Mogo Finance emitē papildu obligācijas 25 miljonu EUR apmērā

Mogo grupa ir veiksmīgi emitējusi papildus 25 miljonu EUR obligācijas savām 9,50% korporatīvajām obligācijām 2018/2022 (XS1831877755) 95% vērtībā no to nominālvērtības, ieskaitot uzkrātos procentus. Obligācijas tika iekļautas Frankfurtes biržas regulētajā tirgū īsi pēc norēķina perioda, uzreiz kā obligāciju prospekts tika apstiprināts no CSSF puses Luksemburgā.

Kopējais Mogo Finance 9,50% korporatīvo obligāciju 2018/2022 (XS1831877755) apjoms pēc šīs papildemisijas sastāda 100 miljonus EUR. Ātrā papildemisija ir liels panākums Mogo – tā norāda uz investoru uzticību uzņēmuma ilgtspējīgam biznesa modelim. Ienākumi no obligācijām atbalstīs Mogo turpmāko izaugsmi Eiropā, diversificēs tā finansējuma avotus, kā arī samazinās vidējās svērtās finansējuma izmaksas.

Norēķins par emitētajām obligācijām ir veikts 2019. gada 13. novembrī. Daļu no obligāciju ienākumiem Mogo izmantos, lai refinansētu dažus no Mintos aizdevumu tirgū finansētajiem aizdevumiem. Divu nedēļu laikā, sākot ar 2019. gada 15. novembri, Mogo, izmantojot savu cesijas līgumā noteikto pirkšanas iespēju, atpērk caur Mintos finansētos aizdevumus līdz 25 miljonu EUR apmērā, kuri ir izsniegti aizņēmējiem Bulgārijā, Igaunijā, Gruzijā, Latvijā, Lietuvā, Moldovā, Polijā, Rumānijā un Armēnijā. Mogo plāno proporcionāli atpirkt līdz 33% no katras valsts portfeļa.

Mogo no investoriem atpirks gan saistības pildošus, gan nepildošus aizdevumus. Atpirkto aizdevumu klāsts atspoguļos visu Mogo izsniegto aizdevumu klāstu, un aizdevumu parametri attiecīgajā valstī būs tādi paši kā pašlaik neatmaksātajiem aizdevumiem Mintos.

Mintos piedāvā elastīgu un mērogojamu finansēšanas modeli, un Mogo turpinās finansēt nozīmīgu daļu no tā aizdevumiem caur Mintos. Kopš sadarbības uzsākšanas ar Mintos, Mogo ir sekmīgi izmantojis aizdevumu tirgu, lai palielinātu savu portfeli, tanī pat laikā dodot investoriem iespēju investēt tā aizdevumos un gūt ievērojamu atdevi. Arī turpmāk Mogo piedāvās iespēju investēt Mintos aizdevumu tirgū esošajās valstīs izsniegtos aizdevumos.

Mogo šobrīd darbojas Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Gruzijā, Polijā, Rumānijā, Bulgārijā, Moldovā, Albānijā, Baltkrievijā, Armēnijā, Uzbekistānā, Kazahstānā un Ziemeļmaķedonijā.

Mogo, kā nepārtraukti augošs A kategorijas aizdevējs, ir stingri apņēmies tuvākajā nākotnē turpināt finansēt daļu no sava kredītportfeļa caur Mintos.

Mogo grupas aizdevumu alternatīvas

Mintos aizdevumu tirgū Mogo grupa investīcijām piedāvā auto un patēriņa kredītus no iepriekšminētajām valstīm. Bet Mintos ir vēl virkne citu aizdevumu izsniedzēju ar līdzīgu investīciju piedāvājumu.

Mēs esam apkopojuši līdzīgākās investīciju iespējas, ņemot vērā investīciju veidu (auto un patēriņa kredīti) un paredzamo peļņu, lai Tu varētu pavisam vienkārši reinvestēt savus līdzekļus gadījumā, ja Mogo atpirks daļu no Tavām investīcijām.

Citi piemēroti aizdevumu izsniedzēji:

  • Everest Finanse aizdevumi no Polijas
  • Akulaku aizdevumi, kas izsniegti Indonēzijā
  • ID Finance aizdevumi no Spānijas un Kazahstānas
  • IuteCredit aizdevumi no Moldovas
  • Kredit Pintar aizdevumi, kas izsniegti Indonēzijā
  • Kenijā izsniegti Watu aizdevumi
  • ExpressCredit aizdevumi no Botsvānas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner