Na platformě Mintos se právě zvýšili investiční příležitosti z Ukrajiny, připojila se SOS CREDIT

Sledujeme, jak si Vy, naši investoři, užíváte investiční příležitosti z Ukrajiny, a proto Vám s potěšením oznamujeme, že jsme jich na trh přinesli ještě více. Na tržiště se připojil poskytovatel spotřebitelských úvěrů SOS CREDIT.

Společnost SOS CREDIT byla založena v roce 2015 a v jejím vedení je mezinárodním tým se zkušenostmi z financí, marketingu a s poskytováním plateb. Společnosti se podařilo přilákat velké portfolio zákazníků, které čítá přibližně 55 tisíci uživatelů půjček, má rostoucí počet stálých zákazníků, momentálně více než 28 tisíc. Měsíčně každý měsíc přiláká více než 3.5 tisíci nových zákazníků. 

SOS CREDIT poskytne každý měsíc více než 14.5 tisíc úvěrů. Společnost zvládne poskytovat tak velké objemy díky svému skóringovému algoritmu, který uplatňuje machine-learning (strojové učení), a který zkontroluje bonitu dlužníka za 5,15 sekundy, přičemž současné ruční ověření trvá méně než 20 minut.

Od svého vzniku do 30. dubna letošního roku poskytla SOS CREDIT přibližně 160 000 úvěrů. Celková výše poskytnutých úvěrů činila k červnu tohoto roku 13,5 mil. EUR. SOS CREDIT má netto úvěrové portfolio ve výši 1,2 mil. EUR.

Společnost SOS CREDIT se připojuje na platformu Mintos, aby financovala své vystavené úvěry a podpořila tak svůj další růst, byla pro investory transparentnější a dala jim příležitost investovat do rychle rostoucího trhu s krátkodobými půjčkami na Ukrajině.

Investiční příležitosti od SOS CREDIT na Ukrajině 

Průměrný spotřebitelský úvěr umístěný na platformu Mintos a poskytnutý společností SOS CREDIT na Ukrajině bude ve výší 93 EUR s průměrnou dobou splatnosti 22 dní. Můžete očekávat roční úrokovou sazbu až 13 %. 

Všechny úvěry od SOS CREDIT budou zajištěny garancí zpětného odkoupení. To znamená, že pokud budou v prodlení po dobu 60 a více dní, tak je poskytovatel půjček odkoupí zpět od investorů.

V roce 2018 dosáhly tržby společnosti SOS CREDIT 2,2 mil. EUR. V porovnání s předcházejícím rokem je toto číslo 4,8krát vyšší, nárůst z 460 tis. EUR v roce 2017. Společnost také dosáhla EBITDY 288 tis. EUR, což je v porovnání s EBITDA ztrátou 287 tis. EUR, kterou společnost vykázala v roce 2017, obrovský nárůst. 

Investiční struktura u SOS CREDIT

S ohledem na právní požadavky a zájmy investorů budou mít investoři možnost získat expozici vůči úvěrům poskytnutých společností SOS Credit investováním do úvěrů poskytnutých společností Mintos Finance SIA, společností ze skupiny Mintos Group, společnosti SOS Credit Holding B.V., společnosti ze skupiny SOS Credit.

Splácení každého úvěru poskytnutého společností Mintos Finance společnosti SOS Credit Holding B.V. bude navázáno na splácení konkrétního úvěru poskytnutého společností SOC Credit Holding B.V. společnosti SOS Credit a tato půjčka bude navázána na splacení konkrétního úvěrů poskytnutého společností SOS Credit konečnému uživateli úvěru. Úvěry poskytnuté společností Mintos Finance budou přímo zajištěny zástavou pohledávek vyplývajících z úvěrů poskytnutých společností SOS Credit konečným uživatelům půjček.

Investováním do úvěrů od společnosti SOS CREDIT získáte skvělou možnost, jak diverzifikovat své investiční portfolio a investovat na krátkodobém trhu na Ukrajiny. Pokud používáte nástroj Auto Invest a chcete investovat do těchto úvěrů, tak nezapomeňte aktualizovat své nastavení!

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner