Mintos představuje funkci dodatečných prodloužení v souvislosti se současným vývojem na trhu

Současná globální pandemie a hospodářský pokles postihují dlužníky po celém světě. Úvěrové společnosti na to reagují a snaží se dlužníky podpořit tím, že tam, kde je to přiměřené a vhodné, nabízejí možnost prodloužení splácení. Některé země (např. Litva, Rumunsko a Španělsko) navíc vyhlásily dluhová moratoria, která dlužníkům umožňují odklad splatnosti dluhu.

Mnoho úvěrových společností na Mintosu již investorům úvěry s možností prodloužení nabízí. Od dnešního dne budeme úvěrovým společnostem postupně umožňovat povolení funkce prodloužení u všech stávajících i nových úvěrů. To znamená, že v případě, že dlužník o prodloužení požádá a úvěrová společnost ho schválí, daný úvěr bude prodloužen také na Mintosu. Tato novinka bude mnohem lépe odrážet peněžní toky přijaté od dlužníků.

Zda lze splátkový kalendář daného úvěru prodloužit, mohou investoři zjistit v Detailech úvěru.

Údaj o možnosti prodloužení neznamená, že si dlužník již úvěr prodloužil. Pouze to znamená, že splácení úvěru může být prodlouženo na základě dohody mezi úvěrovou společností a dlužníkem.

Úvěrová společnost může dlužníkům prodloužení splátkového kalendáře nabídnout v rámci bežné obchodní praxe, na základě žádosti dlužníka s cílem pomoci dlužníkovi úvěr splácet nebo v souladu s požadavky místních úřadů (např. v případě dluhového moratoria).

Každý jednotlivý případ je úvěrovou společností posuzován samostatně. Pokud je prodloužení splátkového kalendáře schváleno, tato skutečnost je zaznamenána do systémů úvěrové společnosti. Ta následně informuje Mintos zasláním informace o prodloužení v API požadavku. Investoři se o tom, že byl konkrétní úvěr prodloužen, dozví tak, že v Detailech úvěru bude zobrazen prodloužený splátkový kalendář. Investoři budou po zbytek doby splácení úvěru vydělávat úrok v obvyklé výši.

Jsme přesvědčeni, že přidání funkce dodatečného prodloužení je v tom nejlepším zájmu našich investorů, neboť přinese větší podporu nejen dlužníkům, ale i úvěrovým společnostem, které se snaží zvýšit likviditu pro zvládnutí současných výkyvů na světových trzích.

Máte-li nějaké dotazy, neváhejte se obrátit na [email protected]s.com.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner