Nasdaq CSD sadarbībā ar Mintos izstrādā jaunu tehnoloģiju ISIN kodu automātiskai izsniegšanai

Mintos kā ieguldījumu brokeru sabiedrība drīz piedāvās iespēju investēt finanšu instrumentos – parādzīmēs. Lai ievērotu noteikumus un nodrošinātu papildu drošību investoriem, parādzīmēm būs ISIN kodi, kurus nodrošina Nasdaq CSD SE – reģionālais centrālais vērtspapīru depozitārijs Baltijā un Islandē, kas darbojas kā Nacionālā numerācijas aģentūra Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Islandē.

Nasdaq CSD uzklausīja Mintos vajadzību pēc automatizēta pakalpojuma, kas spētu nekavējoties piešķirt un izsniegt ISIN kodus, izmantojot API risinājumu. Abi uzņēmumi apvienoja spēkus, lai izstrādātu API risinājumu automatizētai starptautisko vērtspapīru identifikācijas numuru (ISIN kodu) izsniegšanai. Jaunais pakalpojums ir pirmais šāda veida pakalpojums Baltijas reģionā un viens no pirmajiem Eiropā.

Šī sadarbībabūtībā maina to, kā tiek pieprasīti un izdoti ISIN kodi. Pretstatā tradicionālajam procesam Mintos un Nasdaq CSD inženieru komandas ir izveidojušas ātru, digitālu risinājumu, kas pieprasījumus apstrādā dažu sekunžu laikā.

Mintos komanda ar prieku strādā pie projektiem, kas ievieš izmaiņas tradicionālo finanšu pakalpojumu tirgū, pierādot, ka Baltijas valstis ir ir finanšu nozares celmlauzis Eiropā.. Sadarbība ar Nasdaq CSD ir piemērs tam, kā jau sen zināmi finanšu nozares dalībnieki un finanšu tehnoloģiju uzņēmumi var sadarboties, lai izmantotu dinamiskās finanšu tehnoloģiju nozares potenciālu.

Nasdaq CSD ir liels prieks piedāvāt pilnībā automatizētu ISIN kodu piešķiršanas pakalpojumu, kas, darbojoties 24 stundas diennaktī, paver klientiem iespējas viediem, pilnībā automatizētiem tehnoloģiskiem risinājumiem.

“Šī sadarbība bija būtiska, lai mēs varētu ieviest parādzīmes, un mēs esam vairāk nekā priecīgi, ka atradām tādu partneri kā Nasdaq CSD, kas bija gatavs mums pievienoties šī risinājuma izstrādē, paužot atvērtību un vēlmi turpināt izstrādāt jaunus pakalpojumus. Tas liecina par Nasdaq CSD briedumu pēc-tirdzniecības pakalpojumu jomā un gatavību arī turpmāk iekarot savu vietu augošajos finanšu tirgos.”

Mintos līdzdibinātājs un vadītājs Mārtiņš Šulte

"Mūsu mērķis ir nepārtraukti paplašināt inovatīvo instrumentu klāstu un sekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, lai nodrošinātu, ka klientiem un investoriem ir pieejami droši, efektīvi un pasaules līmeņa pēc-tirdzniecības produkti un pakalpojumi. Mēs atzinīgi novērtējam Mintos komandas centienus uzsākt šo sadarbību un ceram arī uz turpmāku iespēju kopīgi izstrādāt jaunas idejas un ietekmēt pēc-tirdzniecības vides attīstību,”

Nasdaq CSD valdes priekšsēdētājs Indars Aščuks

Atgādinām, ka parādzīmes Mintos platformā tiks ieviestas jau tuvākajās nedēļās.

Par Nasdaq CSD

Nasdaq CSD grupa ir centrālo vērtspapīru depozitāriju pārvaldītājs Baltijā un Islandē, kas sniedz pakalpojumus Latvijā, Igaunijā, Islandē un Lietuvā. Nasdaq CSD nodrošina pēc-tirdzniecības infrastruktūru un plašu vērtspapīru norēķinu pakalpojumu klāstu tirgus dalībniekiem. Depozitārijam ir būtiska loma finanšu tirgos kā centrālajam akciju, obligāciju, valdību izlaistu vērtspapīru un citu finanšu instrumentu reģistram. Nasdaq CSD reģistrēto vērtspapīru kopējā vērtība pārsniedz 50 miljardus eiro un pakalpojumi tiek sniegti vairāk nekā 7500 emitentiem Islandē un Baltijas valstīs. Nasdaq CSD ir licencēts atbilstoši Eiropas Centrālo vērtspapīru depozitāriju regulai (CSDR), un to uzrauga attiecīgās finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības iestādes. Depozitārijs nodrošina norēķinu automatizētu un tūlītēju apstrādi Eiropas TARGET2 vērtspapīriem (T2S) norēķinu platformā. Nasdaq CSD ietilpst Nasdaq grupā, un tā mātes sabiedrība Nasdaq, Inc. sniedz tirdzniecības un pēc-tirdzniecības pakalpojumus vairāk nekā 50 valstīs. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet: nasdaqcsd.com.

Dalies: