Mogo umieszcza na platformie Mintos pożyczki udzielane w Bułgarii

Mogo, pozabankowy dostawca pożyczek samochodowych, umacnia swoją pozycję na platformie Mintos i rozszerza swoją ofertę o pożyczki samochodowe udzielane w Bułgarii. Bułgaria jest szóstym rynkiem Grupy Mogo obecnym na platformie Mintos.

Mogo to jeden z głównych pierwotnych pożyczkodawców na rynku Mintos. Grupa dołączyła do platformy w marcu 2015 r. i od tamtej pory, dzięki inwestorom, sfinansowała pożyczki samochodowe o wartości 56 mln euro. Obecnie średnia roczna stopa zwrotu netto pożyczek Mogo wynosi ponad 12%.

Wartość nowych pożyczek, które Mogo umieści na platformie Mintos, będzie wynosić od 500 do 10 000 euro, z okresem spłaty do 72 miesięcy. Natomiast średnia roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów będzie się wahać między 8 a 14%.

Pożyczki będą dostępne zarówno z gwarancją wykupu, jak i bez niej. Grupa Mogo w liście gwarancyjnym zobowiązała się zapewnić dodatkowe finansowanie wewnątrzgrupowe na rzecz Mogo Bułgaria w razie konieczności wywiązania się ze zobowiązań wobec inwestorów.

Z każdej pożyczki dostępnej na platformie Mintos Mogo zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 5%.

Grupa Mogo od czasu swojego powstania w 2012 r. udzieliła pożyczek na łączną kwotą ponad 300 mln euro, stając się największym pozabankowym dostawcą pożyczek samochodowych w regionie. Mogo prowadzi działalność na Litwie, Łotwie, w Estonii, Gruzji, Polsce, Bułgarii i Rumunii. Grupa weszła na rynek bułgarski w marcu 2017 r. i dotychczas udzieliła pożyczek samochodowych o wartości 800 000 euro.

Typowy klient Mogo to osoba aktywna zawodowo ze stabilnym dochodem, dla której komfort, mobilność i czas mają duże znaczenie w codziennym życiu.

Wartość łącznego portfela kredytowego Grupy Mogo została oszacowana w czerwcu 2017 r. na 80 mln euro. Kapitał grupy wynosi 12 mln euro, a aktywa – 90 mln euro. Grupa Mogo wykazuje stałą dochodowość. W zeszłym roku spółka wygenerowała zysk netto w wysokości 6 mln euro oraz projekty generujące zysk netto za rok 2017 w wysokości około 10 mln euro. Audyt Grupy Mogo przeprowadza firma PwC.

Grupa Mogo zatrudnia obecnie ponad 200 osób. Natomiast liczba aktywnych klientów przekracza 35 000. Więcej informacji na temat działalności Grupy Mogo znajduje się w tej prezentacji.

Jeżeli korzystasz z narzędzia Auto Invest i chcesz inwestować w pożyczki Mogo udzielane w Bułgarii, pamiętaj o aktualizacji ustawień.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner