Naše čtyřměsíční cesta k milníku 3 miliard

Ve společnost Mintos sledujeme mnoho čísel, které tvoří naše statistiky a vedou nás v našem rozhodování. Každý nový investor, zaměstnanec, poskytovatel půjček, každá nová funkce nebo aktualizace systému dokazuje smysluplnost naší práce. Vždy nás inspiruje pokrok: každá zkušenost uživatele nás obohacuje, každý návrh investora, který dáme z velké zásoby nápadů do vývoje, nás posouvá dále. Schopnost být opakovaně motivován těmi nejmenšími pokroky je možná tajemství úspěchu platformy Mintos a podněcuje nás k rychlejšímu dosažení nových milníků.

Od srpna 2018, kdy jsme dosáhli první miliardy EUR investic provedených pomocí platformy Mintos, jsme věděli, že každá nová miliarda bude velké číslo, které nám jednou začat připomene, že bychom měli oslavit naši práci a pokrok. „Béčka“, jak interně nazýváme tyto milníky, jsou výsledkem úspěchu, kterého jsme dosáhli společně ve spolupráci s našimi věrnými investory a díky našemu způsobu uvažování, který je zaměřený na růst a je zakořeněný v našich týmech a každodenních procesech.

Téměř 4 roky nám trvalo dosáhnout první miliardy. Milník 2 miliard EUR investic do půjček na platformě Mintos nastal již o 8 měsíců později. Dnes, o čtyři měsíce později, v srpnu 2019, náš Mintos tým slaví 3 miliardy EUR investované do půjček na tržišti.

Co to pro nás znamená?

Tyto milníky vnímáme jako potvrzení, že to, co jsme od založení platformy Mintos udělali dává smysl. Naše podnikání má význam, má rostoucí potenciál a je zde rostoucí trh, který potřebuje naše služby. Každý den jsme svědkem, jak společnosti vyvíjejí nové produkty a služby a rozvíjejí globální finanční inkluzi. Uživatelé jsou stále více vzdělaní a přizpůsobují se jednoduchosti a dostupnosti nabídek fintech odvětví. Jako lídr evropského trhy s investicemi do půjček jsme nadšeni z možnosti neustále poskytovat nové finanční příležitosti a uspokojit rozšiřující se poptávku globálních uživatelů fintech.

Martins Sulte, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Mintos.

„S každým novým miliardovým milníkem přispívá Mintos ke zvyšování povědomí o globální dostupnosti možného zhodnocení peněz za pomocí investic do půjček. Investování do půjček již není vyhrazeno pouze pro institucionální investory a osoby s vysokým čistým jměním. S rozvojem společností, jako je Mintos, mají profesionální i začínající investoři z celého světa šanci získat informace, zhodnotit riziko a investovat své finanční prostředky do úvěrů a vydělávat úroky, které jsou s bankami nesrovnatelné. Procesy jsou zjednodušeny a informace jsou dostupné v reálném čase. S chystanými službami společnosti Mintos, jako je například osobní IBAN účet a debetní karty, jsou vklady investorů a finanční prostředky, které získali z úroků, kdykoli v jejich dosahu. Společně s dalšími hráči v odvětví z celého světa přispívá Mintos k historickému posunu finančních služeb“, říká Martins Sulte, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Mintos.

Věříme, že s každým dalším dosaženým milníkem tvoří společnost Mintos z investic do půjček zcela novou třídu aktiv, která bude rozeznána mezi investory, jako kterákoli jiná tradiční investiční příležitost, a která se zároveň vyrovná akciím nebo nemovitostem.

Růst nikdy nepřichází sám

V lednu 2019 bylo v Mintos týmu 69 lidí, kteří učinil některá vážná novoroční předsevzetí. Seznam byl dlouhý a náročný, ale učinili jsme několik slibů: rozšířit možnosti diverzifikace na platformě Mintos připojením více poskytovatelů půjček z více geografických oblastí, nabídnout investorům nové funkce, které učiní Mintos ještě jednodušším pro užívání, a vyvinout nové produkty, které pomohou investorům umožní získat ještě více ze svých investovaných prostředků. Vytyčili jsme si cíl vyvinout mobilní aplikaci Mintos, představit našim investorům IBAN účty a debetní karty a abychom to vše zvládli, tak také rozšířit náš tým o 100 %.

Jsme již ve třetím čtvrtletí 2019 a náš tým se zvětšil o 125 %. Náš tým pro mobilní aplikaci obsahuje 11 lidí a byl vytvořen několik měsíců nazpět a naše Beta Mobilní Aplikace spatří světlo světa tento podzim.

3 miliardy investic do půjček na platformě Mintos byly dosaženy díky naší stále rostoucí investorské základně 170 000 investorů, z nichž se 45 000 připojilo na Mintos od dubnu 2019, kdy jsme dosáhli milníku 2 miliard EUR. Desítky tisíc půjček je umístěno na Mintos tržiště od 65 alternativních úvěrových společností z 30 států z celého světa.

Aktivita na Sekundárním trhu odráží užitečnost této funkce na platformě Mintos, která zvyšuje likviditu, s kterou mohou investoři počítat. K srpnu 2019 byly na Sekundárním trhu prodány půjčky v hodnotě 150 milionů EUR, pouze dva měsíce po dosažení hodnoty 100 milionů EUR.

Neustálé inovace Mintos funkcí činí online investování na platformě Mintos ještě více vstřícnější. To je rozeznáno těmi, kteří hledají investiční příležitosti v p2p odvětví a online tržiště s půjčkami. 83 % našich investorů používá po připojení na platformu Mintos pro své investiční aktivity náš nástroj Auto Invest. Pouhé dva měsíce po spuštění nástroje Invest & Access se 53 % nových Mintos investorů rozhodlo využívat tento produkt, který jim umožňuje rychle vybrat své peníze, kdykoli je potřebují.

K srpnu 2019 vydělali Mintos investoři na úrocích téměř 55 milionů EUR ve 12 měnách, což přináší ještě větší diverzifikaci pro investorská portfolia.

Pracujeme těžce, abychom do konce tohoto roku naplnili naše zbývající sliby, které jsme dali našim investorům a také nám samotným.

Úspěch nikdy není bez problémů

Samozřejmě, že po cestě k milníku 3 miliard EUR nebylo vše růžové. Zažili jsme jisté technické problémy a komplikace, problémy způsobené našimi vlastními chybami nebo chybami třetích stran, s kterými spolupracujeme. Můžeme však s jistotou říct, že jsme nikdy nedělali nebo nebudeme dělat v naší práci méně než maximum, a vše v tom nejlepším zájmu našich Mintos investorů.

Proto Vám také chceme poděkovat za všechny chvíle, kdy jste s námi měli trpělivost a věnovali nám váš čas při sdílení vašich návrhů, komentářů a zpětné vazby, a především za chvíle, kdy jste s námi slavili naše průlomy a milníky.

Tohoto jsme dosáhli s Vámi. Díky od všech #mintospeople!

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner