Moneda, první poskytovatel úvěrů z Bosny a Hercegoviny, startuje na Mintosu

S potěšením oznamujeme, že se k Mintosu přidává další poskytovatel úvěrů! Moneda, mikroúvěrová společnost z Bosny a Hercegoviny, startuje na Mintosu a nabízí možnost investovat do úvěrů v eurech (EUR) s úrokovými sazbami až 16 %. 

Moneda je finanční společnost, která používá inovativní a moderní technologie a jednotlivcům nabízí rychlé a snadné řešení pro mikrofinancování. Společnost je držitelem licence vydané Agenturou pro bankovnictví Republiky srbské v souladu se zákonem o mikroúvěrových organizacích Republiky srbské.

Od zahájení činnosti v květnu 2019 získala společnost Moneda celkem asi 9500 nových klientů, z nichž asi 6500 si úvěr u společnosti vzalo opakovaně. Společnost má přes 40 zaměstnanců a celkem 7 poboček v 6 městech. Celková hodnota poskytnutých úvěrů, jejichž průměrná výše je asi 132 EUR, činí 2,1 milionu EUR. 

„Společně se svýmí místními experty a týmem, který učiňuje rozhodnutí na základě tvrdých dat, se Moneda snaží být lídrem v oblasti fintech inovací na místním finančním trhu díky úzké spolupráci s regulačním orgánem a zákonodárci. Naší vizí je vytvořit nový tržní segment a plně uspokojit potřeby zákazníků v v oblasti půjčování peněz, a to co nejvíc pohodlně a snadno, a také nabízet vynikající zákaznický servis přizpůsobený potřebám našich klientů. V tomto ohledu spatřujeme ve spolupráci s partnerem, jako je Mintos, obrovskou příležitost,“ říká Kerim Karasalihović, generální ředitel společnosti Moneda. 

Moneda na Mintosu

Na Mintosu Moneda získává Mintos Rating C+. Investoři mohou počítat s návratností až 16 % za rok. Skin in the game společnosti je 10 %. Výše úvěru se pohybuje mezi 25 EUR a 200 EUR s dobou splácení až 30 dní.

Moneda poskytuje úvěry zákazníkům ve věku 23 až 70 let, kteří mají platný občanský průkaz, disponují funkčním mobilním telefonem a nemají žádný špatný záznam v databázi úvěrové historie. Všichni potenciální klienti společnosti jsou důkladně prověřováni z hlediska důvěryhodnosti, financí a AML. Kromě těchto kritérií způsobilosti jsou navíc vracející se zákazníci společnosti Moneda hodnoceni na základě toho, jak si vedli při splácení předchozích úvěrů. V případě dobré úvěrové historie a disciplinovaného splácení dojde k navýšení maximální velikosti úvěru. 

Pro přístup k úvěrům Moneda mají investoři možnost investovat do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance* společnosti Moneda, kde jsou splátky závislé na platbách dlužníka. Každý jednotlivý úvěr poskytnutý společností Mintos Finance společnosti Moneda je vázaný na konkrétní úvěr poskytnutý společností Moneda koncovému dlužníkovi. Mintos Finance je společnost skupiny Mintos. Podrobný popis nové struktury je dostupný ve smlouvě o úvěru a v dohodě o postoupení Mintos Finance.

Uplatňováním technologických inovací a transparentních obchodních praktik chce společnost Moneda pro občany Bosny a Hercegoviny zvýšit dostupnost úvěrů a nabídnout jednoduchá a rychlá řešení pro případ potřeby krátkodobé likvidity.

Pro zobrazení úvěrů Moneda na Primárním trhu klikněte zde

Používáte-li Auto Invest, nezapomeňte upravit nastavení Vašeho portfolia.

Nejnovější zprávy

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner