Mintos tymczasowo zawiesza na rynku firmę Rapido Finance

Wszystkie pożyczki udzielone przez firmę Rapido Finance zostały zawieszone na rynku pierwotnym i wtórnym Mintos z powodu braku przekazania przez firmę pożyczkową inwestorom działającym na Mintos spłat od pożyczkobiorców. Oznacza to, że ze skutkiem natychmiastowym aż do odwołania, inwestorzy nie mogą kupować ani sprzedawać pożyczek firmy Rapido Finance.

W związku z bieżącym brakiem transakcji płatniczych od firmy Rapido Finance do Mintos, od 23 października br. automatyczna realizacja odkupu i spłat pożyczek firmy Rapido Finance zostają tym samym przerwane. W rezultacie zakłócona dostanie dynamika płatności dokonywanych na rzecz inwestorów Mintos posiadających aktywne inwestycje w pożyczki oferowane przez Rapido Finance. Po otrzymaniu przez Mintos od firmy Rapido Finance spłat dokonywanych przez pożyczkobiorców zostaną one przekazane dla uregulowania płatności należnych inwestorom i dokonania odkupów pożyczek oraz przelane na rachunki inwestorów Mintos. 

Współpracujemy z zarządem Rapido Finance w celu znalezienia możliwego do realizacji rozwiązania, które umożliwi nam zniesienie tymczasowego zawieszenia i wznowienie działalności pożyczkodawcy na rynku Mintos. Jesteśmy w pełni zaangażowani w jak najszybsze rozwiązanie tego problemu w najlepszym interesie naszych inwestorów.

Omówienie

Firma Rapido Finance SLU, która od końca 2017 roku do początku 2019 roku, prowadziła działalność pod nazwą EuroOne, jest specjalistycznym dostawcą finansowania konsumenckiego, oferującym elastyczne pożyczki dla uprawnionych klientów w Hiszpanii. Aby rozpocząć działalność w Hiszpanii, w sierpniu 2017 roku, obecni wspólnicy firmy Rapido Finance SLU nabyli spółkę, która wcześniej działała pod marką NetCredit, i która w listopadzie 2017 roku dołączyła do rynku Mintos. Na rynku Mintos, firma Rapido Finance udostępnia pożyczki oferowane kredytobiorcom w ramach produktu LunaCredit.

Łączna kwota inwestycji w pożyczki firmy Rapido Finance stanowi 0,09% całkowitego portfela pożyczkowego rynku Mintos. Obecne, zaległe płatności firmy Rapido Finance wobec Mintos wynoszą około 430 000 EUR. W przypadku większości inwestorów na rynku Mintos, którzy aktywnie inwestują w pożyczki Rapido Finance, średnia wartość inwestycji wynosi poniżej 1 EUR. Około 5 000 inwestorów działających na Mintos zainwestowało w pożyczki firmy Rapido Finance kwotę większą niż 1 EUR. Dotychczas, z tytułu inwestycji w pożyczki firmy Rapido Finance, inwestorzy Mintos uzyskali dochód w wysokości około 313 000 EUR.

Jeśli macie pytania dotyczące tej sprawy, prosimy o kontakt z naszym Zespołem ds. Obsługi Inwestorów. Jesteśmy wdzięczni za Waszą cierpliwość i wyrozumiałość, podczas gdy my pracujemy nad tą sprawą.

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner