Mogo emitē obligācijas 30 miljonu eiro apmērā

2021. gada 1. martā Mogo Latvija emitēja obligācijas 30 miljonu eiro apmērā, tādējādi noslēdzot pēdējos gados lielāko privātā kapitāla uzņēmuma obligāciju emisiju Nasdaq Riga biržā. Šodien, 2021. gada 11. martā, Nasdaq informēja, ka Nasdaq Riga šīs obligācijas ir iekļāvusi Nasdaq Baltijas obligāciju sarakstā.

Ar gada kupona likmi 11% apmērā, trīs gadu dzēšanas termiņu un nominālvērtību 1000 eiro apjomā, obligācijas tika piedāvātas gan esošajiem Mogo obligāciju turētājiem, gan privātajiem un institucionālajiem investoriem Baltijas reģionā. Publiskais piedāvājums sastāvēja no divām daļām: jaunu investoru parakstīšanās un apmaiņas piedāvājuma esošajiem obligāciju turētājiem.

Uzņēmums informē, ka publiskajā piedāvājumā piedalījās vairāk nekā 840 investori, pieprasījumam pārsniedzot obligāciju piedāvājumu. Piedāvājuma rezultātā jauno obligāciju sadalījums ir šāds: 71,4% ir esošo obligāciju turētāji, kas izvēlējušies turpināt investēt Mogo, tiem pievienojušies 28,6% jaunu investoru. Ģeogrāfiskā izteiksmē lielākā daļa jeb 73,3% investoru ir no Latvijas, 17,7% no Igaunijas, 0,3% no Lietuvas, bet 8,6% pārstāv citas Eiropas valstis.

Mogo Finance grupas finanšu direktors Māris Kreics komentē: “Lielā investoru interese un pieprasījums no visām trīs Baltijas valstīm vēlreiz apliecina investoru uzticēšanos Mogo biznesa modeļa ilgtspējai. Mēs augstu novērtējam mūsu esošo investoru lojalitāti un uzticību, pieņemot lēmumu turpināt sadarbību ar Mogo, un priecājamies mūsu investoru vidū sveikt 662 jaunus investorus. Izjūtot lielu atbildību pret uzņēmuma globālo investoru kopienu, mēs turpināsim biznesa stratēģijas īstenošanu, saglabājot augstus operatīvās darbības pārredzamības standartus.”

Obligāciju emisijas organizētājs bija “Signet Bank, AS”.

Jaunās obligācijas plānots iekļaut regulētajā tirgū – Nasdaq Riga biržas Baltijas obligāciju sarakstā vēlākais līdz 31. martam.

Par Mogo Finance grupu

2012. gadā Latvijā dibinātā Mogo grupa Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot kredītus no Latvijas. Šajā laikā Mogo grupa Mintos aizdevumu tirgū ir izvietojusi 14 valstīs izsniegtus kredītus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim Mogo grupa ir izsniejusi nodrošinātus kredītus vairāk nekā 650 miljonus eiro apmērā, un 2020. gada nogalē tā neto kredītu un lietoto automašīnu nomas portfelis pārsniedza 202 miljonus eiro.

Daži Mogo grupas un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner