Mogo paplašina piedāvājumu, pievienojot aizdevumus bez atpirkšanas garantijas ar augstākām procentu likmēm un ievieš riska kategorijas

Mogo Group, viens no lielākajiem lietotu automašīnu finansēšanas uzņēmumiem Eiropā, atkal paplašina savu piedāvājumu Mintos, pievienojot jaunu investīciju produktu ar lielāku ienesīgumu. Aizdevumu tirgū atkal ir pieejami Mogo kredīti bez atpirkšanas garantijas. Turklāt Tu tagad vari pielāgot savas investīcijas atbilstoši aizdevumu riska kategorijām, kuru pamatā ir aizdevumu izsniedzēja unikālie iekšējie vērtēšanas modeļi.

Mogo grupa tika izveidota 2012. gadā Latvijā, un Mintos tirgum tā pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot kredītus no Latvijas. Kopš tā laika Mogo grupas klātbūtne aizdevumu tirgū ir ievērojami palielinājusies, un šobrīd Mintos tiek izvietoti kredīti no Bulgārijas, Igaunijas, Gruzijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Moldovas, Armēnijas un Baltkrievijas, bet jau drīz tiks pievienoti arī Albānijā izsniegti kredīti. 2019. gada 30. septembrī Mogo grupas neto kredītportfelis visās tās darbības jomās bija 183 miljoni eiro.

Mogo kredīti bez atpirkšanas garantijas – iespēja gūt lielāku peļņu, salīdzinot ar pašreizējo Mogo piedāvājumu

Kredīti bez atpirkšanas garantijas investoriem dod iespēju gūt potenciāli lielāku neto peļņu. Salīdzinot ar pašreizējo aizdevumu ar atpirkšanas garantiju piedāvājumu, potenciālās procentu likmes peļņas prēmijas ir vismaz 1,5% gadā. Piemēram, AA kategorijas aizņēmēja kredīts, kas izvietots ar atpirkšanas garantiju, investoriem dotu 9% peļņu gadā; savukārt investējot tādas pašas riska grupas aizņēmēja kredītā, kas izvietots bez atpirkšanas garantijas, gada peļņa būtu 12% ar ~1% iespējamību, ka netiktu pildītas kredīta atmaksas saistības. Līdz ar to investori, kuri ir gatavi uzņemties šādu risku, var ievērojami palielināt savu gada peļņu.

Lai novērtētu investoru riska apetīti, Mogo sākotnēji piedāvās ierobežotu skaitu Gruzijā izsniegtu kredītu. Ja pieprasījums būs pietiekams, kredītu piedāvājums laika gaitā tiks palielināts, un kredītus bez atpirkšanas garantijas piedāvās arī citas valstis, dodot vēl pievilcīgākus peļņas rādītājus. Mogo grupa savā bilancē paturēs 10% no katra Mintos aizdevumu tirgū izvietotā kredīta bez atmaksas garantijas, lai saskaņotu savas un mūsu investoru intereses. Ņem vērā, ka no šī brīža Mogo bez atpirkšanas garantijas piedāvās tikai AAA, AA un A kategorijas klientiem izsniegtus kredītus, kuru paredzamais saistību nepildīšanas rādītājs ir attiecīgi 0,75%, 0,75%-1,25% un 1,25%-2,50% gadā. Paredzamais saistību nepildīšanas gada rādītājs tiek aprēķināts, ņemot vērā līdzšinējos rezultātus, kā arī Mogo novērtējumu par izsniegto kredītu atmaksas rezultātiem nākotnē, kas tiek aprēķināts, izmantojot uzņēmuma iekšienē izstrādātu visaptverošu riska modeli.

Šī ir unikāla iespēja diversificēt investīciju portfeli un gūt potenciāli lielāku peļņu, salīdzinot ar pašreizējo Mogo piedāvājumu Mintos aizdevumu tirgū.

Šeit ir pieejams Mogo izmantoto riska kategoriju saraksts ar atbilstošajām likmēm:

Category (Score) Est. annual bad debt rateInterest rate with BuybackInterest rate without Buyback
AAA<0.75%8.0% - 10.0%10.0% - 12.0%
AA 0.75% – 1.25%8.0% - 10.0%11.0% - 13.0%
A1.25% – 2.5%8.0% - 10.0%12.5% - 14.5%
BBB2.5% – 4.5%8.0% - 10.0%n/a*
BB4.5% – 6.5%8.0% - 10.0%n/a*
B6.5% – 9.0%8.0% - 10.0%n/a*
C>9.0%8.0% - 10.0%n/a*
*kategorijas, kas pašlaik netiek piedāvātas bez atpirkšanas garantijas, bet tiks piedāvātas nākotnē, un to procentu likmes tiks pievienotas aizdevumu tirgum.

Atceries, ka paredzamais gada saistību nepildīšanas rādītājs negarantē faktisko saistības nepildošu kredītu skaitu, ar kuru var saskarties investors. Lai samazinātu saistības nepildošu kredītu ietekmi, mēs investoriem iesakām sadalīt savas investīcijas starp daudziem kredītiem.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner