Mogo sāk piedāvāt automašīnu aizdevumus, kas izsniegti Kenijā

Nedaudz vairāk nekā gadu Mogo izsniedz aizdevumus Kenijas Republikā un, sākot ar šodienu, piedāvās šos aizdevumus arī investīcijām Mintos tirgū. Mogo Kenija piedāvā nopelnīt līdz 13% gadā, izmantojot automašīnu aizdevumus, kas Mintos ir norādīti eiro (EUR) valūtā.

Par Mogo Kenijā

Mogo Finance aptvēra nišu, kas bija nepietiekami apkalpota no tirgū esošo tradicionālo aizdevēju puses un 2019. gadā Kenijā nodibināja savas grupas meitasuzņēmumu. Kenija ir viena no visstraujāk augošajām ekonomikām Subsahāras Āfrikas reģionā1, valsts ar nostiprinātu demokrātisku politisko režīmu un pieaugošu transporta sektoru, kurā mēnesī tiek reģistrēti aptuveni 30 tūkstoši transportlīdzekļu2.

Kenijā Mogo piedāvā finansējumu visdažādākajiem transporta veidiem, kur ievērojamākie segmenti ir automašīnas un motocikli. Automašīnu aizdevumi tiek piešķirti gan potenciālajiem (līzings), gan esošajiem (pārdošana-izpirkumnoma) automašīnu īpašniekiem, kuri vēlas ņemt kredītu pret savu automašīnu kā ķīlu. Mogo Kenija sāks izvietot piedāvājumus ar automašīnu aizdevumiem Mintos tirgū.

Kredītkompānija ziņo par rūpīgu procesu, novērtējot automašīnu tehnisko stāvokli un tirgus vērtību. Kredīta un vērtības (LTV) koeficients tiek aprēķināts, lai nodrošinātu pietiekamu nodrošinājuma segumu gadījumā, ja aizdevums neizpilda saistības.

Mogo Kenija piedāvā finanšu tehnoloģiju pakalpojumu, kas ir tā saucamā “produktīvā kreditēšana”. Produktīvo kreditēšanas pakalpojumu klienti ir pašnodarbinātie vai mazo uzņēmumu īpašnieki. Tipiski klienti ir uzņēmēji, kas vēlas saņemt apgrozāmā kapitāla aizdevumu pret savām automašīnām kā nodrošinājumu, vai arī autovadītāji taksometru un kopbraukšanas biznesā. Vienlaikus nodrošinājums, kas ir ienākumus nesošs aktīvs, kalpo kā līdzekļu avots aizdevumu atmaksai, nodrošinot zemas saistību neizpildes likmes. Tādējādi Mogo piekrīt, ka tā uzdevums ir novērst finansējuma plaisu un veicināt vietējo uzņēmēju iespējas, kā arī finanšu iekļaušanu visā reģionā.

Mogo Kenija sadarbojas ar vietējām bankām, lai izsniegtu aizdevumus un iekasētu aizņēmēju atmaksas, kā arī uzņēmums saviem klientiem piedāvā populāru vietējo mobilo maksājumu risinājumu – MPESA, tūlītēju naudas pārskaitījumu pakalpojumu, kas veido vairāk nekā 80% no visām kolekcijām.

Mogo Kenija uzņēmējdarbības risku mazina GPS izsekotāji, kas uzstādīti visās finansētajās automašīnās, kā arī lielākā daļa automašīnu ir apdrošinātas. Visas procedūras, ieskaitot GPS izsekotāja uzstādīšanu un atrašanās vietas uzraudzība, tiek veiktas uzņēmumā. Patentētu IT sistēmu izmantošana, Mogo Group globālā zinātība un specializācija eksluzīvi automobiļu finansēšanā ļauj Mogo Kenija sasniegt iespaidīgus rezultātus aizdevumu izsniegšanas laikā, neietekmējot stingrus parakstīšanas standartus.

Mogo Kenija Mintos tirgū

Gada procentu likmes Līdz 13%
Vidējais kredīta apmērs € 3 500
Vidējais termiņš 40 mēneši
Vidējais LTV 60%
Līdzdalība aizdevumā 5%
Atpirkšanas pienākums
Mintos Risk Score 7

 

Kā investēt Mogo izvietotajos auto kredītos no Kenijas

Mogo Kenijas izsniegtie aizdevumi Mintos tirgū tiek piedāvāti kā automašīnu aizdevumi. Aizdevējsabiedrība tiek novērtēta ar Mintos Risk Score rādītāju 7, ar apakšrādītājiem – 8 (Kredītportfeļa veiktspēja), 5 (Kredīta apkalpotāja efektivitāte), 6 (Atpirkšanas spēks) un 5 (Sadarbības struktūra).

Mogo Kenijas izsniegtie kredīti tiks pievienoti diversifikācijas stratēģijai. Ja gribi investēt šajos kredītos, izmantojot personalizētu automatizētu stratēģiju, atceries pielāgot savus stratēģijas iestatījumus. Ja investē manuāli, Tu vari filtrēt aizdevumus pirmreizējā tirgū.

Mogo Kenijas aizdevumiem ir atpirkšanas pienākums, un Mogo nodrošina arī grupas garantiju.

Par Mogo Finance un Mogo Kenija

Mogo grupa tika izveidota 2012. gadā Latvijā, un Mintos tirgum tā pievienojās 2015. gadā, sākotnēji investīcijām piedāvājot kredītus no Latvijas. Kopš tā laika Mogo grupas klātbūtne aizdevumu tirgū ir ievērojami palielinājusies, un šobrīd Mintos tiek izvietoti kredīti no 14 valstīm – Baltijas un Centrālās, Austrumu un Dienvidaustrumu Eiropas. Kopš 2020. gada decembra, Mogo izsniegusi nodrošinātus aizdevumus vairāk nekā 585 miljonus eiro vērtībā un lietotoautomašīnu nomas portfelis pārsniedizs 192 miljonus eiro.

Mogo Kenija (Mogo Auto Ltd) ir augošs speciālistu aizdevējs Kenijā transportlīdzekļu finansēšanas jomā. Kopš darbības sākšanas Kenijā, Mogo ir veicis 7000 aizdevumu izsniegšanu ar pašreizējo portfeļa neto summu 8,7 miljoni eiro (dati par 2020. gada oktobri). Daļai no automašīnu aizdevumu portfeļa ir noteikta atmaksa ASV dolāros, kas ierobežo valūtas maiņas kursa risku Mogo Kenija. Pēdējos mēnešos vairākumam jaunizsniegto automašīnu aizdevumu ir piemērtos šāds nosacījums, kas rada vēl mazāku iespējamo ietekmi no valūtas kursa svārstībām nākotnē.

Daži aizdevumu izsniedzēja un Mintos kapitāla investori pārklājas.


1Pasaules banka Kenijā

2Vadošie ekonomiskie rādītāji, 19. tabula(C)

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner