Mintos zīmola logotipa pārveide

Mintos, tāpat kā vairumam jaunuzņēmumu, ir savs stāsts par piedzīvotajiem izaicinājumiem uzņēmuma izveidošanas pirmssākumos. Par to, kā daži cilvēki darīja vairāk nekā dažus darbus, par procesu vadīšanu, produktu izstrādi, stratēģijas izveidi, uzņēmuma pozicionēšanu, aizdevumu izsniedzēju piesaistīšanu un kvalitatīva pakalpojuma nodrošināšu ikvienam klientam. Mintos zīmols radās no šiem pirmajiem soļiem, kad piecu cilvēku komanda izveidoja nišas biznesu – tiešsaistes tirgu investīcijām aizdevumos.

Pēc pieciem gadiem, kuru laikā ir tikuši finansēti aizdevumi 3,5 miljardu eiro apmērā, Mintos no nišas jaunuzņēmuma ir pārtapis par līderi Eiropas tirgū investīcijām aizdevumos. Mintos ir zīmols, kuru izvēlas 194 000 starptautisku investoru, lai izmantotu 69 aizdevumu izsniedzēju piedāvātās investīciju iespējas vairāk nekā 30 valstīs visā pasaulē. Piecu cilvēku komanda ir izaugusi līdz 150 cilvēku komandai, kas strādā Rīgā, Berlīnē, Viļņā un Varšavā izveidotajos Mintos birojos.

No Fintech platformas līdz investoru iecienītākajam aizdevumu tirgum

Sākotnēji lielākā daļa mūsu resursu tika ieguldīti aizdevumu tirgus platformas izstrādē, līdz ar to priekšplānā izvirzījās biznesa tehnoloģiskais aspekts, un tas pilnībā atspoguļojās Mintos logotipa dizaina aprakstā. Mūsu komanda zināja, ka pienāks brīdis, kad Mintos produkts sasniegs nākamo līmeni, radot jaunu iniciatīvu zīmola uzlabošanai.

Vadoties pēc pirmā Mintos logotipa apraksta, tika izveidots vienkāršs, bet izteiksmīgs burtveidola logotips, kur Mintos zīmolu simboliski atveidoja burts “i” ar tirkīza punktiem virs un zem tā, pašam “i” burtam attēlojot saikni starp divām savstarpēji saistītām pusēm. Šis simbols skaidri atspoguļoja Mintos darbības pamatu – savienot tos, kuri meklē iespējas uzkrāt un investēt, ar tiem, kuri grib aizņemties.

Pārveide – piecu gadu likums

Daļa zīmolu ekspertu uzskata, ka zīmolu ir nepieciešams pārveidot ik pēc pieciem gadiem. Savukārt daži pētījumi atklāj, ka veiksmīgu logotipu nevajadzētu mainīt pārāk krasi.

Mintos gadījums bija nedaudz atšķirīgs. Izvērtējot piecu gadu darbības rezultātus, mēs secinājām, ka ir pienācis laiks mainīt arī Mintos zīmolu.

Mintos biznesa pamatā ir inovatīva finanšu tehnoloģiju platforma tiešsaistes investīcijām aizdevumos. Mēs nepārtraukti ieguldām lielus līdzekļus produktu uzlabošanā, izstrādē un inovācijās, bet vienlaikus ir nepieciešams attīstīt arī mūsu zīmolu. Līdz ar uzņēmuma izaugsmi ir mainījusies arī Mintos loma tirgū, un pieaugusi mūsu atbildība. Mūsu nākotnes plāni paredz turpināt uzlabot Mintos investoru pieredzi, paplašināt produktu klāstu un īstenot mūsu misiju atvērt tirgu jaunai aizdevumu aktīvu klasei.

Ņemot vērā šos aspektus, mēs saskatījām nepieciešamību uzlabot mūsu logotipu, piešķirot tam mūsdienīgāku izskatu, kas vizuāli papildinātu mūsu nepārtraukti attīstošos zīmolu un uzņēmuma nākotnes centienus.

Jaunais Mintos logotips – pamatīgs, spēcīgāks, vienkāršāks

Esam priecīgi Tevi iepazīstināt ar jauno Mintos logotipu!

“Mērķis bija jauno identitāti padarīt elastīgu, laika neskartu un atpazīstamu, bet ne pārmērīgu, vienlaikus tajā ietverot platformas ērto lietošanu un spēcīgās iespējas,” komentē Krišjānis Rozentāls.

Jaunais, uzlabotais logotips, kuru izstrādāja Mintos dizaineris Krišjānis Rozentāls, atspoguļo mūsu zīmola būtību.

Veiktās izmaiņas atbilst mūsu komunikācijas veidam un uzņēmuma vērtībām, kas saistās ar visām ieinteresētajām pusēm, kā arī Mintos nākotnes vīzijai par to, kur gribam nokļūt un kā gribam tikt uztverti.

Logotips ir pārveidots, lai atspoguļotu mūsu stabilitāti un pieejamību.

Tam ir mainīta krāsa, lai atspoguļotu mūsu profesionalitāti.

Tas ir vienkāršots, lai atspoguļotu mūsu optimizēto bizensa pieeju.

Mainīts tika arī Mintos logotipa lielums – platāki burti tam piešķir stingrību un stabilitāti. Noapaļotās formas logotipu padara pieejamāku, savukārt papildu simbolu un krāsu samazināšana palīdz atbrīvoties no liekā, padarot to minimālistiskāku un lietotājiem draudzīgāku.

“Mēs izmantojām savu uzkrāto pieredzi, lai izveidotu vizuālu valodu, kas būtu efektīva dažādos produktos, lietotnēs, mārketinga un sociālajos pasākumos. Mūsu identitāte attīstās kopsolī ar pašu uzņēmumu, un mēs to uzlabosim atbilstoši tirgus un situācijas prasībām,” atklāja Aleksandrs Bičkovs.

Minimālistiskā pieeja netika izmantota ar mērķi būt moderniem, bet gan tādēļ, ka tā nodrošina labāku logotipa optimizāciju dažādiem displejiem, padarot to pielāgojamāku, kā arī uzlabo redzamību dažādos izmēros. Šāda logotipa optimizācija ir īpaši noderīga Mintos produkta komandai, kura strādā pie vairākiem projektiem, kuros lielu lomu spēlē zīmola demonstrēšana.

Aleksandrs Bičkovs, Mintos UX vadītājs, sacīja, ka Mintos jaunās identitātes izstrādes procesā galvenais vadmotīvs bija to padarīt vienkāršu, pieejamu, modernu, elastīgu un globāli atpazīstamu.

Mintos produkta vadītājs Mārcis Goģis pauda, ka Mintos logotipa izmaiņas ir daļa no uzņēmuma attīstības. “Tas ir loģisks solis ikvienam augošam uzņēmumam, kas ieiet jaunā dzīves ciklā. Mūsu mērķis ir ar tehnoloģiju palīdzību uzlabot pakalpojumus, padarot tos vienkāršākus – un tieši to mēs izdarījām ar Mintos logotipu. To vienkāršojot, mēs to esam padarījuši daudz spēcīgāku.”

Ar skatu nākotnē

Logotipa maiņa ir tikai Mintos zīmola atsvaidzināšanas procesa sākums. Mēs jau esam uzlabojuši Mintos galveno lapu, to atbrīvojot no foniem un atjauninot fontu sistēmu. Sākumlapās mēs izmantojam vizuālos materiālus ar reāliem cilvēkiem, kas mūsu pieeju padara vairāk orientētu uz cilvēkiem un klientiem.

Drīzumā dizaineri ieviesīs jaunu krāsu paleti un pabeigs fontu sistēmas izvēli. Mums patīk vairāki simboliski triki, kurus mūsu dizaineri ir iekļāvuši zīmola vadlīnijās, pie kuru izstrādes vēl tiek strādāts.

Papildus tam mēs uzlabosim arī galvenās lapas izvēlnes saturu un iepazīstināsim ar Mintos video, kurā būs izskaidrots, kas ir Mintos un ar ko mēs nodarbojamies. Tuvākajā nākotnē mēs plānojam pārveidot arī Mintos blogu – tas mums dos iespēju piedāvāt vēl kvalitatīvāku un daudzveidīgāku saturu investoriem un plašākai auditorijai.

 

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner