Mogo Finance grupas 2020. gada rezultāti

Saskaņā ar grupas neauditētajiem finanšu rezultātiem pagājušajā gadā Mogo Finance grupas uzņēmumi guva ieņēmumus 99,2 miljonu eiro apmērā, kas ir 24% YOY pieaugums. EBITDA sasniedza 45,8 miljonus eiro – šis uzņēmuma sniegtais rādītājs apliecina grupas noturību pandēmijas izraisīto globālo satricinājumu periodā un norāda uz stabiliem pamatiem ilgtspējīgai uzņēmējdarbības attīstībai 2021. gadā. Mogo Finance grupa ir bijusi rentabla piecus gadus pēc kārtas, un 2020. gadā tās peļņa sasniedza 1,7 miljonus eiro (vispārējie ienākumi par gadu bija 15,5 miljoni eiro).

“Līdz šim veiktie ieguldījumi tehnoloģiju risinājumos ļāva mūsu komandai ātri pielāgoties jaunajiem tirgus apstākļiem. Pagājušā gada sākumā mēs uzlabojām klientu maksātspējas novērtēšanas procedūras un parādu piedziņas praksi, lai gada otrajā pusē spētu ilgtspējīgi paplašināt savu darbību. Mūsu kopējais kredītportfelis 2020. gadā sasniedza 202 miljonus eiro, un esam priecīgi, ka, neskatoties uz COVID-19 izplatību, mēs spējām saglabāt izcilu kredītportfeļa kvalitāti, kas pēdējos 2 ceturkšņos ir uzlabojusies un sasniegusi pirms-pandēmijas līmeni,” komentē Mogo Finance grupas vadītājs Modestas Sudnius.

Latvija ir Mogo grupas vadošais tirgus un līdere Baltijas valstu starpā, kas 2020. gadā uzrādīja stabilu izaugsmi – ieņēmumi pieauga par 13%, sasniedzot 16,9 miljonus eiro, savukārt peļņa bija 5,8 miljoni eiro. Otrajā vietā ierindojas Lietuva, kurā grupas ieņēmumi sasniedza 11,3 miljonus eiro, bet Igaunijā tie bija 6,5 miljoni eiro.

Lai refinansētu esošās obligācijas un vēl vairāk sekmētu grupas attīstību, 2021. gada 12. februārī Mogo Finance uzsāka obligāciju publisko piedāvājumu Nasdaq Exchange Baltijas regulētajā tirgū, tādējādi nodrošinot iespēju iegādāties obligācijas.

Runājot par uzņēmuma attīstības plāniem, Mogo Finance grupa plāno ieviest virkni digitālu risinājumu, lai turpinātu uzlabot klientu pieredzi, piemēram, pilnībā automatizēt klientu saskarsmes procesu, sākot no kredītspējas novērtēšanas līdz līguma sagatavošanai.

 

Par Mogo Finance grupu

2012. gadā Latvijā dibinātā Mogo grupa Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot kredītus no Latvijas. Šajā laikā Mogo grupa Mintos aizdevumu tirgū ir izvietojusi 14 valstīs izsniegtus kredītus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim Mogo grupa ir izsniejusi nodrošinātus kredītus vairāk nekā 650 miljonus eiro apmērā, un 2020. gada nogalē tā neto kredītu un lietoto automašīnu nomas portfelis pārsniedza 202 miljonus eiro.

Daži Mogo grupas un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner