Mintos platformai pievienojas kreditēšanas uzņēmums no Krievijas – Pay P.S.

Mintos uzsāk sadarbību ar Pay P.S., kas ir viens no pirmajiem kreditēšanas uzņēmumiem Krievijā, kas izsniedz patēriņa kredītus tiešsaistē.

Uzņēmumam Pay P.S. (juridiskais nosaukums Zaim Online) ir gandrīz 10 gadu pieredze Krievijas kreditēšanas nozarē. Uzņēmums tika dibināts 2012. gadā un sākotnēji nodarbojās ar īstermiņa kredītu izsniegšanu tiešsaistē. 2014. gadā uzņēmums uzsāka arī biļešu rezervēšanas sistēmas darbību tiešsaistē, kas vēlāk tika savienota ar kreditēšanas darbības jomu, piedāvājot klientiem iegādāties lidojumu biļetes, izmantojot Pay P.S. aizdevumu. Uzņēmums ir ieguvis arī mikrofinansēšanas uzņēmuma (MFC) statusu un sācis izsniegt kredītus tirdzniecības vietās un nomaksas aizdevumus. 2020. gadā Covid-19 pandēmijas laikā uzņēmums klientiem izveidoja arī parādu pārstrukturēšanas programmu. 2022. gadā uzņēmuma mērķis ir dubultot komandas lielumu, ievērojami palielināt tīmekļa datplūsmu, pieckāršot aktīvo lietotāju skaitu un kļūt par vienu no trim lielākajiem mikrofinansēšanas uzņēmumiem Krievijā

Šobrīd Pay P.S. komandu veido 50 darbinieki. 2021. gada 31. maijā uzņēmuma neto portfeļa vērtība bija 9,4 miljoni eiro. Kopš dibināšanas uzņēmums ir izsniedzis aizdevumus 164,4 miljonu eiro apmērā.

Pay P.S. darbība pandēmijas laikā

"Pateicoties diversificētam produktu klāstam, mēs varējām saglabāt portfeli nepieciešamajā līmenī, vienlaikus samazinot izsniegto ilgtermiņa aizdevumu apjomu un testējot jaunus vērtēšanas modeļus īsākiem algas dienas kredītiem. No marta līdz jūnijam visi mūsu darbinieki strādāja attālināti, bet tas neietekmēja uzņēmējdarbības procesu kvalitāti. Turklāt tika ieviestas sistēmas uzdevumu izpildes uzraudzībai, kā arī operatīvo sanāksmju un prāta vētru attālinātie procesi. Mūsu IT komanda spēja ātri un efektīvi ieviest četrus jaunus vērtēšanas modeļus un jaunas pārstrukturēšanas programmas. Jaunie vērtēšanas modeļi pierādīja savu spēju kvalitatīvi prognozēt riskus, un tos var ātri pārveidot un pielāgot atbilstoši aktuālajai tirgus situācijai."

Jurijs Solovjevs, Pay P.S. vadītājs

Pay P.S. patēriņa kredīti Mintos aizdevumu tirgū

Gada procentu likme

Līdz 18%

Vidējā GPL* 

280%

Vidējā kredīta summa

26 057 RUB (300,85 EUR)

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (RPP 90**)

14,88%

Vidējais kredīta termiņš

6 mēneši

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

7

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

*Gada procentu likme

**Riskam pakļautais portfelis (kavējas ilgāk par 90 dienām)

Pay P.S. izsniegtajiem kredītiem ir piešķirts Mintos Risk Score 7 ar šādiem apakšrādītājiem: kredītportfeļa sniegums – 4, aizdevumu apkalpotāja efektivitāte – 9, atpirkšanas spēja – 8 un sadarbības struktūra – 5.

Uzņēmums izmanto pašu izstrādātu lielo datu algoritmu, kas balstīts uz iekšējo analīzi un ārējiem avotiem, piemēram, informāciju no kredītbirojiem. Uzņēmums norāda, ka, pateicoties šādu tehnoloģiju izmantošanai, tā klienti – aizņēmēji – lēmumu par savu pieteikumu var saņemt 30 sekunžu laikā, un, ja tas tiek apstiprināts, aizdevums var tikt izsniegts 1 minūtē.

"Pay P.S. ir tiešsaistes mikrokredītu pionieris Krievijā, uzņēmuma attīstība notika straujiem un progresīviem soļiem. 2020. gadā mēs veiksmīgi pārvarējām Covid-19 pandēmijas sekas un apstiprinājām attīstības stratēģiju līdz 2023. gadam. Šīs stratēģijas mērķis ir palielināt izsniegto kredītu apjomu un sasniegt vadošo pozīciju Krievijas tirgū. Viens no svarīgiem apstiprinātās stratēģijas īstenošanas elementiem ir finansējuma avotu dažādošana. Pievienošanās Mintos platformai ir solis ceļā uz šīs diversifikācijas sasniegšanu. Mēs ceram uz ilgtermiņa sadarbību ar platformu un tās investoriem un esam pārliecināti, ka ar Mintos palīdzību mēs īstenosim savus plānus jau 2021. gadā dubultot izsniegto kredītu apjomu. Kredītu izsniegšanās mēs vienmēr esam ievērojuši kontrolētu pieeju riska politikai, tāpēc apjoma palielināšanas uzdevums šķiet vēl sarežģītāks, jo ir nepieciešams palielināt kvalitatīvu kredītu apjomu. Mūsu uzņēmums vienmēr ir bijis orientēts uz iekšzemes tirgu, kuram ir milzīgs izaugsmes potenciāls, taču pēc pievienošanās Mintos platformai uzņēmuma valde gada beigās apsvērs jautājumu par biznesa paplašināšanu un ienākšanu jaunos tirgos ārpus Krievijas."

Jurijs Solovjevs, Pay P.S. vadītājs

Kā investēt Pay P.S. kredītos

Mintos ir pievienojis Pay P.S. kredītus augstas ienesības un diversificētajai stratēģijai. Ja gribi investēt šajos kredītos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries pielāgot savas stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Par Pay P.S.

2012. gadā dibinātais Pay P.S. (juridiskais nosaukums Zaim Online) sākotnēji nodarbojās ar īstermiņa kredītu izsniegšanu tiešsaistē. 2014. gadā uzņēmums uzsāka arī biļešu rezervēšanas sistēmas darbību tiešsaistē, kas vēlāk tika savienota ar kreditēšanas darbības jomu. Kopš tā laika uzņēmums ir ieguvis arī mikrofinansēšanas uzņēmuma (MFC) statusu un sācis izsniegt kredītus tirdzniecības vietās un nomaksas aizdevumus. 2020. gadā Covid-19 pandēmijas laikā uzņēmums klientiem izveidoja arī parādu pārstrukturēšanas programmu. 2022. gadā uzņēmuma mērķis ir dubultot komandas lielumu, ievērojami palielināt tīmekļa datplūsmu, pieckāršot aktīvo lietotāju skaitu un kļūt par vienu no trim lielākajiem mikrofinansēšanas uzņēmumiem Krievijā.

Uzņēmums izmanto pašu izstrādātu lielo datu algoritmu, kas balstīts uz iekšējo analīzi un ārējiem avotiem, piemēram, informāciju no kredītbirojiem. Uzņēmums norāda, ka, pateicoties šādu tehnoloģiju izmantošanai, tā klienti – aizņēmēji – lēmumu par savu pieteikumu var saņemt 30 sekunžu laikā, un, ja tas tiek apstiprināts, aizdevums var tikt izsniegts 1 minūtē.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner