Mintos platformai pievienojas unikāls mikrofinansēšanas uzņēmums no Meksikas – Conmigo Vales

Esam priecīgi uzsākt sadarbību ar Conmigo Vales – Meksikas tirgū strādājošu kredītu izsniedzēju, kas Mintos investoriem piedāvās jaunas investīciju iespējas.

Conmigo Vales (juridiskais nosaukums C&H Resoluciones) 2018. gadā dibināja divi brāļi Allan un Emilio Cherem, kurus žurnāls Forbes 2017. gadā nominēja Meksikas “30 zem 30” kategorijā. Uzņēmums nodarbina vairāk nekā 100 darbinieku 10 klientu apkalpošanas filiālēs Meksikas ziemeļu daļā un administratīvajā birojā. Uzņēmuma portfeļa vērtība jūnija beigās pārsniedza 170 miljonus MXN (aptuveni 7 miljoni eiro). Kopumā Conmigo Vales ir izsniedzis aizdevumus vairāk nekā 600 miljonu MXN (aptuveni 25 miljoni eiro) vērtībā.

Conmigo Vales ir unikāls uzņēmējdarbības modelis, kas ļauj sadarboties ar vietējām kopienām, izmantojot Meksikā ierastos pārdošanas kanālus. Uzņēmums sadarbojas ar izplatītājiem, kuri piešķir aizdevumus iedzīvotājiem viņu kopienās, izmantojot kuponus (spāņu valodā: vales). Kuponi tiek izmantoti, lai iegādātos preces vai pakalpojumus ikdienas vajadzībām. Aizņēmēji pēc tam var atmaksāt aizdevumus, izmantojot dažādus kanālus (veikalus, pārdošanas punktus vai uzņēmuma klientu apkalpošanas centrus).

Uzņēmums norāda, ka klienti izvēlas tā sniegtos pakalpojumus, pateicoties augstai pakalpojumu kvalitātei. “Mēs pakalpojumus piedāvājam draudzīgā veidā, mūsu filiālēs valda patīkama atmosfēra, kas ir organizēta tā, lai klientiem būtu ērti un viegli sazināties ar mums,” komentē Conmigo Vales līdzdibinātājs Emilio Cherem

Spēcīgs atbalsts no pieredzējušas grupas

Conmigo Vales darbojās kā daļa no Financiera Contigo (juridiskais nosaukums CEGE Capital), uzņēmuma ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi un portfeli, kas pārsniedz 1,3 miljardus MXN (aptuveni 56 miljoni eiro), līdz 2020. gada beigās tas tika atdalīts. Financiera Contigo ir palīdzējusi vairāk nekā 230 000 ģimeņu, galvenokārt piedāvājot finanšu pakalpojumus sievietēm uzņēmējām ar ierobežotu piekļuvi tradicionālajiem banku pakalpojumiem, atbalstot pašnodarbinātību un tādējādi uzlabojot viņu dzīves kvalitāti.

Conmigo Vales izsniegtajiem aizdevumiem, kas izvietoti Mintos aizdevumu tirgū, būs arī grupas garantija, ko sniegs Financiera Contigo (CEGE Capital).

Gan Conmigo Vales, gan Financiera Contigo daļēji pieder vienam no lielākajiem aizdevumu uzņēmumiem Meksikā – Credito Real, kas ir kotēts Meksikas biržā.

Conmigo Vales darbība pandēmijas laikā

Conmigo Vales līdzdibinātājs Emilio Cherem: "Mūsu uzņēmums ir orientēts uz cilvēkiem, un Covid-19 pandēmija deva iespēju to pierādīt. Kad mūsu aizdevumu izplatītājiem mēs bijām visvairāk vajadzīgi, mēs izstrādājām rīkus, produktus un pakalpojumus, lai palīdzētu viņiem pārvarēt šo pandēmiju un būtu ar viņiem kopā, apgūstot jaunos tirgus apstākļus. Mēs atradām veidus, kā mazināt ietekmi uz viņu finansēm, vienlaikus rūpējoties par šo uzņēmumu, kas nodrošina darba iespējas simtiem ģimeņu."

Conmigo aizdevumi Mintos aizdevumu tirgū

Gada procentu likme

Līdz 11%

Vidējā GPL*

99%

Vidējā aizdevuma summa

250 eiro

Ienākumus nenesošu aizdevumu īpatsvars (RPP 60**)

12%

Vidējais aizdevuma termiņš

7 mēneši

Līdzdalība aizdevumos

10%

Mintos Risk Score

6

Atpirkšanas pienākums

Procenti par kavētiem maksājumiem

*Gada procentu likme

**Riskam pakļautais portfelis (kavējas ilgāk par 60 dienām)

Conmigo izsniegtajiem aizdevumiem ir piešķirts Mintos Risk Score 6 ar šādiem apakšrādītājiem: kredītportfeļa sniegums – 5, aizdevumu apkalpotāja efektivitāte – 5, atpirkšanas spēja – 7 un sadarbības struktūra – 5.

Conmigo Vales izplatītāji

No visiem Conmigo Vales izplatītājiem 95 % ir sievietes. Uzņēmumam ir dažādas prasības izplatītājiem, piemēram, vismaz viena gada pieredze aizdevumu izsniegšanā ar kuponu palīdzību. Conmigo Vales komanda analizē potenciālo izplatītāju kredītlīniju izmantošanu, divreiz nedēļā iekasētās summas par saviem klientiem un viņu veiktos galīgos maksājumus. Turklāt izplatītāji tiek pārbaudīti kredītinformācijas sistēmā, lai novērtētu viņu kredītvēsturi. Procesa ietvaros filiāles vadītājs visus potenciālos izplatītājus apmeklē arī viņu dzīvesvietās, lai uzzinātu mājokļa atrašanās vietu, dzīvesvietas apstākļus un dzīves kvalitāti. Ja pieteikums tiek apstiprināts, izplatītājam tiek piešķirta kredītlīnija, ko pēc tam ar naudas kuponu palīdzību var sadalīt gala aizņēmēju grupai, kuri ir vienlīdz atbildīgi par katru kredīta līnijas izmantošanu. Vidēji katra kredītlīnija tiek sadalīta 14 gala aizņēmējiem, kas diversificē izplatītāja risku. Papildus jau minētajiem kredītvērtējuma faktoriem katram izplatītājam ir jābūt vismaz vienam trešās puses galvotājam ar pietiekamiem ienākumiem, lai segtu izplatītāja kuponu atmaksu reizi divās nedēļās gadījumā, ja gala aizņēmējs neveic maksājumus, un pats  izplatītājs tos nevar nosegt. Jo augstāka ir apstiprinātā kredītlīnija, jo izplatītājam ir vajadzīgi vairāk galvotāji.

"Esam ļoti priecīgi pievienoties Mintos, lai kļūtu par primāro partneri nākamās paaudzes investoriem. Šī jaunā paaudze vēlas iegūt panākumus, darot labu, un esam ļoti pārliecināti, ka kļūsim par galveno aizdevumu iespēju nodrošinātāju ar šādiem kritērijiem Latīņamerikas reģionā. Mēs esam sociāli atbildīgs uzņēmums, kas dod iespēju sievietēm un vīriešiem kļūt par personu, pie kuras citi vēršas situācijās, kad nepieciešams aizdevums. Un mēs savienosim pasauli ar šīm iespējām," piebilst Conmigo Vales līdzdibinātājs Emilio Cherem.

Kā investēt Conmigo Vales aizdevumos

Mintos ir pievienojis Conmigo Vales aizdevumus diversificētajai un augstas ienesības stratēģijai. Ja gribi investēt šajos aizdevumos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries attiecīgi pielāgot savus stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Par Conmigo Vales

Conmigo Vales (juridiskais nosaukums C&H Resoluciones) tika dibināta 2018. gadā, un tajā strādā vairāk nekā 100 darbinieku 10 filiālēs Meksikas ziemeļu daļā un administratīvos amatos. Conmigo Vales darbojās kā daļa no Financiera Contigo (juridiskais nosaukums CEGE Capital) – uzņēmuma ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Conmigo Vales izsniegtajiem aizdevumiem, kas izvietoti Mintos aizdevumu tirgū, ir Financiera Contigo (CEGE Capital) grupas garantija.

Conmigo Vales darbojas salīdzinoši unikālā veidā – sadarbojoties ar izplatītājiem, kuri piešķir aizdevumus cilvēkiem savās kopienās, izmantojot kuponus (spāņu valodā – vales), un par to saņem komisijas maksu. Aizņēmēji var atmaksāt aizdevumus, izmantojot dažādus kanālus (veikalus, POS un klientu centrus). No visiem Conmigo Vales izplatītājiem 95 % ir sievietes. Uzņēmumam ir dažādas prasības izplatītājiem, piemēram, jābūt vismaz viena gada iepriekšējai pieredzei aizdevumu izsniegšanā ar kuponu palīdzību un vismaz vienam kredītlīnijas galvotājam (jo lielāka kredītlīnija kuponu izsniegšanai tiek piešķirta, jo vairāk galvotājiem jāatbalsta izplatītāja kredītlīnija). Vairāk par uzņēmuma uzzini tā tīmekļa vietnē.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner