Mintos reitinga izmaiņas 2020. gada martā

Mēs publicējam izmaiņas Mintos reitingos vairākiem Mintos aizdevumu tirgū esošajiem aizdevējiem, atbilstoši lēmumiem, kas pieņemti pirms izmaiņām, ko izraisījusi COVID-19 pandēmija. 

Ņemot vērā COVID-19 pandēmiju, Mintos riska nodaļa šobrīd aktīvi izvērtē visus aizdevējus Mintos aizdevumu tirgū. Galvenie faktori, uz kuriem  koncentrējamies, ir pandēmijas tiešā ietekme uz aizdevēju darbību un gaidāmie finansējuma un likviditātes saasinājumi. Mēs izvērtējam arī iespējamo aktīvu kvalitātes pasliktināšanos, ko varētu izraisīt izmaiņas reglamentējošajā politikā, kā arī zemāku biznesa darbības apjomu radīto ietekmi uz ieņēmumiem.

Jaunākie reitingi tiks publicēti Mintos blogā, tiklīdz būsim izvērtējuši kritisko informācijas daudzumu, tostarp pasaules tirgū notiekošo pārmaiņu atstātās sekas uz katru aizdevēju.

Mintos reitingu izmaiņu pamatā ir regulāri veikti aizdevēju pārskati un uzraudzība. Iegūtā informācija tiek analizēta un pārbaudīta, un tiek izvērtēta pozitīvo un negatīvo datu iespējamā ietekme. Ja tā tiek atzīta par nozīmīgu, attiecīgā aizdevumu izsniedzēja esošais reitings tiek pazemināts vai paaugstināts.

Mintos reitingu izmaiņu ietekmētie aizdevēji ir: Aforti Finance, ITF Group, Kredit 24 un Mozipo Group. Sakarā ar likvidācijas procesiem, ietekmēti arī Monego un Peachy.

Visiem augstāk minētajiem uzņēmumiem pašreizējie Mintos reitingi tiks pazemināti. Šajā rakstā minēto aizdevēju riska reitingi tiks mainīti 2020. gada 1. aprīlī.

Lūdzu, ņem vērā, ja šīs Mintos reitingu izmaiņas ietekmē Tavā portfelī iekļautās investēšanas stratēģijas, Tu, pirms izmaiņu stāšanās spēkā, vari atbilstoši pielāgot savu portfeli.

Aforti Finance

Aforti Finance ir MVU nebanku aizdevējs, kas darbojas četros Polijas reģionos. Uzņēmums ietilpst Aforti Holding, kas tiek kotēts Varšavas biržā. Lielākā daļa aizņēmēju ir individuālie uzņēmēji, kuriem ir nepieciešams finansējums apgrozāmajam kapitālam.

Šeit ir pieejama informācija par ar Aforti Finance saistītajiem notikumiem Mintos aizdevumu tirgū.

Kas ir mainījies?

Aforti Finance reitings ir pazemināts no “C+” uz “D”.

Kāpēc?

2019. gada augustā Mintos pārtrauca Aforti Finance izsniegto aizdevumu automātisko atmaksu un atpirkšanu mūsu aizdevumu tirgū. Šāds lēmums tika pieņemts, jo tika kavēti vairāki aizņēmēju maksājumu pārskaitījumi Mintos investoriem. Pēdējo mēnešu laikā mēs esam veikuši nepārtrauktas sarunas ar Aforti vadības komandu, lai rastu labāko iespējamo risinājumu šīs situācijas ietekmētajiem Mintos investoriem. Saskaņā ar pēdējo vienošanos ar Aforti, kas tika panākta pirms COVID-19 pandēmijas, uzņēmumam vajadzēja sākt pārskaitīt neveiktos maksājumus Mintos investoriem līdz 2020. gada marta beigām. Līdz šī Mintos Ratings atjauninājuma publicēšanai Aforti nav veicis šos maksājumus pilnā apjomā, kā arī nav iesniedzis Mintos plānu, kā šī neatmaksāšana tiks novērsta. Pašlaik mēs novērtējam labāko rīcību, lai aizsargātu investoru intereses.

ITF Group

ITF grupa ir nebanku finanšu iestāde no Bulgārijas, kuru regulē Bulgārijas Nacionālā banka. Uzņēmums pievienojās Mintos aizdevumu tirgum 2016. gadā, piedāvājot īstermiņa patēriņa kredītus ar atpirkšanas garantiju.

Šeit ir pieejama informācija par ar ITF grupu saistītajiem notikumiem Mintos aizdevumu tirgū.

Kas ir mainījies?

ITF Grupas reitings ir pazemināts no “B-” uz “C+”.

Kāpēc?

Mūsuprāt, ITF grupas pašreizējie risku parakstīšanas standarti var izraisīt riskantu situāciju, jo vairums kredītu risku parakstīšanas procesi tiek veikti manuāli. Rezultātā uzņēmuma portfelis atspoguļo ieņēmumus nenesošu aizdevumu īpatsvaru, kas ir augstāks par valsts vidējo līmeni. Turklāt ITF grupas sviras rādītājs ir augstāks nekā līdzīgiem uzņēmumiem, un tai ir margināla rentabilitāte.

Kredit24

Kredit24 ir Kazahstānas tiešsaistes aizdevējs, kas Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2018. gadā. Uzņēmums ietilpst Silkway Ventures – starptautiskā tehnoloģiju uzņēmumu grupā, kas koncentrējas uz patēriņa finansējuma piešķiršanu un finanšu cenu salīdzināšanu Centrālajā un Dienvidaustrumāzijā.

Šeit ir pieejama informācija par ar Kredit24 saistītajiem notikumiem Mintos aizdevumu tirgū.

Kas ir mainījies?

Kredit24 reitings ir pazemināts no “C+” uz “C”.

Kāpēc?

Veicot novērtējumu, mēs atzinām, ka uzņēmumam ir nepieciešams ieguldīt papildu darbu, lai pastiprinātu tā parādu piedziņas procesus un izvērtētu papildu alternatīvos finansējuma avotus. Turklāt šogad mainās arī darbības vide Kazahstānā – tirgus spēlētājiem būs jāiegūst uzņēmējdarbības licence. Jaunais regulējums būs spēkā no 2020. gada jūnija.

Mozipo Group

Mozipo grupa tika izveidota 2007. gadā Lietuvā, un uzņēmums sadarbību ar Mintos uzsāka 2017. gadā. Mintos aizdevumu tirgū Mozipo piedāvā iespēju investēt Dānijā, Lietuvā un Rumānijā izsniegtos aizdevumos. Visiem Mozipo grupas aizdevumiem ir atpirkšanas garantija, ko nodrošina UAB Kalfo, UAB Moment Credit, Mozipo Aps un Mozipo IFN S.A.

Šeit ir pieejama informācija par ar Mozipo grupu saistītajiem notikumiem Mintos aizdevumu tirgū.

Kas ir mainījies?

Mozipo Grupas reitings ir pazemināts no “B-” uz “C+”.

Kāpēc?

Mozipo grupas reitings tiek pazemināts, jo uzņēmuma sviras rādītājs ir augstāks nekā līdzīgiem uzņēmumiem, tas ir ļoti atkarīgs no ierobežotiem finansējuma avotiem, kā arī demonstrē nepietiekamu piepūli vai spēju piesaistīt papildu kapitālu. Grupas kredītportfeļa kvalitāte ir zemāka nekā vidējie valsts un segmenta rādītāji Dānijā un Rumānijā. Šo faktoru un krasās uzņēmuma darbības apjomu samazināšanās ietekmē grupa nestrādā ar peļņu.

 

Likvidācijas un darbības pārtraukšanas dēļ Monego un Peachy saņem “D” reitingu

Administratīvā procesa rezultātā Monego un Peachy tiek piešķirts “D” reitings, jo abi uzņēmumi ir uzsākuši likvidācijas procesu attiecīgi Kosovā un Apvienotajā Karalistē. Kad būs izpildīti visi maksājumi Mintos investoriem un būs noslēgusies likvidācija, šie uzņēmumi tiks izņemti no Mintos aizdevumu tirgus.

Monego

Pirms Kosovas Centrālā banka (KCB) 2019. gada decembrī atsauca Monego licenci, uzņēmums bija viens no lielākajiem nebanku ātro kredītu izsniedzējiem Kosovas Republikā. Šajā laika periodā KCB ir nozīmējusi Monego Kosovo likvidatoru. 2019. gada nogalē Mintos pārstāvji tikās ar likvidatoru, lai iegūtu vairāk informācijas un izveidotu pirmās prioritātes prasījumu tiem Mintos investoriem, kuriem bija aktīvas investīcijas Monego izsniegtos kredītos līdz brīdim, kad tika atsaukta uzņēmuma licence. Mintos investoriem kā Monego kreditoriem savi prasījumi bija jāiesniedz 2020. gada februārī.

Šeit ir pieejama informācija par ar Monego saistītajiem notikumiem Mintos aizdevumu tirgū.

Kas ir mainījies?

Monego reitings ir pazemināts no “C+” uz “D”.

Kāpēc?

Monego Kosovo oficiāli atrodas likvidācijas procesā, kuru uzsāka Kosovas Centrālā banka, jo Monego licence šajā valstī tika atsaukta. Investorus, kuriem ir prasījumi pret Monego, likvidācijas procesā pārstāv Mintos. Līdz marta beigām likvidators veica pirmos maksājumus Mintos investoriem, kuri bija investējuši Monego izsniegtos kredītos.

Peachy

Peachy ir Anglijā un Velsā reģistrētā finanšu pakalpojumu uzņēmuma Cash On Go Ltd. zīmols. Uzņēmums izsniedza īstermiņa tūlītējus kredītus un bija viens no pirmajiem tiešsaistes aizdevējiem, kuru bija sertificējusi Finanšu uzraudzības iestāde (FCA). Pēc tam, kad FCA uzņēmumam piemēroja jaunas regulatīvās prasības, Peachy 2020. gada martā informēja klientus un partnerus par biznesa pārtraukšanu Apvienotajā Karalistē. Balstoties uz šo lēmumu, Peacha uzsāka ilgtspējīgas likvidācijas administratīvo procesu.

Šeit ir pieejama informācija par ar Peachy saistītajiem notikumiem Mintos aizdevumu tirgū.

Kas ir mainījies?

Peachy reitings ir pazemināts no “C” uz “D”.

Kāpēc?

Peachy ir uzsācis brīvprātīgu maksātnespējas procesu un administrētu darbības pārtraukšanu, tādēļ tam ir piešķirts “D” reitings. Tomēr, pamatojoties uz atmaksas grafiku, par kuru ir panākta vienošanās ar procesa administratoriem, Mintos investori turpinās saņemt aizņēmēju maksājumus atbilstoši grafikam ar iespējamu nelielu kavēšanos.


Mintos reitingi

Mintos riska komanda izvērtē aizdevējus, pamatojoties uz to darbību, vadību, finansēm, riska apetīti, portfeļa darbību un normatīvo vidi, kā arī to rīcību darbības valstī vai valstīs un Mintos aizdevumu tirgū. Riska reitingu ziņojums ir informatīvs materiāls, kuru mēs piedāvājam Mintos investoriem, lai palīdzētu orientēties daudzveidīgajā investīciju iespēju klāstā Mintos aizdevumu tirgū, vienlaikus izvērtējot riskus.

Ja gribi uzzināt vairāk par Mintos reitingiem, plašāka informācija ir pieejama šeit.

Svarīgi!

 Lūdzu, ņem vērā, ka pašreizējās Auto Invest stratēģijas automātiski nepielāgojas riska reitingu izmaiņām. Ja gribi sākt vai pārtraukt investēt šajos aizdevumos, lūdzu, manuāli pielāgo savus Auto Invest iestatījumus 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner