Mintos platformai pievienojas jauns kreditēšanas uzņēmums no Meksikas – Swell

Swell Finanzas en Movimiento uzsāk sadarbību ar Mintos un piedāvā investēt Meksikā izsniegtos auto kredītos.

2010. gadā dibinātais uzņēmums Swell specializējas aizdevumu izsniegšanā maziem un vidējiem uzņēmumiem. Lai gan lielākā daļa aizdevumu ir līzings automašīnām, komerciālajiem transportlīdzekļiem un iekārtām, Swell izsniedz aizdevumus arī apgrozāmajam kapitālam, neparedzētiem izdevumiem, aktīvu iegādei un investīciju projektu finansēšanai. Lielākā daļa automašīnu un komerciālo transportlīdzekļu aizdevumu tiek izsniegti, tieši sadarbojoties ar jauno transportlīdzekļu dīleriem, efektīvi palielinot vidējo aizdevuma lielumu virs tirgus vidējā līmeņa.

Swell komandu veido 32 darbinieki, un tam ir aptuveni 200 klientu. 2020. gadā uzņēmuma ieņēmumi sasniedza 1,2 miljonus eiro, un tā operatīvā peļņa bija 689 000 eiro. Swell neto kredītportfelis 2021. gada februārī bija 9,8 miljoni eiro. Pēc Swell sniegtās informācijas tā aizdevumu atmaksas neizpildes līmenis ir 2%. Uzņēmumu un tā portfeli reizi ceturksnī auditē starptautiska kredītreitingu aģentūra HR Ratings, kas sniedz gada konsolidēto finanšu darbības pārskatu, kuru investori var apskatīt šeit. Swell darbību uzrauga Meksikas Nacionālā banku un vērtspapīru komisija un Nacionālā komisija finanšu pakalpojumu lietotāju aizsardzībai.

Pateicoties līzinga partnerībai ar Daimler, Volkswagen, Toyota Financial Services un citiem uzņēmumiem, Swell ir kļuvis par respektablu tirgus dalībnieku. Asociación de Sociedades Financieras de Objeto Múltiple (ASOFOM) veiktajā korporatīvās pārvaldības pētījumā Swell ir ierindots 7. vietā labāko alternatīvo aizdevēju vidū (zināms kā SOFOMES). Pašlaik Meksikā ir vairāk nekā 1700 SOFOMES.

Swell darbība 2020. gada pandēmijas laikā

Swell ziņo, ka pandēmijas pirmajos viļņos, kad Meksika ieviesa pirmos stingros ierobežojumus, kas aizliedz pārvietošanos, un tika slēgti vairāki uzņēmējdarbības veidi, kreditēšanas uzņēmums daļai klientu ļāva pagarināt atmaksas grafiku un maksāt tikai procentus, tādējādi palīdzot klientiem pārvarēt sarežģīto ekonomisko situāciju (investoriem jāņem vērā, ka uzņēmums Mintos platformā izvietotos aizdevumus nepagarinās). Tas palīdzēja Swell kontrolēt saistības nepildošo aizdevumu (NPL) līmeni, un uzņēmums informē, ka lielākā daļa klientu atgriezās pie sākotnējiem atmaksas grafikiem. Kaut arī uzņēmums atzīst, ka pandēmija ietekmēja 2020. gada peļņu, šāda pieeja tika uzskatīta par nepieciešamu līdzekli, lai izvairītos no paaugstināta aizdevuma atmaksas neizpildes līmeņa. Swell vadība ātri reaģēja uz pandēmijas ietekmi Eiropā un citās valstīs, pirms tā skāra Meksiku, izveidojot skaidras naudas likviditātes rezervi un jau laicīgi analizējot klientu kredītreitingus un spēju atmaksāt aizdevumus. 2021. gada 1. ceturksnī Swell samazināja kavētos maksājumus par 20–30% (salīdzinājumā ar 2020. gada 3. ceturksni).

Swell Meksikas auto kredīti Mintos platformā 

Mintos platformā Swell izvietos tikai finanšu automašīnu nomas līgumus, kas nodrošināti ar transportlīdzekļiem kā aktīviem – tas ir likvidākais nodrošinājums Swell portfelī.

 

Gadu procentu likme Līdz 11%
Vidējā kredīta summa 30 000 €
Vidējais kredīta termiņš 36 mēneši
Līdzdalība aizdevumos 10%
Mintos Risk Score 7
Atpirkšanas pienākums
Procenti par kavētiem maksājumiem

 

Investīciju iespējām Swell auto kredītos ir piešķirts Mintos Risk Score 7 ar šādiem apakšrādītājiem: kredītportfeļa sniegums – 8, aizdevumu apkalpotāja efektivitāte – 6, atpirkšanas spēja – 6 un sadarbības struktūra – 5. Papildus tiešajai cesijai Swell ir ieviesis arī papildu drošības līmeni, izveidojot ķīlu par izvietotajiem aizdevumiem par labu Mintos investoriem.

Swell īsteno rūpīgu klientu kredītspējas novērtēšanu. Automatizētais process ietver padziļinātu uzņēmējdarbības, kredītvēstures, gada nodokļu deklarācijas, garantiju un novērtējumu, kā arī potenciālā klienta galvenās darbības analīzi, un pēc tam katru gadījumu izskata vērtēšanas komiteja. Visi aizdevumi ir nodrošināti ar ķīlu un tiek izsniegti tieši dīlerim, tādējādi palīdzot izvairīties no iespējamā krāpšanas vai piesavināšanās riska. Runājot par parādu piedziņu, vairāk nekā 90% no Swell aizdevumiem tiek iekasēti, automātiski debetējot aizņēmēja bankas kontu.

Swell vadītāja komentārs

“Mēs esam ļoti priecīgi un gandarīti par iespēju pievienoties Mintos aizdevumu tirgum. Esam apņēmušies darīt visu iespējamo, lai būtu pārredzami, pretimnākoši investoriem un Mintos platformā atstātu labu iespaidu par kreditēšanas uzņēmumiem no Meksikas. Mūsuprāt, Mintos spēlēs nozīmīgu lomu Swell izaugsmē, un būs vērtīgs stratēģiskais partneris. Gribu atzīmēt arī lielisko pieredzi uzticamības pārbaudes procesā, kas bija izcilas kvalitātes, salīdzinot ar to, ko esmu pieredzējis savā vairāk nekā 20 gadu ilgajā pieredzē finanšu nozarē. Mintos kā sabiedrotais nodrošinās turpmāku portfeļa izaugsmi 2021. – 2022. gadā,” komentē Swell vadītājs Ernesto Vela Berrondo.

Pirms kļūšanas par Swell vadītāju, Ernesto Vela Berrondo strādāja par akciju tirgotāju un finanšu konsultantu Merrill Lynch Kalifornijā, ASV, un pēdējos 25 gadus bija HSBC izpilddirektors, vienlaikus pēdējos 5 gadus ieņemot arī Swell ārējā konsultanta amatu. Berrondo kungam ir vairāk nekā 27 gadu pieredze finanšu, investīciju un parādu tirgos.

Kā investēt Swell Meksikas auto kredītos

Swell auto kredīti tiks pievienoti diversifikācijas un konservatīvajai stratēģijai. Ja gribi investēt šajos kredītos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries pielāgot savus stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner