Mintos Risk Score atjauninājumi 2021. gada oktobrim

Ir publicēti jaunākie Mintos Risk Score atjauninājumi, kas balstīti uz 2021. gada otrā ceturkšņa norisēm un datiem. Šajā rakstā mēs piedāvājam iepazīties ar vispārīgu jaunāko izmaiņu kopsavilkumu, savukārt sīkāka informācija par šo ceturkšņa atjauninājumu ir atrodama Mintos Risk Score atjauninājumu lapā. Tajā tu atradīsi arī pārskatu par Mintos Risk Score katra ceturkšņa izmaiņām, kas ir pieejams izklājlapas formātā.

Skatīt visus detalizētos atjauninājumus

Pārskats par izmaiņām Mintos Risk Score un apakšrādītājos, pamatojoties uz 2021. gada 2. ceturksni

Tā kā šovasar Mintos aizdevumu tirgum pievienojām virkne jaunu kredītu izsniedzēju, šajā atjauninājumā lielākā daļa izmaiņu ir saistītas ar šo uzņēmumu iekļaušanu Mintos Risk Score sarakstā. Savukārt vairākiem uzņēmumiem Mintos Risk Score tika atsaukts.

Kopumā mēs neesam novērojuši nekādas būtiskas tendences, kas būtu pamatā jaunākajām Mintos Risk Score un apakšrādītāju izmaiņām. Dažas no tām izraisīja nelielas uzņēmuma finansiālā stāvokļa izmaiņas 2021. gada otrajā ceturksnī, bet citas – konkrētai valstij specifiski faktori, piemēram, valūtas kursa svārstības.

Līdz ar to lielākā daļa izmaiņu ir vērojamas atpirkšanas spējas un kredītportfeļa snieguma apakšrādītājos. Aizdevumu apkalpotāja efektivitātes apakšrādītājs tika mainīts trīs gadījumos, savukārt sadarbības struktūras apakšrādītājs visiem novērtētajiem aizdevumiem palika nemainīgs.

Kopumā Mintos Risk Score tika mainīts septiņiem uzņēmumiem: sešiem tas tika pazemināts, bet vienam – paaugstināts.

Jauni kredītu izsniedzēji, kuriem sekot līdzi Mintos Risk Score atjauninājumos

Mintos Risk Score sarakstā ir iekļauti desmit jauni kredītu izsniedzēji. Vairums no tiem investīcijām piedāvā Meksikā izsniegtus aizdevumus: Alivio Credit, CAPEM, Conmigo Vales un GoCredit. Nesen darbību Mintos aizdevumu tirgū atsāka arī ID Finance  vienība Meksikā.

Jet Finance un LF TECH ir jauni uzņēmumi Mintos aizdevumu tirgū, kas piedāvā investīciju iespējas Kazahstānā, Fenchurch Legal ir papildinājums Mintos investīciju piedāvājumam no Lielbritānijas, Watu Credit ir pievienojies Mintos ar motociklu aizdevumiem no Ugandas, un Zaim Online piedāvā aizdevumu investīcijas no Krievijas.

Uzņēmumi ar atsauktiem rādītājiem

Mintos Risk Score tika atsaukts astoņiem uzņēmumiem un/vai vienībām. Rādītājs tika atsauks uzņēmumiem, kuri vairs nav aktīvi Mintos aizdevumu tirgū: AgroCredit Latvija, Creamfinance Latvija, Kredit Pintar Indonesia, Mikro Kredit Belarus, Pinjam Yuk Indonesia un Sun Finance Denmark.
Dozarplati Russia un Eleving Albania izsniegtajiem aizdevumiem rādītāji tika atsaukti, un nākamajos atjauninājumos tie vairs netiks vērtēti, jo, ņemot vērā izmaiņas kredītu izsniedzēju uzņēmējdarbības virzienos, šie aizdevumi no Mintos investoriem tika atpirkti.

Detalizēti komentāri par jaunākajām Mintos Risk Score un apakšrādītāju izmaiņām ir pieejami Mintos Risk Score atjauninājumu lapā.

Mintos Risk Score atjauninājumu grafiks

Mintos Risk Score atjauninājumu regulārais grafiks ir reizi ceturksnī. Izņēmumi tiks veikti gadījumos, kad konkrētiem aizdevumu tirgū pieejamiem aizdevumiem būs bijuši būtiski uzlabojumi vai pasliktināšanās – šādā gadījumā izmaiņas tiks ieviestas pēc nepieciešamības.

Atceries, ja gribi pielāgot savas investēšanas preferences atbilstoši jaunākajiem Mintos Risk Score atjauninājumiem, Tev ir jāatjaunina savas investīciju stratēģijas.

Mintos Risk Score metodoloģija

Mintos Risk Score ir četru apakšrādītāju kopums, kas tiek piešķirti četriem dažādiem konkrētu aizdevumu kā investīciju iespēju aspektiem. Šie apakšrādītāji vērtē:

  • kredītportfeļa sniegums (portfeļa stāvoklis un līdzšinējais sniegums),
  • aizdevumu apkalpotāja efektivitāte (aizdevumu apkalpotāja spēja iekasēt aizņēmēju maksājumus),
  • atpirkšanas spēja (debitora spēja izpildīt līgumsaistības, apmierināt likviditātes vajadzības un kapitāla pietiekamību) un
  • sadarbības struktūra (aizdevumu izsniedzēja un Mintos sadarbības juridiskā uzbūve).

 

Atbilstoši katra apakšrādītāja nozīmīgumam, tiem ir šāda ietekme uz Mintos Risk Score: kredītportfeļa sniegums – 40 %, aizdevumu apkalpotāja efektivitāte – 25 %, atpirkšanas spēja – 25 % un sadarbības struktūra – 10 %.

Mintos Risk Score un apakšrādītāji ir izteikti skaitliskā skalā no 10 līdz 1, kur 10 apzīmē zemu, bet 1 – augstu risku. Pie rādītāja var būt redzams arī “Rādītājs atsaukts” – tas notiek gadījumā, ja viens vai vairāki apakšrādītāji nav pieejami, vai konkrētais kreditēšanas uzņēmums investēšanai nepiedāvā nevienu aizdevumu.

Šeit ir pieejama plašāka informācija par Mintos Risk Score metodoloģiju.

Atbildības atruna: Mintos Risk Score nekādā gadījumā nedrīkst uzskatīt un uz to paļauties kā uz kredītreitingu. Tas nav sagatavots saskaņā ar Regulā (EK) Nr. 1060/2009 par kredītreitingu aģentūrām noteikto metodoloģiju un noteikumiem. Mintos Risk Score nav investīciju konsultācija, un Mintos neuzņemas atbildību par nekādiem zaudējumiem, kas var rasties, balstoties uz šajā tīmekļa vietnē sniegto informāciju un/vai analītiskajiem materiāliem.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner