Mogo Finance plāno iegādāties Tigo un Kredo

Mogo Finance grupa – viena no lielākajām Eiropas lietoto automašīnu finansēšanas grupām, ir paziņojusi par plānu iegādāties divus kreditēšanas uzņēmumus: Kredo un Tigo. Abi uzņēmumi šobrīd ietilpst Finitera grupā. Iegādei ir nepieciešams regulatora apstiprinājums.

Finitera uzsāka stratēģiskā investora meklēšanu 2020. gada sākumā. Grupas vadības komanda pieņēma lēmumu pārdot abus uzņēmumus, lai grupai nodrošinātu iespēju atgriezties ilgtspējīgas izaugsmes fāzē, kā arī ļautu vēl vairāk stiprināt savu biznesa modeli un produktu piedāvājumu Albānijas un Ziemeļmaķedonijas tirgos.

Lēmums par uzņēmumu iegādi tika pieņemts pēc rūpīgas Tigo un Kredo izaugsmes un sinerģijas iespēju izvērtēšanas, kā arī ņemot vērā iespējamo tirgus konsolidāciju no Mogo Finance grupas puses*. Ja iegādes tiks apstiprinātas, tās neietekmēs pašreizējo Mogo auto kredītportfeļa attīstību abos tirgos.

Pieteikumi akcionāru maiņai jau drīzumā tiks iesniegti valsts regulatoriem, un sākotnējais abu regulatoru viedoklis ir sagaidāms vēl šogad.

Līdz brīdim, kad regulatori paziņos savus lēmumus, Mintos investoriem, kuriem ir aktīvas investīcijas Kredo, Tigo vai Mogo izsniegtajos aizdevumos, nekas nemainīsies. Kad iegāde būs pabeigta, Kredo un Tigo vairs nebūs atsevišķu Mintos riska reitingu, jo abiem uzņēmumiem tiktu piešķirts vienotais Mogo grupas reitings. Abu uzņēmumu izsniegtie aizdevumi tiktu nodrošināti ar Mogo Finance grupas garantiju līdzšinējās Finitera grupas garantijas vietā.

Tiklīdz iegāde būs pabeigta, Mintos informēs investorus par darījumu detaļām un visām ar iegādi saistītajām izmaiņām Mintos aizdevumu tirgū.

Par Mogo grupu

Mogo grupa tika izveidota 2012. gadā Latvijā, un Mintos tirgum tā pievienojās 2015. gadā. Šobrīd uzņēmums Mintos tirgū izvieto kredītus, kas izsniegti piecās valūtās un 11 valstīs. Mogo Finance ir veiksmīgi finansējis eiroobligācijas 100 miljonu eiro apmērā Frankfurtes biržas regulētajā tirgū. Mogo nesen tika iekļauts starp Financial Times 1000 visstraujāk augošajiem uzņēmumiem Eiropā (1 no tikai 27 uzņēmumiem no Baltijas valstīm un vienīgais uzņēmums no Baltijas valstīm ar gada apgrozījumu virs 15 miljoniem eiro). 2019. gada decembra beigās Mogo grupas neto kredītportfelis bija vairāk nekā 189 miljoni eiro (skatīt Mogo grupas konsolidēto 2019. gada pārskatu). Uzņēmuma jaunākie finanšu pārskati ir atrodami Mogo grupas neauditētajā pārskatā par sešu mēnešu periodu, kas beidzas 2020. gada 30. jūnijā. Daži no Mogo Finance grupas un Mintos kapitāla investoriem pārklājas.

*Ziemeļmaķedonija ir viens no Mogo Finance darbības tirgiem. Mogo Finance Ziemeļmaķedonijā izsniegtie aizdevumi nav izvietoti Mintos.

Par Kredo

Kredo Finance ir alternatīva finanšu iestāde, kuru 2017. gadā licencējusi Albānijas banka un kurai ir vairāk nekā 95 tūkstoši klientu un 36 filiāles visā Albānijā. 2019. gadā Kredo saņēma Albānijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras balvu “Labākais klientu serviss”. Kredo vadītāja Arlinda Muja ir pašreizējā Albānijas Mikrofinansēšanas asociācijas prezidente, kas ar savu darbību veicina visas nozares attīstību un sekmīgu sadarbību ar likumdošanas un pārvaldes iestādēm. Sīkāka informācija ir pieejama finanšu pārskatos un neatkarīgo auditoru ziņojumā Kredo Finance S.H.P.K., kas beidzas 2019. gada 31. decembrī un Kredo Finance S.H.P.K. neauditētajos 2020. gada 30. jūnija finanšu pārskatos. Daži no Kredo un Mintos kapitāla investoriem pārklājas.

Par Tigo

Tigo ir kreditēšanas uzņēmums, kas piedāvā vienkāršus un ātrus mikrofinansēšanas privātpersonām. Uzņēmums tika licencēts 2017. gadā, un tam ir vairāk nekā 55 tūkstoši klientu un 8 filiāles visā Ziemeļmaķedonijā. Uzņēmumu vada Filip Dimitrovski. Tigo ir Ziemeļmaķedonijas Finanšu uzņēmumu asociācijas dibinātājs un loceklis, un tas iestājas par atbildīgu kreditēšanu, kā arī ilgtermiņa sadarbību un pozitīvu vērtējumu no klientu un tirgus regulēšanas iestāžu puses. Sīkāka informācija ir pieejama finanšu pārskatos par gadu, kas beidzas 2019. gada 31. decembrī un  Tigo Finance Dooel Skopje neauditētajos 2020. gada 30. jūnija finanšu pārskatos (dokumenta otrā daļa). Daži no Tigo un Mintos kapitāla investoriem pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner