Mintos wita IuteCredit–pierwotnego pożyczkodawcę udzielającego pożyczek w Albanii

IuteCredit – firma z sektora usług finansowych dla klientów indywidualnych – dołącza do platformy Mintos, na której będzie oferowała możliwość inwestycji w pożyczki osobiste udzielane w Albanii. Grupa IuteCredit, z siedzibą w Estonii, działa na terenie Albanii i Mołdawii. Jej cel to zostać liderem w regionie i udzielać najszybszych pożyczek w najbardziej dogodny sposób.

Przewiduje się, że średnia roczna stopa zwrotu netto dla inwestycji w pożyczki IuteCredit osiągnie 14%. Średnia wartość pożyczek umieszczanych przez spółkę na platformie Mintos wyniesie od 500 do 700 euro, a okres zapadalności od 12-18 miesięcy. IuteCredit udzieli gwarancji wykupu, jeżeli spłata pożyczki będzie opóźniona o ponad 60 dni. Z każdej dostępnej pożyczki firma zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 10%.

Od czasu powstania w 2014 r. IuteCredit Albania udzieliła 20 000 pożyczek konsumpcyjnych na kwoty od 75 do 1 500 euro. Portfel pożyczkowy firmy osiągnął wartość 3.4 mln euro. Pożyczki ze spłatą opóźnioną o 30 dni stanowią średnio 14%. Firma zatrudnia 24 pracowników, a jej działalność jest regulowana przez Centralny Bank w Albanii.

„Z niecierpliwością czekamy na inwestorów z platformy Mintos, którym umożliwimy większą dywersyfikację portfeli i osiągnięcie doskonałych wyników. Dzięki niemal 10-letniemu doświadczeniu w obsłudze inwestorów jesteśmy przekonani, że spełnimy także oczekiwania inwestorów z platformy Mintos” mówi Tarmo Sild, współzałożyciel i członek zarządu IuteCredit.

Poza działalnością w Albanii Grupa IuteCredit od 2008 r. prowadzi oddział w Mołdawii. Zarząd Grupy IuteCredit rozważa również w najbliższej przyszłości umieszczenie na platformie Mintos pożyczek udzielanych w Mołdawii.

Grupa IuteCredit od 2010 r. jest rentowna, a jej audyt przeprowadza Ernst & Young. W maju 2017 r. łączny portfel pożyczkowy grupy przekroczył wartość 10 mln euro. Firma ma ponad 120 000 klientów, a liczba aktualnie spłacanych pożyczek przekroczyła

35 000. Średni okres zapadalności wynosi 11 miesięcy, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – 70%. Ponad 90% udzielonych pożyczek zostało w pełni spłaconych.

Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest, nie zapomnij dodać IuteCredit do swojej listy pierwotnych pożyczkodawców!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner