Mogo Finance úspěšně upsala 25 milionů EUR korporátní dluhopis 9,50 % 2018/2022

Společnost Mintos je potěšena příležitostí Vám oznámit, že 9. října skupina Mogo úspěšně upsala 25 milionů EUR korporátní dluhopis 2018/2020 (XS1831877755) s kupónem ve výši 9,50 %. Po tomto úpisu, dosáhla celková nesplacená část Mogo korporátních dluhopisů na Frankfurtské burze cenných papírů 75 milionů korun.

Úpis byl dokončen za méně než týden a byl bez problému zaplněn zájemci. Rychlý úpis je skvělý úspěch pro společnost Mogo a ukazuje důvěru investorů v udržitelný business model společnosti. Prostředky z dluhopisů podpoří pokračování růstu skupiny Mogo v Evropě, diverzifikuje jejich zdroje financování a sníží vážený průměr nákladů na financování.

Vypořádání úpisu je očekáváno 16. října 2018. Mogo použije část prostředků z dluhopisu na refinancování některých půjček financovaných pomocí Mintos tržiště. Od 20. října 2018 během následujících dvou týdnů bude skupina Mogo zvažovat odkoupení některých poskytnutých půjček uživatelům půjček v Bulharsku, Estonsku, Gruzii, Litvě, Lotyšsku, Moldávii, Polsku a Rumunsku financovaných pomocí Mintos využitím své call opce, jak je stanoveno v dohodě o postoupení. Vše v hodnotě až 25 milionů EUR. Mogo zamýšlí úměrně odkoupit až 45 % portfolia každého státu.

Mogo odkoupí od investorů výkonné i nevýkonné půjčky. Skladba odkoupených půjček bude odrážet skladbu poskytnutých půjček společností Mogo se stejnými parametry v příslušných státech a skladbu momentálně nesplacených půjček skupiny Mogo na platformě Mintos.

Momentálně jsou nesplacené půjčky na platformě Mintos od společnosti Mogo ve výši okolo 59 milionů EUR. Čisté úvěrové portfolio skupiny Mogo přesahuje 130 milionů EUR.

Mintos poskytuje flexibilní model financování s možností širokého využití, proto také bude Mogo stále financovat podstatnou část svého objemu půjček pomocí platformy Mintos. Od svého připojení na tržiště, skupina Mogo úspěšně využila Mintos k růstu svého portfolia a současně nabídla investorům příležitost investovat do půjček a vydělat skvělý výnos. Společnost v tom bude nadále pokračovat u stávajících států na Mintos tržišti. Společnost také plánuje na Mintos tržišti nabídnout více půjček z nových států.

Mogo nyní podniká v Albánii, Arménii, Bělorusku, Bulharsku, Estonsku, Gruzii, Litvě, Lotyšsku, Moldávii, Polsku, Rumunsku a Ukrajině.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner