Mobilní aplikace Mintos: První týden v kostce

„Dobrý začátek! Jsem nadšený a už se těším na nové funkce.“ Investor Mintos

U nás v Mintosu se s tímto komentářem, kterého se nám dostalo od jednoho našeho investora, který ohodnotil mobilní aplikaci Mintos, opravdu ztotožňujeme. Vidíme to stejně!

Mobilní aplikace Mintos je live, recenze na ní jsou skvělé a my musíme uznat, že jsme se několik dní nemohli nabažit spokojeností z dobře odvedené práce. Teď již jsme zpátky na zemi a zase pracujeme na tom, abychom investorům Mintos přinášeli stále hodnotnější prožitek z investování díky všem chystaným funkcím, které budou v aplikaci představeny v budoucích verzích.

Zatímco Tým mobilní aplikace nepřetržitě pracuje na dalším vývoji, bychom se s Vámi rádi podělili o některé statistiky nasbírané během prvního týdne od spuštění mobilní aplikace Mintos na App Store a Google Play Store. 

Senzační první vrchol po spuštění

„Ovládání i design mi přijdou úžasné. Velká poklona programátorům.“ 

Investor Mintos

Velká poklona našemu týmu i tisícům našich nejvěrnějších investorů, kteří si aplikaci stáhli v první hodině po vydání. Ve videu níže můžete sledovat zrychlený náhled počtu stažení v prvních 40 minutách od spuštění mobilní aplikace. 

Náhled celkového světového počtu stažení mobilní aplikace Mintos v prvních 40 minutách od spuštění

Mobilní aplikace Mintos – první data o používání

„Jak jinak než velmi dobře provedená aplikace v top kvalitě.“ 

Investor Mintos

Během prvního týdne od spuštění mobilní aplikace Mintos jsme zaznamenali 40 760 stažení investory Mintos z celého světa. Poměr stažení mezi uživateli Androidu a iOS byl 56% a 44%.

Průměrna délka relace dosud činila 2 minuty a 25 sekund. Zaznamenali jsme, že nejčastější cesta uživatele v aplikaci vypadá takto: Uživatel otevře stránku „Přehled“, z které dále pokračuje na stránku „Moje investice“ pro vizuální zobrazení dat a sledování investic. Následujícím krokem je pak koláčový graf „Stávající investice“ a následně uživatel data blíže prozkoumá zobrazením investic „Podle velikosti“.

Během prvního týdne se mobilní aplikace Mintos dostala na první místo v kategorii finančních aplikací na App Store v Lotyšsku, v Německu pak byla ve stejné kategorii pátá. 

Podpora od investorů

„Tato apka je prostě skvělá. A lidé za ní také. Díky, Mintos.“ 

Investor Mintos

Investoři Mintos velmi laskavě vyjadřovali své nadšení a podporu všude na našich sociálních médiích a ve velkém i v online obchodech s aplikacemi. Dostalo se nám stovek recenzí a reakcí, čehož si nesmírně vážíme. 

Reakce od uživatelů sledujících Twitter Mintosu (@Mintos) a facebookovou stránku Mintos

V tuto chvíli nám průměr hodnocení z recenzí přináší dobrý počet hvězdiček. Na App Store se průměrné hodnocení mobilní aplikace Mintos drží na 4,7 z 5 hvězd, kdežto na Google Play Store je aplikace průměrně hodnocena 4,2 z 5 hvězd. Jsme hrdí na to, že si investoři, kteří si mobilní aplikaci Mintos dosud stáhli, mohli užít relaci 100% bez výpadků (a to ve verzi pro Android i iOS).

Jsme velmi vděční za podporu více než 3500 investorů, kteří se zúčastnili testování beta verze mobilní aplikace Mintos a pomohli nám tak spustit první verzi této aplikace bez výpadků.

Peteris Studens, zastávající pozici „product owner“ v Mintosu, říká, že díky této skvělé podpoře od investorů je vývojářský tým ještě více motivovaný k tomu, aby velmi brzy představil další verze a aktualizace stávající verze aplikace.

„Je to už týden, co byla mobilní aplikace Mintos vypuštěna do éteru, a my s velkou zvědavostí sledujeme, jak si aplikace vede. Pro náš tým byl moment spuštění hektický a vzrušující. V nejrušnějším momentě jsme obdrželi 5500 požadavků současně, což poukazuje na velký zájem investorů. Pro rozložení naší práce na preferovaných budoucích funkcích aplikace jsme vzali v potaz desítky recenzí a komentářů. Možnost investovat přímo v aplikaci je bezpochyby na vrcholu seznamu. Tým mobilní aplikace již nyní pracuje na tom, aby do mobilní aplikace Mintos uvedl produkt Invest & Access,“ říká Peteris.

V den spuštění dosahovala retence uživatelů mobilní aplikace Mintos 52%, což je o 49% více, než je průměr v oboru. Benchmark pro finanční aplikace je okolo 35%. Po sedmi dnech používání je retence uživatelů mobilní aplikace Mintos 42%. Obecně dosahuje průměrná retence u aplikací v prvních sedmi dnech 14,5%. Tým mobilní aplikace je velmi spokojený se statistikami, které poukazují i na skutečnost, že investoři aplikaci používají opakovaně. To je pro tým velkou motivací k tomu, aby v budoucích verzích nadále přicházel s dalšími uživatelsky příjemnými funkcemi. 

V tuto chvíli je mobilní aplikace Mintos dostupná v angličtině a němčině, brzy se objeví verze v nizozemštině a španělštině.

Mobilní aplikaci Mintos si můžete stáhnout na App Store a Google Play Store.

Neváhejte nám kdykoliv napsat, máte-li jakékoliv připomínky či návrhy.

Moc děkujeme, že jste v této historické chvíli byli s námi u toho!

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner