem ar stabiliem ienākumiem ir grūti piekļūt finansējumam. Tāpēc Planet42 veic savu klientu riska novērtējumu, izmantojot automatizētu vērtēšanas algoritmu, kas var efektīvi noteikt, kurš ir negodīgi iekļauts melnajā sarakstā un tādēļ ir tiesīgs izmantot uzņēmuma piedāvājumu. Planet42 apkalpo arī klientus ar ierobežotu kredītvēsturi jeb tā dēvētos “plānā faila” klientus.

Lai iegūtu pieeju Planet42 nomas līgumiem, investori var investēt SIA Mintos Finance (Mintos grupas uzņēmums) izsniegtos aizdevumos Planet42, kuru atmaksa ir atkarīga no nomnieka maksājumiem. Katrs aizdevums, ko Mintos Finance izsniegs Planet42, tiks piesaistīts attiecīgam nomas līgumam starp Planet42 un auto gala nomnieku. Detalizēts šīs struktūras apraksts ir pieejams Mintos Finance aizdevuma līgumā un cesijas līgumā.

Lai investoriem nodrošinātu papildu drošību Mintos aizdevumu tirgū, SIA Mintos Finance noslēgs vienošanos ar Planet42 un īpašam nolūkam dibinātu nodrošinājuma sabiedrību (SPV)*. Nodrošinājuma SPV turēs nodrošinājumu (visus debitoru parādus un īpašas notariālās obligācijas, kas reģistrētas uz Planet42 kustamo aprīkojumu) Mintos un citu aizdevēju vārdā un sniegs garantiju kā nodrošinājumu jebkādām prasībām, kas SIA Mintos Finance varētu rasties saskaņā ar aizdevuma līgumu starp SIA Mintos Finance un Planet42.

*Bowwood And Main No 312 (Rf) Proprietary Limited

Kā investēt Planet42 aizdevumos, kas nodrošināti ar nomas līgumiem

Aizdevumi, kas ir nodrošināti ar Planet42 nomas līgumiem, tiks pievienoti diversificētajai un konservatīvajai stratēģijai. Ja gribi tajos investēt, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries pielāgot savus stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Par Planet42

2017. gadā dibinātais Planet42 cīnās pret nevienlīdzību transporta jomā, dodot iespēju iegūt savā īpašumā automašīnu tiem Meksikas un Dienvidāfrikas iedzīvotājiem, kurus bankas negodīgi ignorē. Tas piedāvā “nomā un pērc” abonēšanas pakalpojumu, nodrošinot veidu kā iegādāties automašīnu cilvēkiem, kuri citādi nevarētu to izdarīt. Planet42 rada sociālo ietekmi daudzās vietās, kur mobilitāte ir problēma, palīdzot cilvēkiem ātrāk un drošāk pārvietoties pa Dienvidāfriku. Tas sadarbojas ar simtiem automašīnu tirdzniecības centru visā Dienvidāfrikā, tādējādi sniedzot klientiem daudzveidīgu izvēļu klāstu. 2021. gadā Planet42 saņēma CarbonNeutral® uzņēmuma sertifikātu, ko izsniedz Natural Capital Partners – vadošie oglekļa neitralitātes un klimata finansējuma eksperti.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner