Moneda, pierwsza firma pożyczkowa z Bośni i Hercegowiny, dołącza do Mintos

Z przyjemnością informujemy, że kolejna firma pożyczkowa dołączyła do Mintos! Moneda, pożyczkodawca z Bośni i Hercegowiny zajmujący się udzielaniem mikropożyczek, dołącza do rynku Mintos, oferując inwestycje w udzielane w euro (EUR) pożyczki oprocentowane do 16%. 

Moneda jest firmą finansową, która stosuje innowacyjne i nowoczesne technologie, aby oferować szybkie i łatwe rozwiązania w zakresie mikrofinansowania dla osób fizycznych. Firma posiada zezwolenie wydane przez Agencję Bankową Republiki Serbskiej i działa zgodnie z ustawą Republiki Serbskiej o organizacjach mikrokredytowych.

Od momentu rozpoczęcia działalności w maju 2019 roku, firma Moneda pozyskała łącznie 9,5 tys. nowych klientów, spośród których 6,5 tys. wielokrotnie zaciągało pożyczki w firmie. Moneda ma ponad 40 pracowników i 7 oddziałów zlokalizowanych w 6 miastach. Przy średniej kwocie pożyczki wynoszącej 132 EUR, firma Moneda udzieliła już pożyczek o łącznej wartości wynoszącej ponad 2,1 mln EUR.

„Dzięki lokalnym ekspertom i zespołowi, który podejmuje decyzje oparte na posiadanych danych, Moneda stara się być liderem innowacji w branży fintech na lokalnym rynku finansowym, ściśle współpracując z organami regulacyjnymi i ustawodawcami. Naszą wizją jest stworzenie nowego segmentu rynku i pełne zaspokajanie potrzeb pożyczkowych klientów w najbardziej komfortowy i łatwy sposób, zapewniając im doskonałą obsługę dostosowaną do potrzeb naszych klientów. Z tego też względu, w Moneda dostrzegamy ogromne możliwości współpracy z partnerem takim jak Mintos” – mówi Kerim Karasalihovic, Dyrektor Generalny Moneda.

Moneda na Mintos

Na Mintos firma Moneda otrzymała Mintos Rating na poziomie C+. Inwestorzy mogą oczekiwać zysków do 16% rocznie. Firma zachowuje 10% udział w udzielanych pożyczkach. Kwota pożyczki wynosi od 25 EUR do 200 EUR, a okres spłaty pożyczki wynosi do 30 dni.

Moneda udziela pożyczek klientom w wieku od 23 do 70 lat, posiadającym ważny dowód osobisty, działający telefon komórkowy i w przypadku których, w bazie danych dotyczących historii kredytowej, nie odnotowano niekorzystnych zdarzeń. Wszyscy potencjalni klienci firmy Moneda przechodzą szczegółowe kontrole wiarygodności, weryfikację finansową i związaną z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Oprócz kryteriów kwalifikacyjnych, powracający klienci Monedy są również oceniani na podstawie ich wcześniejszych wyników w zakresie spłaty zaciągniętych pożyczek, a w przypadku dobrej historii kredytowej i dyscypliny spłaty, uzyskują większe limity pożyczkowe. 

Aby uzyskać ekspozycję na pożyczki Moneda, inwestorzy będą mogli inwestować w pożyczki udzielane przez Mintos Finance* na rzecz Moneda, których spłaty zależą od spłat dokonywanych przez pożyczkobiorcę. Każda pożyczka udzielona przez Mintos Finance na rzecz Moneda będzie powiązana z odpowiednią pożyczką udzieloną przez Moneda na rzecz ostatecznego pożyczkobiorcy. Mintos Finance jest spółką z grupy Mintos. Szczegółowy opis nowej struktury znajduje się w umowie pożyczki Mintos Finance i umowie cesji.

Dzięki wykorzystaniu innowacji w zakresie technologii i przejrzystych praktyk biznesowych, firma Moneda zamierza zwiększyć dostępność pożyczek, a także zaoferować obywatelom Bośni i Hercegowiny proste i szybkie rozwiązania dotyczące zaspokajania krótkoterminowych potrzeb związanych z płynnością finansową.

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pożyczki firmy Moneda na rynku pierwotnym

Jeśli korzystasz z Auto Invest, nie zapomnij o dostosowaniu ustawień swojego portfela.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner