Mintos wchodzi do Azji Południowo-Wschodniej

Mintos, internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu, rozpoczyna działalność w Azji Południowo-Wschodniej. Do grona firm pożyczkowych udostępniających swoje pożyczki dla inwestorów na platformie Spółki dołączyła właśnie firma Cashwagon prowadząca działalność w rejonie Azji Pacyficznej (APAC). Na platformie firma udostępni pożyczki udzielane na Filipinach. Jest to pierwsza firma z tego regionu, która dołącza do platformy Mintos.

W sumie na Mintos jest obecnych 56 spółek z sektora pozabankowego, udostępniających inwestorom swoje produkty takie jak m.in.: pożyczki (m.in. hipoteczne, osobiste, rolne, gospodarcze), faktoring czy leasing.

Od początku działalności Mintos w 2015 r. kwota zainwestowanych poprzez platformę środków przekroczyła już 1,2 mld EUR, co oznacza, że Mintos jest największym rynkiem pożyczkowym tego rodzaju na świecie. W tym czasie inwestorzy zarobili łącznie ponad 28 mln EUR. Średnia roczna stopa zwrotu z inwestycji na platformie Mintos to blisko 12%.

„Jest nam niezwykle miło poinformować, że Mintos wchodzi na rynek Azji Południowo-Wschodniej. Pierwsza firma działająca w tym regionie, Cashwagon, właśnie dołączyła do naszej platformy. Jest to perspektywiczny region, więc dalej będziemy rozwijali naszą działalność na tych rynkach, ponieważ widzimy, że również grono inwestorów z tego regionu systematycznie wzrasta. Realizujemy tym samym nasze zapowiedzi ekspansji w tym regionie powiedział Martins Sulte, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos

Cashwagon, spółka założona w 2017 roku, to błyskawicznie rozwijający się międzynarodowy dostawca usług fintechowych. Spółka z siedzibą w Singapurze, prowadzi obecnie działalność w pięciu krajach – na Sri Lance, w Indonezji, Wietnamie, Kambodży i na Filipinach. W przyszłym roku, Cashwagon planuje wejść na dwa kolejne rynki w regionie APAC. Działalność pożyczkowa firmy Cashwagon prowadzona na Filipinach jest realizowana przez Green Money Tree Lending Corp., spółkę utworzoną, zarejestrowaną i licencjonowaną przez lokalne władze, jako pożyczkodawcę działającego zgodnie z przepisami prawa Filipin.

Filipiny to bardzo perspektywiczny rynek. Do października 2018 roku, liczba wszystkich pożyczek, udzielonych przez Cashwagon wyniosła 600 000, przy czym tylko na Filipinach, w okresie od powstania spółki w 2017 roku do października 2018 roku, udzielono 115 000 pożyczek. Portfel pożyczkowy netto firmy Cashwagon wynosi 12 mln EUR.

Firma Cashwagon została utworzona dla realizacji bardzo istotnego celu, jakim jest polepszenie jakości życia ludzi zamieszkujących Azję Południowo-Wschodnią, poprzez zapewnienie im szybkiego i łatwego dostępu do usług finansowych, które wcześniej nie były dla nich dostępne. Nasza współpraca z Mintos jest kolejnym, znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu. Wprowadzenie Cashwagon na rynek Mintos zapewni inwestorom możliwość inwestowania w pożyczki udzielane w Azji Południowo-Wschodniej i uzyskiwanie rocznych stóp zwrotu netto z inwestycji do 10%. Jesteśmy dumni z tego, że Cashwagon jest pierwszą grupą z Azji Południowo-Wschodniej na platformie Mintos” – powiedział Maksim Czernuszenko, założyciel i Prezes firmy Cashwagon.”

 

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner