Mintos reitinga izmaiņas 2019. gada oktobrī

Piedāvājam iepazīties ar Mintos reitinga izmaiņām, kas veiktas 2019. gada pēdējā ceturksnī.

Šoreiz mēs esam pazeminājuši riska reitingu diviem aizdevumu izsniedzējiem: Aasa Poland un Rapido.

Riska reitings minētajiem aizdevumu izsniedzējiem tiks mainīts 2019. gada 23. oktobrī.

Mintos riska komanda nepārtraukti uzrauga un analizē aizdevumu izsniedzēju finanšu rādītājus, to darbību attiecīgajā/-s valstī/-s un mūsu aizdevumu tirgū, kā rezultātā tiek veiktas nepieciešamās izmaiņas riska reitingos. Šie reitingi var palīdzēt investoriem orientēties daudzveidīgajā investīciju iespēju klāstā Mintos aizdevumu tirgū, vienlaikus izvērtējot riskus. Mēs aizdevumu izsniedzējus novērtējam, pamatojoties uz to darbību, pārvaldību, finanšu rādītājiem, riska apetīti, portfeļa sniegumu un normatīvo vidi. Plašāka inforācija par Mintos reitingiem ir pieejama šeit.

Aasa Poland

Aasa grupa sadarbību ar Mintos uzsāka 2017. gadā, sākotnēji pirmreizējā tirgū izvietojot Polijā izsniegtus patēriņa kredītus. Aasa grupas meitasuzņēmums Aasa Polska darbību Polijā uzsāka 2012. gada martā. Brīdī, kad Aasa grupa pievienojās Mintos, tas bija lielākais aizdevumu izsniedzējs mūsu aizdevumu tirgū. Šī gada septembrī Aasa Global neatmaksāto aizdevumu apmērs Mintos sastādīja 9 381 136 EUR. Mintos ir pieejami divu Aasa grupas meitasuzņēmumu: Aasa Polska, S.A. un Aasa Kredit Svenka AB, izsniegti kredīti.

Aasa Kredit Svenska reitings tika pazemināts šī gada martā. Iemesls tam bija ievērojamais saistības nepildošu kredītu īpatsvara kāpums, ko 2018. gadā piedzīvoja Aasa grupas uzņēmums AASA Oy (Somija).

Kas ir mainījies?

Aasa Poland reitings ir pazemināts no A- uz B+.

Kāpēc?

Lēmums pazemināt Aasa Poland reitingu tika pieņemts galvenokārt tāpēc, ka Polijā ir neskaidra situācija jautājumā par nozares tiesisko regulējumu. Ja tiks apstiprināts ierosinātais regulējums, kreditēšanas nozarei tiks izvirzītas stingrākas prasības, tostarp tiks noteikts maksimālais GPL limits, un tas var negatīvi ietekmēt uzņēmuma finansiālo stāvokli.

Iespējamo gaidāmo likumdošanas izmaiņu dēļ Aasa ir krasi samazinājusi savu riska apetīti un ekspozīciju Polijas tirgū. Rezultātā uzņēmuma kredītportfelis 2019. gada 1. pusgadā ir samazinājies par 21 miljonu EUR (no 71 miljona EUR uz 50 miljoniem EUR).

Rapido Finance

Rápido Finance S.L.U. ir specializēts patērētāju finanšu pakalpojumu sniedzējs, kas Spānijā piedāvā elastīgus aizdevumus prasībām atbilstošiem klientiem. Lai uzsāktu uzņēmuma darbību Spānijā, EuroOne 2017. gada augustā iegādājās Rápido Finance S.L.U., kas darbojās zem NetCredit zīmola. EuroOne sadarbību ar Mintos uzsāka 2017. gada novembrī. 2019. gada februārī EuroOne nomainīja visa Mintos piedāvājuma segmenta zīmolu uz Rapido Finance, kas koncentrējas uz īstermiņa kredītiem. Pašlaik Rapido Finance saviem klientiem piedāvā LunaCard produktus. Septembrī Rapido Finance neatmaksāto aizdevumu apmērs Mintos sastādīja 609 016 EUR.

Kas ir mainījies?

Rapido Finance reitings ir pazemināts no B- uz C.

Kāpēc?

Līdztekus biznesa stratēģijas maiņai no īstermiņa kredītu izsniegšanas uz karšu produkta piedāvāšanu Rapido Finance ir ievērojami samazinājis savu kredītportfeli. Tas ir negatīvi ietekmējis uzņēmuma finansiālo sniegumu, un Rapido Finance ir kļuvis ļoti atkarīgs no akcionāru sniegtā papildu kapitāla. Līdz brīdim, kad mēs redzēsim jaunā produkta darbības rādītājus un tiks sasniegts peļņas slieksnis, mēs būsim piesardzīgi un pazemināsim Rapido reitingu uz C.

Svarīgi!

Lūdzu, ņem vērā, ka pašreizējās Auto Invest stratēģijas automātiski nepielāgojas riska reitingu izmaiņām. Ja gribi sākt vai pārtraukt investēt šajos aizdevumos, lūdzu, manuāli pielāgo savus Auto Invest iestatījumus 

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner