Nasza czteromiesięczna droga do osiągnięcia 3 mld EU

W Mintos, przyglądamy się uważnie wielu liczbom, które razem dają statystyczny obraz firmy i stanowią wyznacznik dla naszych decyzji biznesowych. Każdy nowy inwestor, pracownik, firma pożyczkowa, każda nowa funkcjonalność, czy aktualizacja systemu stanowi potwierdzenie tego, co robimy. Inspiracje zawsze czerpiemy z postępu: doświadczenie każdego użytkownika służy ulepszeniom, podobnie, jak spośród wielu pomysłów staramy się wprowadzać w życie sugestie inwestorów. To właśnie ta zdolność do bycia nieustannie motywowanym, nawet przez najmniejsze osiągnięcia, stanowi tajemnicę sukcesu Mintos i jest tym, co popycha nas dalej, by jeszcze szybciej osiągnąć kolejny kamień milowy.

Od sierpnia 2018 roku, kiedy osiągnęliśmy pierwszy 1 mld EUR środków zainwestowanych na Mintos, wiedzieliśmy, że każdy nowy miliardowy kamień milowy będzie wielką liczbą, która będzie nam przypominać, że od czasu do czasu będziemy mieć okazję do świętowania naszych osiągnięć. „B”, jak w firmie nazywamy sobie te kamienie milowe, są wyznacznikiem sukcesu, jaki osiągamy razem, dzięki współpracy z naszymi lojalnymi inwestorami, dzięki mentalnemu nastawieniu na rozwój, którym cechują się nasze zespoły i który widać w codziennej pracy.

Osiągnięcie pierwszego miliarda zajęło nam prawie 4 lata, a kamienia milowego w wysokości 2 mld EUR inwestycji w pożyczki udostępniane na Mintos nastąpiło w zaledwie 8 miesięcy później. Dzisiaj, cztery miesiące od tamtej daty, w sierpniu 2019 roku, nasz zespół świętuje osiągnięcie przez Mintos kwoty 3 mld EUR inwestycji dokonanych w pożyczki na naszym rynku.

Co to oznacza dla nas?

Te kolejne kamienie milowe postrzegamy jako potwierdzenie tego, czy to, co zrobiliśmy od czasu założenia Mintos ma sens. Nasza działalność ma sens, gdyż posiada stale rosnący potencjał, istnieje także stale rosnąca potrzeba na rynku dla tego, co robimy. Każdego dnia jesteśmy świadkami, jak firmy rozwijają wielorakie produkty i usługi, tym samym przyczyniając się do zwiększenia globalnego włączenia finansowego. Użytkownicy w coraz większym stopniu poznają i dopasowują się do wygody i dostępności ofert prezentowanych przez branżę fintechową. Jako lider na europejskim rynku inwestycji w pożyczki, cieszymy się, że możemy nieustannie oferować nowe finansowe możliwości i zaspokajać zmieniające się potrzeby w zakresie fintech ze strony użytkowników na całym świecie.

Współzałożyciel i Dyrektor Generalny Mintos Martins Sulte

„Z każdym nowym, miliardowym kamieniem milowym, Mintos przyczynia się do zwiększania świadomości o globalnej dostępności możliwości zarabiania dzięki inwestycjom w pożyczki. Inwestowanie w pożyczki nie jest już domeną zarezerwowaną wyłącznie dla instytucjonalnych inwestorów oraz bardzo zamożnych osób. Dzięki rozwojowi firm, takich jak Mintos, każdy, zarówno profesjonalny, jak i początkujący inwestor, z każdego zakątka świata, ma szansę na dostęp do informacji, może dokonać oceny ryzyka, a następnie zainwestować swoje środki w pożyczki, zarabiając w ten sposób stopy zwrotu, których nie uzyska w żadnym banku. Procesy te są upraszczane, a informacje są dostępne w czasie rzeczywistym. Dzięki oferowanym niebawem przez Mintos usługom, takim jak konta osobiste IBAN i karty debetowe – dokonywane przez inwestorów wpłaty, a także zarabiane przez nich środki z tytułu odsetek będą natychmiast dostępne w każdym momencie. Razem z innymi graczami z branży z całego świata, Mintos ma swój udział w historycznej zmianie, jaka się dokonuje w usługach finansowych” – mówi Współzałożyciel i Dyrektor Generalny Mintos Martins Sulte.

Jesteśmy przekonani, że wraz z każdym kamieniem milowym, będącym wyznacznikiem naszego wzrostu, Mintos przekształca inwestycje dokonywane w pożyczki w nową klasę aktywów, która będzie postrzegana, jak każda inna tradycyjna opcja inwestycyjna – taka sama, jak inwestycje w akcje, czy nieruchomości.

Wzrost nigdy nie przychodzi ot tak

W styczniu 2019 roku, zespół Mintos składał się z 69 osób, które podjęły pewne ważne noworoczne zobowiązania. Lista była długa i stanowiła dla nas wyzwanie, niemniej jednak złożyliśmy pewne przyrzeczenia: zwiększenie możliwości dywersyfikacji na Mintos, dzięki wprowadzeniu jeszcze większej liczby firm pożyczkowych z wielu miejsc na świecie, zaoferowanie inwestorom najlepszych możliwych rozwiązań poprzez nieustanne ulepszanie naszych usług, oferowanie większej liczby funkcjonalności produktu, które sprawią, że korzystanie z Mintos stanie się jeszcze łatwiejsze oraz opracowanie nowych produktów umożliwiających użytkownikom osiąganie jeszcze większych zysków z zainwestowanych przez nich środków. Postawiliśmy sobie zadanie stworzenia dla naszych inwestorów mobilnej aplikacji Mintos, wprowadzić rachunki z numerami IBAN oraz karty debetowe. Aby to wszystko zrealizować – musieliśmy zwiększyć liczebność naszego zespołu o 100%.
Obecnie, mamy III kw. 2019 roku, a nasz zespół już zwiększył się o 125%. Kilka miesięcy temu, stworzyliśmy 11-osobowy zespół opracowujący aplikację mobilną, a nasza wersja beta tej aplikacji ujrzy światło dzienne jesienią br.

Kwotę 3 mld EUR środków zainwestowanych w pożyczki na Mintos osiągnęliśmy dzięki stale rosnącej bazie 170 000 naszych inwestorów, spośród których 45 000 dołączyło do Mintos od momentu, gdy w kwietniu 2019 roku osiągnęliśmy kamień milowy wynoszący 2 mld EUR. Dziesiątki tysięcy pożyczek jest udostępnianych na rynku Mintos przez 65 firm pożyczkowych z 30 krajów świata, które zajmują się alternatywnym finansowaniem.

Działalność na naszym rynku wtórnym stanowi odzwierciedlenie wykorzystania tej funkcjonalności Mintos, która przyczynia się do zwiększenia płynności rynku, jakże ważnej z punktu widzenia inwestorów. Do sierpnia 2019 roku, wartość pożyczek sprzedanych na rynku wtórnym Mintos wyniosła niemal 150 mln EUR, czyli zaledwie w dwa miesiące od chwili, gdy osiągnęła ona kwotę 100 mln EUR.

Nieustanne innowacyjne aktualizacje funkcjonalności produktów Mintos przyczyniają się do tego, że inwestowanie online na Mintos jest coraz bardziej przyjazne dla inwestorów. Fakt ten potwierdzają ci, którzy szukają możliwości inwestowania w pożyczki oferowane przez branżę p2p oraz rynki online. Po dołączeniu do Mintos, 83% spośród naszych inwestorów w swojej działalności inwestycyjnej korzysta z narzędzia Mintos Auto Invest. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od wprowadzenia Invest & Access, 53% spośród nowych inwestorów na Mintos zdecydowało się skorzystać z tego produktu, który daje im możliwość szybkiego dokonywania wypłat środków, kiedykolwiek są im potrzebne.

Do sierpnia 2019 roku, inwestorzy działający na Mintos zarobili blisko 55 mln EUR z tytułu odsetek, w 12 walutach, co w jeszcze większym stopniu sprzyja dywersyfikacji portfeli inwestorów.

Ciężko pracujemy, aby do końca roku dotrzymać pozostałych obietnic – zarówno tych złożonych naszym inwestorom, jak i samym sobie.

Sukces nigdy nie przychodzi łatwo

Oczywiście, droga do osiągnięcia tych 3 mld EUR nie była usłana różami. Czasami doświadczaliśmy pewnych trudności technicznych, wpadek i problemów wynikających zarówno z naszych własnych błędów, czy też tych popełnianych przez osoby trzecie, z którymi współpracujemy. Co możemy jednak z całą pewnością powiedzieć to to, że zawsze staraliśmy się i nadal będziemy się starać pracować jak najlepiej, na rzecz i w najlepszym interesie inwestorów działających na Mintos.

Dlatego też, chcemy Wam podziękować za cały ten czas, gdy wykazaliście się cierpliwością, poświęcaliście swój czas przekazując nam sugestie, uwagi i informacje zwrotne, a zwłaszcza za ten czas, gdy świętowaliście nasze przełomowe osiągnięcia i kamienie milowe.

Osiągnęliśmy go razem z Wami. Podziękowania od wszystkich #mintospeople!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner