Mogo Kenija paplašina piedāvājumu ar motociklu aizdevumiem

Ar prieku informējam, ka Mogo Kenija tagad Mintos platformā piedāvā investēt arī motociklu aizdevumos ar atdevi līdz 13% gadā.

Kenija ir lielākā ekonomika Austrumāfrikā – valstī ar nostiprinātu demokrātisku politisko režīmu un uzņēmējdarbībai draudzīgāko tirgu reģionā. Alternatīvajām finansēm ir svarīga loma valstī, un tās ir palīdzējušas uzlabot finansiālo brīvību.

Kenijā ir dinamisks un augošs transporta sektors, kurā mēnesī tiek reģistrēti aptuveni 30 000 transportlīdzekļu. Ievērojamākais segments ir motocikli (vietējie tos dēvē par “boda boda”). Vairāk nekā 70% no visiem mēnesī reģistrētajiem transportlīdzekļiem ir motocikli, un tas ir visstraujāk augošais transporta veids reģionā.

Mogo Kenija piedāvā finansējumu visdažādākajiem transporta veidiem. Tas ir strauji augošs specializēts aizdevējs Kenijas transportlīdzekļu finansēšanas nozarē, kurā nav pietiekams piedāvājums no tradicionālajiem aizdevējiem.

Lielākā daļa Mogo Kenija finansēto motociklu ir pilnīgi jauni, un vidējā aizdevuma summa ir 800 eiro, bet vidējais termiņš ir 18 mēneši. Līdz 2021. gada februārim uzņēmums bija sasniedzis neto portfeli 18 miljonu eiro apmērā, no kuriem 9,2 miljoni eiro ir motociklu aizdevumi, un apkalpoja vairāk nekā 15 000 klientu.

Lielākā daļa Mogo Kenija klientu ir pašnodarbinātie vai mazo uzņēmumu īpašnieki ar ļoti labu aizdevumu atmaksas disciplīnu. Vidusmēra klientu starpā ir uzņēmēji, kas vēlas aizņemties apgrozāmā kapitāla aizdevumu par nodrošinājumu piedāvājot savu transportlīdzekli, kā arī taksometru un tādu platformu kā Bolt un Uber braucēji. Motocikli, kas ir ienākumu gūšanas aktīvs, nodrošina braucējam nodarbinātību un stabilu ienākumu avotu gan braucējam, gan Mogo. Aizvien vairāk klientu, kuri ir veiksmīgi atmaksājuši motocikla aizdevumu, atgriežas pie Mogo, lai saņemtu aizdevumu auto iegādei, kuru izmantos pasažieru pārvadāšanai.

Klienti kredītus var atmaksāt ar bankas pārskaitījumu vai arī izmantojot ļoti populāru vietējo mobilo maksājumu risinājumu MPESA.

Mogo Kenija izsniegtajiem aizdevumiem ir piešķirts Mintos Risk Score 7, un tiem ir atpirkšanas pienākums, kā arī Mogo Finance grupas garantija.

Par Mogo Finance grupu

2012. gadā Latvijā dibinātā Mogo grupa Mintos aizdevumu tirgum pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot kredītus no Latvijas. Šajā laikā Mogo grupa Mintos aizdevumu tirgū ir izvietojusi 14 valstīs izsniegtus kredītus, pārstāvot Baltijas valstis, kā arī Centrālo, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropu. Uzņēmums darbojas arī Kaukāzā, Centrālāzijā un Austrumāfrikā. Līdz šim Mogo grupa ir izsniejusi nodrošinātus kredītus vairāk nekā 650 miljonus eiro apmērā, un 2020. gada nogalē tā neto kredītu un lietoto automašīnu nomas portfelis pārsniedza 202 miljonus eiro.

Daži Mogo grupas un Mintos kapitāla investori pārklājas.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner