Mogo Finance iegādājas Sebo Credit SRL no Finko grupas

Finko grupa drīzumā noslēgs sava Moldovā strādājošā uzņēmuma Sebo Credit SRL pārdošanu Mogo Finance grupai, kas ir viena no lielākajām lietotu automašīnu finansēšanas grupām Eiropā.

Atjauninājums: Mintos izmaiņas ieviesīs 2020. gada 20. jūlijā. Sebo Mintos reitings tiks atjaunots 22. jūlijā.

Šis darījums ir daļa no Mogo grupas centieniem saglabāt savu pozīciju kā vadošajam patērētāju finanšu pakalpojumu sniedzējam Moldovā, kas ir viens no Mogo grupas līdz šim daudzsološākajiem vidēja līmeņa tirgiem.

Daļa no pārdošanas ieņēmumiem tiks pārskaitīta Mintos investoriem, lai segtu Varks izsniegto aizdevumu atpirkšanas garantiju.

Par iegādi

 

Sebo, līdzīgi kā citus aizdevējus, būtiski ietekmēja nesenie ierobežojumi, kā arī Nacionālās finanšu tirgu komisijas ieviestie moratorija ieteikumi.

Tā kā Sebo mātesuzņēmumam Finko grupai bija jākoncentrējas uz Varks problēmu risināšanu, tai bija aizvien grūtāk turpināt atbalstīt Sebo izaugsmi tādā mērā, lai uzņēmums atgūtu finanšu stabilitāti pēc Covid-19 un spētu turpināt veiksmīgu biznesa attīstību Moldovā. Meklējot alternatīvas, Finko grupa ir pieņēmusi lēmumu pārdot Sebo Mogo grupai kopā ar uzņēmuma saistībām. Mogo un Finko grupu komandas vairākus mēnešus ir cieši sadarbojušās, lai iegādes procesu varētu sekmīgi noslēgt.

Pateicoties ievērojamai pieredzei Moldovas tirgū un daudzveidīgām finansējuma piesaistes struktūrām, Mogo atrodas labā pozīcijā, lai pārņemtu Sebo. Izmantojot esošās sinerģijas un mēroga efektivitāti, Mogo grupa plāno optimizēt esošo Sebo biznesu, turpinot pielāgot uzņēmumu pēc Covid-19 pastāvošajai situācijai un atjaunojot Sebo darbību.

Šī gada sākumā Sebo ātri reaģēja uz pandēmijas izraisītajiem notikumiem un veiksmīgi optimizēja savas darbības izmaksas. Šīs darbības līdztekus savlaicīgai un efektīvai parādu piedziņas procesa pielāgošanai jaunajai realitātei ir palīdzējušas mazināt negatīvo ietekmi, ko rada augstākas portfeļa samazināšanās izmaksas.

Mogo Finance grupa daļu no nesen uzkrātajiem līdzekļiem izmantos, lai par 2,9 miljoniem eiro iegādātos lielāko daļu Sebo Credit SRL parasto akciju. Mogo sniegs arī būtisku turpmāku ilgtermiņa finansējumu, lai nodrošinātu veselīgu un stabilu struktūru, kas sekmēs Sebo turpmāko izaugsmi.

Izmaiņas Mintos investoriem

 

Mogo grupa saglabās Sebo zīmolu vietējā tirgū, jo tā plāno vēl vairāk nostiprināt esošo un jauno klientu uzticēšanos. Taču Sebo līdz šim izsniegtie, kā arī jaunie aizdevumi Mintos tiks izvietoti kā Mogo Moldova aizdevumi.

Lai gan visi Finko grupas aizdevēji tika pārskatīti atsevišķi, lai sniegtu lielāku skaidrību par katras grupas vienības stiprumu un lomu, pēc iegādes pabeigšanas Sebo vairs nebūs atsevišķa reitinga. Mogo grupas ietvaros uzņēmumam tiks piešķirts vienotais Mogo grupas reitings “A”.

Visas ar iegādi saistītās izmaiņas Mintos tiks veiktas, tiklīdz būs reģistrētas uzņēmuma akciju īpašumtiesību izmaiņas. Pašreiz ir paredzams, ka tas aizņems vienu līdz divas nedēļas. Par precīzu izmaiņu datumu mēs e-pastā informēsim visus investorus, kuriem ir aktīvas investīcijas Sebo un Mogo izsniegtajos aizdevumos. No tā brīža visiem Mintos izvietotajiem Sebo aizdevumiem tiks nodrošināta Mogo grupas garantija.

Kad šīs izmaiņas būs ieviestas Mintos aizdevumu tirgū, Mogo Moldova piedāvās investēt auto un patēriņa kredītos, tādējādi palielinot investoru diversifikācijas iespējas starp Mogo izsniegtajiem kredītiem. Ja Tu izmanto Auto Invest, Tu vari izvēlēties starp diviem Mogo Moldova uzņēmumiem, atlasot atbilstošo kredīta veidu (auto kredīts vai patēriņa kredīts).

Lūdzu, ņem vērā, ka lielākajai daļai investoru Auto Invest iestatījumi tiks atjaunināti automātiski,

un viņiem nekas nebūs jādara. Stratēģijās, kas ietvēra Finko Moldova (Sebo) aizdevumus, tiks iekļauti Mogo Moldovas aizdevumi. Investoriem, kuri izmanto precīzākus Auto Invest iestatījumus, mēs nosūtīsim e-pastu, kurā izklāstīsim darbības, kas jāveic dienā, kad Sebo tiks iekļauts Mogo grupā.

Visas biznesa vienošanās, kas aprakstītas pašlaik Mogo grupai piemērojamajā obligāciju prospektā, būs piemērojamas arī Sebo.

Finko grupas komentārs

 

Jānis Pizičs, Finko grupas vadītājs: “Lēmums nodalīt Sebo no Finko grupas tika pieņemts, ņemot vērā Covid-19 izraisītos likviditātes ierobežojumus, kas negatīvi ietekmēja Finko grupas plānus par Sebo biznesa attīstību Moldovā. Sebo pamatdarbība ir balstīta uz atkārtotiem klientiem un portfeļa pieaugumu, palielinot vairāku maksājumu aizdevumu limitus tad, kad klienti ir demonstrējuši labu atmaksas disciplīnu.

Ņemot vērā spēcīgo zīmola vērtību, darbības efektivitāti un lojālo klientu bāzi, Finko grupas vadība nolēma, ka pakāpeniska portfeļa samazināšana un turpmāka darbības sašaurināšana nav Sebo ieinteresēto pušu – galvenokārt Sebo klientu un Mintos investoru – ilgtermiņa interesēs.

Tāpēc, lai nodrošinātu Moldovas augošās nebanku klientu bāzes attīstību ilgtermiņā, Finko grupas vadība nolēma piekrist pārdot Sebo Mogo grupai.

Mēs uzskatām, ka Sebo kā daļai no izmēra ziņā lielākas Mogo grupas ir labākas nākotnes perspektīvas, jo Mogo grupa var nodrošināt stabilu ilgtermiņa finansējumu, lai attīstītu rentablu darbību visu pašreizējo Sebo ieinteresēto pušu, tostarp Mintos investoru, interesēs.”

Mogo grupas komentārs

 

Modestas Sudnius, Mogo grupas vadītājs: “Esam priecīgi iegādāties tik labi pārvaldītu biznesu ar spēcīgu komandu un plašu klātbūtni valstī.

Ar Sebo pievienošanos Mogo grupai mēs ievērojami nostiprināsim savas pozīcijas vienā no mūsu daudzsološākajiem tirgiem – Moldovā, un Moldovas patērētājiem varēsim piedāvāt pilnu nebanku finanšu pakalpojumu komplektu. Mēs saskatām daudz pozitīvu sinerģiju starp Mogo Moldova un Sebo, jo paredzams, ka, ietilpstot Mogo grupā, abi uzņēmumi gūs labumu no ciešākas sadarbības.

Mintos investoriem Mogo Moldova un Sebo aizdevumos būs plašākas iespējas diversificēt savas investīcijas starp Mogo grupas dažādajiem aizdevumiem, kas aptver plašu aizdevumu veidu, termiņu un procentu likmju spektru.”

Par Sebo

 

Sebo ir strauji augošs nebanku finanšu pakalpojumu sniedzējs, kas Moldovā darbojas kopš 2017. gada. Tam ir vairāk nekā 100 000 aktīvo klientu un 42 filiāles. Sebo ir piektais lielākais nebanku uzņēmums Moldovā, mērot pēc aktīviem.

Par Mogo grupu

 

Mogo grupa tika izveidota 2012. gadā Latvijā, un Mintos tirgum tā pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot kredītus no Latvijas. Kopš tā laika Mogo grupas klātbūtne aizdevumu tirgū ir ievērojami palielinājusies, un šobrīd tā Mintos tirgū izvieto kredītus, kas izsniegti piecās valūtās un 11 valstīs. Mogo grupa ir labi novērtēta Eiropas kapitāla tirgos, pateicoties veiksmīgajai 100 miljonu eiro eiroobligāciju izvietošanai Frankfurtes regulētajā tirgū. Mogo nesen tika iekļauts starp Financial Times 1000 visstraujāk augošajiem uzņēmumiem Eiropā (1 no tikai 27 uzņēmumiem no Baltijas valstīm un vienīgais uzņēmums no Baltijas valstīm ar gada apgrozījumu virs 15 miljoniem eiro). 2019. gada decembra beigās Mogo grupas neto kredītportfelis bija vairāk nekā 189 miljoni eiro.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner