Mogo zveřejňuje na platformě Mintos auto půjčky z další země – Arménie!

Příležitosti od největšího nebankovního poskytovatele auto půjček v Pobaltí, společnosti Mogo, se na platformě Mintos opět zvýšili. Od dnešního dne máte možnost investovat do auto půjček společnosti Mogo poskytnutých v další zemi, Arménii.

Společnost Mogo byla založena v roce 2012 v Lotyšsku, připojila se na Mintos tržiště v roce 2015 a původně nabízela půjčky pro investování z Lotyšska. Od té doby přítomnost Mogo na tržišti výrazně narostla a nyní zveřejňuje úvěry na trhu z devíti států – Bulharska, Estonska, Gruzie, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska, Moldavska a nyní Arménie.

Arménie – úspěch společnosti Mogo

Společnost Mogo Arménie byla založena v roce 2017. Od svého založení až do prosince loňského roku čisté leasingové portfolio narostlo na 9,1 milionu EUR. Mogo se pyšní rychlým servisem a otevřenou komunikací, která podporuje dlouhodobé vztahy se svými zákazníky a také proto má společnost v Arménii ke konci prosince 2018 již více než 4 500 aktivních klientů čerpajících leasing.

„Arménie je jedním z úspěšných příběhů společnosti Mogo Finance. Společnost se zde stala ziskovou pouhých osm měsíců po zahájení podnikání, a to na základě silného upisování úvěrů, platební disciplíny a solidního procesu vymáhání pohledávek. Jsme připraveni dále rozšiřovat a sdílet náš úspěch s Mintos investory, „říká Mesrop Arakelyan, generální ředitel Mogo Arménie.

Průměrný úvěr poskytnutý společností Mogo v Arménii činí 2 600 EUR se splatností 45 měsíců. Můžete se těšit na čistý roční výnos až 12 %.

U všech úvěrů zveřejněných na tržišti si společnost Mogo ponechá na rozvaze 5 %, aby zajistila, že její zájmy budou v souladu se zájmy našich investorů. Kromě toho všechny půjčky od společnosti Mogo poskytnuté v Arménii budou s garancí zpětného odkoupení, takže pokud bude půjčka více než 60 dní po splatnosti, bude zpětně odkoupena.

Skupina Mogo stále sílí

31. prosince 2018 měla skupina Mogo čisté úvěrové portfolio přesahující 140 milionů EUR. Mogo Finance také zaznamenala od prosince 2017 do konce září 2018 významný nárůst své klientské základny o zhruba 47,7 %. Někteří investoři do vlastního kapitálů společnosti Mogo a společnosti Mintos jsou totožní.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost k další diverzifikaci Vašeho investičního portfolia a investujte do auto půjček poskytnutých společností Mogo v Arménii. Nezapomeňte, že pokud používáte funkci Auto Invest a chcete využít této nové investiční příležitosti, je třeba aktualizovat nastavení patřičným způsobem.

 

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner