Mintos přehled 2018

Sesumírovali jsme naše úspěchy roku 2018 a nyní Vám podrobněji prezentujeme ty nejdůležitější události, které se minulý rok na Mintos tržišti událi. Také Vám představíme nadcházející aktivity společnosti, na které se v nadcházejícím období můžete těšit.

Dali jsme dohromady statistiky, rozhovory, cenné rady a citáty některých členů našeho týmu. Doufáme, že si užijete náš úspěšný příběh loňského roku, protože jste to Vy, kdo nám pomohl stát se evropským lídrem na trhu investičních půjček.

 

Nejvýznamnější momenty společnosti Mintos v roce 2018 v osmi bodech dle Mintos týmu

Během posledního roku se toho stalo mnoho. Členové našeho týmu vybrali osm bodů prezentující naše milníky:

DIVERSIFIKACE – nově nabízené půjčky a investoři z nových zemí a nových kontinentů.

NOVÉ FUNKCE – spustili jsme jich hned několik! A většina z nových funkcí je pouze exkluzivně pro Mintos: investiční strategie, Auto Invest na Sekundárním trhu, dvou fázová autentizace a Mintos hodnocení rizika.

MILIARDA – během srpna jsme dosáhli jedné miliardy EUR zainvestované do půjček na platformě Mintos a téměř 1,5 miliardy EUR v prosinci 2018.

ROZŠŘOVÁNÍ – dvojnásobně jsme rozšířili náš tým a přestěhovali se do dvakrát tak velkých kanceláří.

AKVIZICE – na konci prosince 2018 jsme téměř dosáhli 100 tisíc investorů.

MOŽNOSTI – pro Mintos investory jsme významně navýšili počet platebních možností.

SÉRIE A – získali jsme financování 5 milionů EUR v kole Série A pro pokračující rozvoj našich produktů a služeb.

RŮST – stali jsme se největším tržištěm pro investice do půjček v Evropě (dle P2P banking).

 

Společnost Mintos je na misi vylepšit celkovou zkušenost svých investorů.

 

Rozhovor se CEO a spoluzakladatelem společnosti Mintos Martinsem Sultem

Martins Sulte, CEO and Co-Founder

„Investování do lidí a produktů a zároveň nemít strach experimentovat je skvělý způsob, jak vybudovat dobré a profitabilního podnikání.“

Jaké jsou plány společnosti Mintos v roce 2019? Vyvíjí se tyto plány dle Mintos business strategie, nebo některá rozhodnutí byla učiněna ad hoc v roce 2018?

M. S: Náš nadcházející rozvoj je logickým pokračováním vývoje, na kterém pracujeme od roku 2015. Financováním Série A získaným v listopadu 2018 byl navýšen kapitál 5 miliony EUR, který bude investován do rozšíření nabídky našich stávajících produktů na Mintos tržišti pro stávající i nové investory. Naše plány pro rok 2019 byly již naplánovány, zatím co jsme naplňovali stanovené cíle loňského roku; např. připravovali se na poskytování mezinárodních bankovních účtů (IBAN) a poskytnutí Mintos debetních karet, což jsou projekty v centru našeho zájmu pro rok 2019. Naše žádost na poskytovatele e-money licence by měla být schválena na konci pololetí 2019. Následně plánujeme spuštění zmíněných produktů a obohacení celkové zkušenosti našich investorů.

Ve společnosti Mintos je zákaznická zkušenost našich investorů vždy v popředí našeho snažení a evropská e-money licence poskytne snadnější přístup a více bezpečnosti finančním prostředkům Mintos investorů. Poskytováním nejlepší možné zkušenosti našim investorům společně s podporou dostupných technologií a know-how společnosti Mintos, budeme pokračovat v expanzi na globální trh přilákáním nových poskytovatelů půjček a nových aktivních investorů. Abychom podpořili růst a rozvoj produktů budeme pokračovat v rozšiřování našeho týmu těmi nejlepšími talenty. Jakmile je výše zmíněné v symbióze, tak mohu říci, že plány pro rok 2019 nejsou žádnými speciální plány, ale je to pokračující vývoj plánů, které jsme měli již na začátku tvorby Mintos tržiště a my jsme velice potěšeni našim pokrokem.

Co vnímáš jako největší úspěch společnosti Mintos v roce 2018?

M. S: Největší úspěch společnosti Mintos v roce 2018 bylo úspěšné zvládnutí rychlého růstu, zatím co jsme zůstali ziskoví. Také jsme přilákali velké množství nových investorů na základě doporučení našich stávajících investorů (63 % všech nových investorů na platformě Mintos bylo na základě doporučení). Náš poměr udržení aktivních investorů je více než 90 %, což je velice uspokojující. Chvíli po konci roku 2018 jsme dosáhli 100 000 registrovaných investorů. Také jsme v srpnu 2018 dosáhli milníku 1 miliardy EUR investovaných do půjček na Mintos tržišti a za následující čtyři měsíce jsme přidali další půl miliardy a tím dosáhli celkem 1,5 miliardy EUR financovaných půjček. Dle různých zdrojů se společnost Mintos na základě tržního podílu stala největším hráčem v Evropě. Všichni v týmu jsou velice potěšeni výsledky naší práce.

Co jsi se osobně naučil v roce 2018 a co plánuješ využít dále během nadcházejících výzev v podnikání v roce 2019?

M. S: Zpevnil jsme svoje přesvědčení, že před tím, než vybudujete skvělou společnost, tak v první řadě jsou potřeba skvěli lidé. Tito lidé dělají dobře svoji práci, kterou si užívají. Taková práce pak buduje skvělé produkty a služby. Skvělý produkt nakonec přinese zisk – což všechny uspokojuje. Investování do lidí a produktů a zároveň nemít strach experimentovat je skvělý způsob, jak vybudovat dobré a profitabilního podnikání.

 

Náš produktový tým je inspirován našimi investory

 

Rozhovor s produktovým ředitelem Marcisem Gogisem

Marcis Gogis, Head of Product

Jaké jsou plány dalšího vývoje Mintos produktu v roce 2019?

M. G: Naše hlavní priorita je poskytnout IBAN účet a debetní karty pro naše investory. Také budeme pracovat na vývoji mobilní aplikace. Další skvělý zdroj inspirace, odkud pochází mnoho našeho vývoje a inovací, jsou nevyřízené podněty od našich investorů. Z nich se také rodí mnoho nových nápadů, které jsou inspirovány zpětnou vazbou od Mintos investorů.

Jaké dvě hlavní věci chcete na Mintos tržišti vylepšit a tím v roce 2019 poskytnout investorům větší přidanou hodnotu?

M. G: Našim investorům chceme umožnit získat maximální výhody z našeho nástroje Auto Invest. Toho plánujeme dosáhnout poskytnutím více informací a statistik o každé naší Auto Invest strategii. Současně budeme vylepšovat další zkušenost investorů s Mintos tržištěm.

Jak Mintos investoři pomáhají formovat produkt?

M. G: Sdílení podnětů investory je pro nás velice přínosné. Máme obrovskou zásobu nápadů, které pochází právě od naších investorů. Jakmile pracujeme na konkrétní funkci, tak vždy nahlédne obdržených poznámek, abychom vylepšili existující funkcionality. Je těžké si představit pracovat bez postřehů našich investorů. Ve společnosti Mintos jsme neustále vděční za zpětnou vazby, kterou dostáváme.

Zaměří se Mintos více na následování trendů fintech odvětví nebo bude vyvíjet své vlastní inovace v roce 2019?

M. G: Samozřejmě, že budeme pracovat na našem hlavním produktu, který dle dosažených výsledků se osvědčil být úspěšný. Hlavním produktem jsou investice do půjček a my budeme pokračovat ve vývoji tak, aby se stal ještě více uživatelsky přátelským, a navíc budeme přidáváním další funkce inspirované našimi investory a vyvinutými našim týmem. Společně s růstem našeho podnikání, tak se také rozvíjí zaměření společnosti Mintos společně se všemi našimi kapitálovými investory a my se budeme věnovat novým iniciativám. Jakmile přijde na produkt, dvě nejdůležitější iniciativy jsou zavedení IBAN účtu a debetní karty pro Mintos investory.

 

Mintos a jeho růst v roce 2018 v číslech

 

1 044,4 milionů – celkové investice v EUR do půjček během roku 2018 na platformě Mintos*

31 – počet nových poskytovatelů půjček připojených na Mintos tržiště během roku 2018*

13 – počet nových států, kde sídlí poskytovatelé půjček připojení na tržiště během roku 2018*

10 – počet nových států, z kterých se noví investoři zaregistrovali na tržiště během roku 2018*

20,9 milionů – výše úroků vyplaceného investorům v EUR během roku 2018*

55 089 – počet nově registrovaných investorů během roku 2018*

2 – počet nových jazykových verzí spuštěných během roku 2018*

28 – počet nových kolegů, kteří se připojili k Mintos týmu během roku 2018*

*Celková čísla společnosti Mintos v 1 týdny roku 2019: 58 poskytovatelů půjček, 28 států původu poskytovatelů půjček, 70 států původu investorů, 31,8 milionů EUR úroků vyplaceného Mintos investorům, 101 673 investorů na platformě Mintos, 7 jazykových verzí, 62 kolegů v Mintos týmu, 1,52 miliardy EUR celkových investic do půjček.

Zdroj: Mintos, Leden 2019

Sdílet: