Mintos platformai pievienojas jauns kreditēšanas uzņēmums no Meksikas – GoCredit

Ar prieku paziņojam par jaunu uzņēmumu Mintos platformā, kas darbojas Meksikas aizdevumu tirgū – GoCredit. Uzņēmums izsniedz tiešā debeta un algas kredītus, un abi šie kredītu veidi Mintos aizdevumu tirgū tiks izvietoti kā patēriņa kredīti.

Tiešā debeta aizdevumi ir patēriņa kredīti, kas tiek automātiski ieturēti, tiklīdz aizņēmējs savā bankas kontā saņem algu vai pensiju. Algas kredītu ietur darba devējs (t. i., valsts aģentūra), pirms aizņēmējs saņem savus neto ienākumus, tādējādi novēršot kredīta atmaksas neveikšanas risku.

GoCredit tika dibināts 2011. gadā, un šobrīd tajā strādā 200 darbinieku. Līdz šim uzņēmums ir izsniedzis vairāk nekā 26 000 algas kredītu un vairāk nekā 9000 tiešā debeta kredītu. Uz 2021. gada 30. maiju uzņēmuma neto portfeļa vērtība sasniedza 8,7 miljonus eiro.GoCredit saskata plašas izaugsmes iespējas, jo valstī ir aptuveni deviņi miljoni valsts iestāžu darbinieku un pensionāru, kuri var pretendēt uz algas un tiešā debeta kredītiem.

GoCredit patēriņa kredīti Mintos aizdevumu tirgū

Gada procentu likme

Līdz 9%

Vidējā GPL* 

69% algas kredītiem, 129% tiešā debeta kredītiem

Vidējā kredīta summa

1400 eiro algas kredītiem, 1000 eiro tiešā debeta kredītiem

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (RPP 60**)

7% algas kredītiem, 18% tiešā debeta kredītiem

Vidējais kredīta termiņš

36 mēneši algas kredītiem, 30 mēneši tiešā debeta kredītiem

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

6

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

*Gada procentu likme

**Riskam pakļautais portfelis (kavējas ilgāk par 60 dienām)

Pagaidām kopējais Mintos riska rādītājs GoCredit izsniegtajiem kredītiem ir 6 ar sekojošiem apakšrādītājiem: 6 – kredītportfeļa veiktspēja, 6 – aizdevuma apkalpošanas efektivitāte, 7 – atpirkšanas spējas un 6 – sadarbības struktūra. Kā paskaidrots turpmāk, rezultāts tiks koriģēts, tiklīdz tiks pabeigts Master Trust konts priekš Mintos investoriem.

Algas kredītiem kredītspēja tiek novērtēta, pamatojoties uz klienta maksātspēju, ko apstiprina darba devējs – valsts aģentūra. Tiešā debeta kredītiem uzņēmums ir izstrādājis unikālu vērtēšanas modeli, kurš novērtē daudzus mainīgos, piemēram, FICO kredītreitingu 1, kredītbiroju vēsturi un informāciju, konta pārskata analīzi, atrašanās vietu, atsauksmes un citus datus.

GoCredit pievienojas Mintos ar augstāku drošības līmeni

Drošības līmeni veido tieša aizdevuma cesija, ko papildina ķīlas tiesības pār Mintos aizdevumu tirgū izvietotajiem kredītiem, kas izveidotas par labu Mintos investoriem. Papildus tam ir trešās puses trasta nodrošinātājs, kas nodrošina naudas plūsmas, un Mintos investori ir pirmie, kas saņemtu maksājumus par konkrētiem aizdevuma līgumiem. Piemēram, GoCredit saistību neizpildes gadījumā visi aizņēmēju veiktie maksājumi nonāktu tieši pie Mintos investoriem, un tikai pēc tam atlikusī summa pienāktos pašam kreditēšanas uzņēmumam.

Tiklīdz tiks pabeigts Master Trust konts priekš Mintos investoriem, sadarbības struktūras apakšrezultāts tiks uzlabots uz 8, kā rezultātā kopējais Mintos riska rādītājs būs 7.

Federico Diaz, GoCredit vadītājs: "Piekļuve papildu finansējumam mūsu uzņēmumam palīdzēs īstenot strauju izaugsmi. Šobrīd esam spēcīgā mērogošanas periodā, un mūsu mērķis ir tuvāko gadu laikā sasniegt pārvaldībā esošos aktīvus 50 miljonu ASV dolāru apmērā. Mūsu uzņēmuma pamatā ir pārredzamība, un šāda veida attiecības gribam izveidot arī ar Mintos investoriem. GoCredit procesus uzrauga virkne aģentūru, un mēs esam izveidojuši arī trešās puses uzraudzītu trastu, tāpēc investori var būt droši, ka naudas plūsma prioritāri nonāks pie viņiem".

Kā investēt GoCredit patēriņa kredītos

Mintos ir pievienojis GoCredit patēriņa kredītus Diversifikācijas stratēģijai. Ja gribi investēt šajos kredītos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries pielāgot savas stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Par GoCredit

GoCredit ir 2011. gadā dibināts Meksikas kreditēšanas uzņēmums. Uzņēmums izsniedz tiešā debeta un algas kredītus, kas Mintos aizdevumu tirgū tiks izvietoti kā patēriņa kredīti.

Tiešā debeta aizdevumi ir patēriņa kredīti, kas tiek automātiski ieturēti, tiklīdz aizņēmējs savā bankas kontā saņem algu vai pensiju. Algas kredītu ietur darba devējs (t. i., valsts aģentūra), pirms aizņēmējs saņem savus neto ienākumus, tādējādi novēršot kredīta atmaksas neveikšanas risku.

GoCredit saskata plašas izaugsmes iespējas, jo aptuveni deviņi miljoni valsts iestāžu darbinieku un pensionāru var pretendēt uz algas kredītiem.

Footnotes:
*Plašāka informācija par FICO kredītreitingu Meksikā ir pieejama: https://www.fico.com/

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner