Mintos po Q3: Poptávka a nabídka

Společně se zavedením trhu s novou třídou aktiv, půjčkami pro drobné investory, neustále zažíváme silný růst počtu investorů využívajících Mintos tržiště.

Zvýšená poptávka po úvěrech ovlivnila dynamiku nabídky půjček na tržišti. Během několika posledních týdnů poptávka investorů předstihla nabídku půjček a v důsledku toho si mohli investoři všimnout, že je k dispozici méně půjček k investování.

Celkový počet financovaných půjček však nadále silně roste. Pokud se podíváme na aktivitu investorů, tak vidíme, že ve 3. čtvrtletí 2019 byly financovány půjčky celkem v hodnotě 830 milionů EUR, což je o 25 % více než ve 2. čtvrtletí 2019, nebo o 190 % více než ve stejném období předešlého roku 2018. Ve 3. čtvrtletí 2019 se k platformě Mintos připojilo více než 38 000 nových investorů. V září investovali Mintos investoři do půjček na platformě Mintos 269 milionů EUR a na Sekundárním trhu se prodaly půjčky za 17,5 milionů EUR.

Na platformě Mintos je více než 17 milionů aktivních půjček a více než 52 000  půjček k investování. V průměru 75–80 % půjček je na platformě Mintos financováno pomocí investičních nástrojů Invest & Access a Auto Invest. Půjčky jsou nakupovány automatizovanými nástroji dříve, než se objeví na Primárním trhu. Tímto způsobem se pouze 20-25 % všech půjček dostupných na platformě Mintos dostane na Primární trh, kde jsou k dispozici pro manuální investování.

Stálá nabídka pro rostoucí poptávku 

Na platformě Mintos jsme již dříve zažili a úspěšně zvládli vyvážit kolísání nabídky a poptávky. Nedávno jsme na tržiště připojili řadu nových poskytovatelů půjček. Například včera se na Mintos tržiště připojili dva noví poskytovatelé půjček – Stikcredit a E-cash, a Creamfinance připojila na platformu Mintos další zemi – Španělsko.

Creamfinance je jedním z předních evropských poskytovatelů financování pro spotřebitele a působí ve Španělsku od roku 2017. Od té doby společnost poskytla půjčky ve výši 39,9 milionu EUR, přičemž pouze v roce 2019 bylo poskytnuto více než 52 000 půjček.

Stikcredit je poskytovatelem půjček z Bulharska a nyní poskytuje osobní půjčky na platformě Mintos s čistým ročním výnosem až 12 %. Od svého založení v roce 2013 poskytl Stikcredit půjčky v hodnotě 14 milionů EUR.

A nazávěr, E-cash poskytuje krátkodobé půjčky občanům Ukrajiny. Společnost poskytla první půjčku v prosinci 2017 a k 31. červenci 2019 poskytla společnost E-cash více než 121 000 půjček v hodnotě za více než 10 milionů EUR. V současné době má poskytovatel půjček více než 48 000 klientů, kteří využili alespoň jednu půjčku a více než 26 000 stálých zákazníků.

Budeme pokračovat v rozšiřování a další diverzifikaci naší nabídky úvěrů při našem úsilí otevřít trh s novou třídou aktiv pro drobné investory. Investoři budou jako obvykle informováni o všech novinkách prostřednictvím našeho blogu, rozesílaných zpráv a sociálních sítí.

Pokud používáte nástroj Auto Invest, můžete kdykoli resetovat svá investiční kritéria nebo vytvořit nové portfolio, se kterým můžete investovat na platformě Mintos. Můžete také použít nástroj Invest & Access, kde budou vaše prostředky investovány pomocí našeho vysoce automatizovaného investičního nástroje.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner