Mogo Finance emitē papildu obligācijas 25 milj. EUR apmērā

Mintos ar prieku informē, ka Mogo grupa 9. oktobrī veiksmīgi emitēja papildu obligācijas 25 miljonu eiro apmērā savām obligācijām 2018/2022 (XS1831877755) ar gada procentu likmi 9,50%. Kopējais Frankfurtes biržā emitēto Mogo obligāciju apjoms pēc šīs papildemisijas sastāda 75 miljonus eiro.

Obligāciju papildemisija tika pabeigta nepilnas nedēļas laikā, un to pieprasījums ievērojami pārsniedza piedāvājumu. Veiksmīgā papildemisija ir nozīmīgs Mogo panākums, kas parāda investoru uzticību uzņēmuma ilgtspējīgajam biznesa modelim. Ieņēmumi no obligāciju emisijas palīdzēs Mogo turpināt izaugsmi Eiropā, diversificēt tā finansējuma avotus, un samazināt vidējās svērtās aizņemšanās izmaksas.

Norēķins par emitētajām obligācijām ir plānots 2018. gada 16. novembrī. Daļu no obligāciju ieņēmumiem Mogo izmantos, lai pārfinansētu daļu no aizdevumiem, kas ir finansēti caur Mintos aizdevumu tirgu. Divu nedēļu laikā no 2018. gada 20. novembra Mogo apsver iespēju atpirkt caur Mintos finansētos aizdevumus 25 miljonu eiro apmērā, kas ir izsniegti aizņēmējiem Bulgārijā, Igaunijā, Gruzijā, Latvijā, Lietuvā, Moldovā, Polijā un Rumānijā, izmantojot savu cesijas līgumā noteikto pirkšanas iespēju. Mogo plāno proporcionāli atpirkt līdz 45% no katras valsts portfeļa.

Mogo no investoriem atpirks gan saistības pildošus, gan nepildošus aizdevumus. Atpirkto aizdevumu klāsts atspoguļos visu Mogo izsniegto aizdevumu klāstu, un konkrētās valsts aizdevumu parametri būs tādi paši kā patlaban Mintos aizdevumu tirgū neatmaksātajiem aizdevumiem.

Šobrīd neatmaksāto Mogo aizdevumu apmērs Mintos aizdevumu tirgū ir aptuveni 59 miljoni eiro. Mogo neto aizdevumu portfelis pārsniedz 130 miljonus eiro.

Mintos piedāvā elastīgu un mērogojamu finansēšanas modeli, un Mogo turpinās finansēt nozīmīgu daļu no tā aizdevumiem caur Mintos. Kopš sadarbības uzsākšanas ar aizdevumu tirgu, Mogo ir sekmīgi izmantojis Mintos, lai palielinātu tā aizdevumu portfeli, vienlaikus piedāvājot investoriem iespēju investēt tā aizdevumos un gūt pievilcīgu peļņu. Uzņēmums turpinās sadarbību ar Mintos arī turpmāk, investīcijām piedāvājot aizdevumus, kas izsniegti esošajās un jaunās valstīs.

Mogo patlaban darbojas Albānijā, Armēnijā, Baltkrievijā, Bulgārijā, Igaunijā, Gruzijā, Latvijā, Lietuvā, Moldovā, Polijā, Rumānijā un Ukrainā.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner