Mogo turpina paplašināties, un tā ieņēmumi sasniedz 76,7 milj. eiro

Mogo Finance – starptautisks lietotu automašīnu kredītu izsniedzējs un viens no  lielākajiem aizdevumu izsniedzējiem Mintos, 2019. gadu noslēdza ar konsolidētajiem ieņēmumiem 76,7 miljonu eiro apmērā, bet tā peļņa sasniedza 6,2 miljonus eiro. Salīdzinot ar 2018. gadu, uzņēmuma ieņēmumi palielinājās par 41%, savukārt peļņa par 35%.

 

Uzņēmuma operatīvā peļņa (EBITDA) 2019. gadā pieauga par 54%, sasniedzot 31,5 miljonus eiro. Pēdējo gadu laikā Mogo Finance paplašināja starptautisko darbību, ieejot vairākos jaunos tirgos.

Mogo Finance sadarbojas ar vairāk nekā 2000 lietotu automašīnu tirgotājiem un vadošajām kopā braukšanas platformām. 2019. gadā uzņēmums līzingos un kredītos izsniedza 178,4 miljonus eiro. Pērn Fitch Ratings aģentūra Mogo Finance piešķīra “B-” kredītreitingu, tādējādi tas kļuva par vienu no nedaudzajiem Fitch novērtētajiem uzņēmumiem Baltijā.

“Rekordaugstā EBITDA, kas uzrāda vairāk nekā 50% pieaugumu salīdzinājumā ar gadu iepriekš, skaidri pierāda mūsu stratēģijas veiksmīgo realizāciju. To galvenokārt var saistīt ar nozīmīgiem rentabilitātes un darbības uzlabojumiem vairākos mūsu galvenajos tirgos. Mūsu reģionālā un korporatīvā vadība pilnībā atbalsta uzņēmuma misiju nodrošināt mobilitāti, piedāvājot klientu vajadzībām atbilstošākos finanšu risinājumus. Mogo grupa 2020. gadā ir gatava uzstādīt jaunus rekordus, kuru pamatā ir uzņēmuma izaugsme,” uzsver Mogo Finance vadītājs Modestas Sudnius.

Mogo Finance galvenais birojs atrodas Latvijas galvaspilsētā Rīgā, un uzņēmums šobrīd darbojas 17 valstīs Eiropā, Centrālāzijā un Āfrikā: Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Gruzijā, Polijā, Rumānijā, Bulgārijā, Moldovā, Albānijā, Baltkrievijā, Armēnijā, Uzbekistānā, Kazahstānā, Ziemeļmaķedonijā, Bosnijā un Hercegovinā, Kenijā un Ugandā. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 1000 darbinieku.

Pašlaik Mintos aizdevumu tirgū ir pieejamas 11 valstis no Mogo grupas valstu portfeļa, bet drīzumā tām tiks pievienota arī Kazahstāna. Kopš sadarbības uzsākšanas ar Mintos 2016. gadā, Mogo grupa caur aizdevumu tirgu ir finansējusi kredītus vairāk nekā 400 miljonu eiro apmērā, pateicoties uzticības pilnajām attiecībām, ko uzņēmums ir izveidojis ar Mintos investoriem. Investoru pārliecība par Mogo ir ievērojami veicinājusi grupas straujo izaugsmi. Mogo ir apņēmies turpināt finansēt lielu daļu sava kredītportfeļa caur Mintos, turklāt uzņēmums plāno paplašināt savu piedāvājumu, pievienojot jaunas valstis un produktus, lai piesaistītu Mintos investoru interesi.

Par Mogo Finance

Mogo Finance tika izveidots 2012. gadā. Tas ir lielākais nodrošinātu lietotu automašīnu kredītu izsniedzējs pasaulē, vērtējot pēc ģeogrāfiskā pārklājuma, un viens no straujāk augošajiem lietotu automašīnu finansējuma nodrošinātājiem Eiropā. 2015. gadā uzņēmums saņēma finansiālu atbalstu no investīciju fonda Accession Mezzanine Capital III L.P, kurā ietilpst respektabli institucionālie investori, piemēram, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka un Eiropas Investīciju fonds. 2019. gada 31. decembrī pašu kapitāla un uzņēmuma īpašnieku subordinētais parāds bija 28,8 miljoni eiro. Mogo Finance 2020. gadā plāno palielināt pašu kapitālu, reinvestējot peļņu atpakaļ uzņēmumā. Papildus tam uzņēmuma akcionāri šī gada laikā ir apņēmušies investēt vismaz 5 miljonus eiro subordinētajā parādā, lai stiprinātu uzņēmuma bilanci un veicinātu tālāku izaugsmi.

AS Mogo ir emitējusi obligācijas kopumā 30 miljonu eiro apmērā. Šīs obligācijas ir kotētas NASDAQ OMX Baltic. Mogo Finance ir emitējis eiroobligācijas 100 miljonu eiro apmērā, kuras ir kotētas Frankfurtes Fondu biržā.

Dalies:

Vēlies ko teikt?

Uzdod jautājumus, dalies ar viedokli un diskutē ar citiem investoriem mūsu Kopienā.

community-banner