Mogo Finance S.A. tagad Mintos tirgū nodrošina grupas garantiju

Mintos ir izveidoti vairāki riska mazināšanas līmeņi. Viens no tiem ir mātesuzņēmuma vai grupas garantija izpildīt aizdevumu izsniedzēja saistības, tas ir, atpirkšanas garantiju Mintos aizdevumu tirgū.

Šodien mēs ar prieku informējam, ka Mogo Finance S.A., kas ir aizdevumu tirgū esošo Mogo grupas uzņēmumu galvenais mātesuzņēmums, tagad nodrošina grupas garantiju visiem Mintos izvietotajiem Mogo aizdevumiem.

Tas nozīmē, ka gadījumā, ja kāds no aizdevumu tirgū esošajiem Mogo uzņēmumiem nevarēs izpildīt kādu no naudas prasībām, kas izriet no aizdevuma līgumiem, Mogo Finance S.A. būs pienākums izpildīt šīs saistības aizdevumu izsniedzēja vārdā.

Piemēram, ja aizdevuma atmaksa kavēsies vairāk nekā 60 dienas un aizdevumu izsniedzējs nespēs atpirkt šo aizdevumu, Mogo Finance S.A. to izdarīs aizdevumu izsniedzēja vārdā (tas attiecas tikai uz aizdevumiem ar atpirkšanas garantiju).

Vai tas ietekmēs Mintos investorus?

Kopumā šī izmaiņa neietekmē to, kā Tu investē Mogo aizdevumos, bet tas rada papildu riska mazināšanas līmeni, samazinot risku, ka atsevišķs Mogo uzņēmums nespēs izpildīt savas saistības pret Mintos investoriem. Līdz ar to visu Mogo grupas uzņēmumu reitings ir mainīts uz A.

Mogo Finance ir viens no lielākajiem un straujāk augošajiem nodrošinātu lietotu auto kredītu finansēšanas uzņēmumiem Eiropā. Mogo ir 2012. gadā Latvijā dibināts uzņēmums, kas Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot kredītus no Latvijas.

Šajā laika posmā Mogo klātbūtne tirgū ir ievērojami palielinājusies, un tagad Mintos aizdevumu tirgū ir pieejami Mogo kredīti no deviņām valstīm: Bulgārijas, Igaunijas, Gruzijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Moldovas un Armēnijas.

2018. gada 31. decembrī Mogo grupas neto kredītportfelis pārsniedza 140 miljonus eiro, kas ir vairāk nekā 40% pieaugums, salīdzinot ar 2017. gada 31. decembri. Kopējie ieņēmumi, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir palielinājušies par 53%, sasniedzot 54,4 miljonus eiro. Mogo Finance uzrādīja arī ievērojamu klientu bāzes pieaugumu, kas laika posmā no 2017. gada decembra līdz 2018. gada decembra beigām palielinājās par aptuveni 64.9%. Daži no Mogo kapitāla investoriem ir arī Mintos kapitāla investori.

Jaunākās ziņas

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner