Mintos wita innowacyjnego pożyczkodawcę z Wielkiej Brytanii – firmę Cash On Go, która wprowadza na platformę Mintos swoją markę Peachy!

Cash On Go Ltd. jest nową firmą pożyczkową z Wielkiej Brytanii oferującą swoje produkty inwestorom na platformie Mintos, która dołącza do nas z marką pod nazwą Peachy!

Spółka Peachy jest  na rynku Mintos nowa, jednak  Cash On Go jest już doświadczoną firmą pożyczkową, która rozpoczęła działalność w 2010 roku. Od momentu powstania, firma Cash On Go osiągnęła znaczącą obecność na brytyjskim rynku alternatywnych form finansowania. W ciągu 8 lat pożyczkodawca ten obsłużył wnioski złożone przez ponad 2 mln klientów i udzielił ponad 420 000 pożyczek o łącznej wartości wynoszącej 87,6 mln GBP. Na koniec października 2018 roku wartość netto portfela pożyczek udzielonych pod marką Peachy osiągnęła 3,6 mln GBP.

Wartość pożyczek udostępnianych na platformie Mintos przez Cash On Go pod marką Peachy wynosi od 100 GBP (112 EUR) do 1 000 GBP (1 122 EUR), natomiast terminy spłat wynoszą do 12 miesięcy. Inwestując w pożyczki udzielane przez Cash On Go pod marką Peachy inwestorzy  na Mintos będą mieli możliwość uzyskania stóp zwrotu netto z inwestycji do 10,5% w skali roku.

Pożyczki udostępniane przez Cash On Go na platformie Mintos mają zabezpieczenie w postaci gwarancji wykupu, a pożyczkodawca zachowa 10-proc. udział w każdej pożyczce udostępnionej na rynku Mintos, tym samym ściślej wiążąc swoje interesy z interesami inwestorów. Początkowo Cash On Go będzie udostępniać na rynku Mintos swoje pożyczki w EUR.

Wiarygodność pożyczkowa jest ważna… właściwie, najważniejsza

Cash On Go jest jedną z pierwszych internetowych firm pożyczkowych oferujących krótkoterminowe pożyczki, która podlega regulacjom i posiada licencję przyznaną przez Urząd ds. Postępowania Finansowego (Financial Conduct Authority (FCA)). Podejście firmy do wiarygodności pożyczkowej wykracza poza zasady określone na podlegającym licznym regulacjom brytyjskim rynku. Cash On Go stara się wybierać najlepszych potencjalnych klientów i określać limit dla wskaźnika niewykonania zobowiązań, wykorzystując w tym celu całą gamę różnych metod. Metody te oznaczają stosowanie ‏różnych polityk, zasad dotyczących prowadzenia działalności, wewnętrznie opracowanych kart scoringowych i modeli przystępności cenowej. Firma Cash On Go, która od 2013 roku jest również członkiem stowarzyszenia Consumer Finance Association (CFA), w swojej działalności w pełni przestrzega kodeksu dobrych praktyk, tym samym jest firmą realizującą odpowiedzialne udzielanie pożyczek.

Dołączenie do platformy Mintos – krok, który ma sens

Od chwili wprowadzenia marki Peachy.co.uk firma Cash On Go dołączyła do grona innowatorów na brytyjskim rynku pożyczkowym, dlatego też, chcemy, aby innowacyjność stanowiła integralną część każdej naszej działalności. Dołączenie do platformy Mintos – innowacyjnej firmy, działającej na rynku finansowania pożyczek konsumenckich, ma głęboki sens, gdyż umożliwia Cash On Go jeszcze większe skoncentrowanie się na tym, co potrafimy robić najlepiej, czyli oferowaniu na rynku brytyjskim szybkich pożyczek udzielanych w odpowiedzialny sposób, jednocześnie zapewniając dostęp do większych kapitałów – mówi Prezes Cash On Go Kristjan Novitski.

Firma Cash On Go była pierwszym pożyczkodawcą oferującym w Wielkiej Brytanii pożyczki krótkoterminowe, który wprowadził funkcjonalną stronę internetową dostępną na urządzeniach mobilnych, a także jedną z pierwszych firm w Wielkiej Brytanii, która uruchomiła ją na aplikacjach obsługiwanych przez systemy Android i iOS.

W 2014 i 2015 roku Cash On Go, nowa firma pożyczkowa na rynku Mintos, była finalistą Nagród Credit Today; natomiast w 2016 roku była finalistą Nagrody Kredyt Konsumencki Roku [2014, 2015, 2016]. Obecny wynik marki Peachy według ocen zamieszczanych na Trustpilot wynosi 8,6.

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner