Navyšujeme investiční příležitosti z Estonska, ESTO se připojuje na platformu Mintos!

Estonsko, země, která přinesla na svět Skype a Transferwise, nyní také přináší na náš trh nového poskytovatele půjček zaměřeného na technologie. ESTO, společnost zaměřená na technologii platebních řešení, nyní nabízí svým předním zákazníkům půjčky na splátky v místě prodeje a Vy do nich můžete investovat. 

Společnost ESTO ve svém obchodním modelu získává klienty pouze prostřednictvím prodejních míst (POS), což ve výsledku znamená, že společnost poskytuje úvěry pouze segmentu prvotřídních nebo téměř prvotřídních zákazníků. 

ESTO si v průběhu let svého podnikání udržovala velmi výkonné úvěrové portfolio s mírou selhání 0,2 %. Kromě toho, ke konci července bylo ze všech nesplacených půjček, pouze 0,89 % splátek v prodlení o 60 nebo více dní. 

Společnost ESTO byla založena v roce 2017 a poskytuje financování nákupů u online i offline obchodníků. Posláním společnosti je usnadnit nakupování. Základní strategií ESTO je pomáhat svým obchodním partnerům prodávat více a zákazníkům umožnit jednodušší a bezproblémový nákup díky poskytnutému financování. 

ESTO spolupracuje s předními hráči estonského maloobchodního trhu 

Od svého vzniku se společnosti podařilo přilákat kolem 26 000 prvotřídních nebo téměř prvotřídních klientů, kteří využili půjčky v místě prodeje na splátky. Tento poskytovatel půjček získá každý měsíc přibližně 2 400 nových zákazníků. Společnost celkově poskytla ke konci srpna 2019 přibližně 26 000 půjček a má čisté úvěrové portfolio ve výši 7 milionů EUR. 

V její široké síti partnerů jsou některé největší maloobchody na estonském trhu. Kaup24, ONOFF, Photopoint, Valge Klaar, RDE, Decora, Goldtime a přibližně 400 dalších. ESTO v průměru integruje 30 nových partnerů každý měsíc. 

„Mintos tržiště je pro ESTO a náš dlouhodobý plán růstu opravdu perfektní. Mintos nám umožní zvýšit povědomí o naší značce a mít flexibilní přístup ke kvalitní základně investorů. Jsme velmi nadšeni, že můžeme spolupracovat s kvalifikovaným týmem odborníků z oboru ze společnosti Mintosu,“říká Mikk Metsa, generální ředitel a spolumajitel společnosti ESTO. 

Co ESTO na platformě Mintos nabízí? 

Nyní můžete na tržišti investovat do spotřebitelských půjček poskytnutých společností ESTO v Estonsku, které jsou spláceny v měsíčních splátkách. Průměrná půjčka je zveřejněna v eurech (EUR) ve výši 600 EUR s průměrnou splatností 10 měsíců. Doba trvání půjčky však může být od 3 do 48 měsíců. 

U půjček společnosti ESTO můžete očekávat čistý roční výnos až 10 % a jsou zajištěny garancí zpětného odkupu. To znamená, že společnost půjčky odkoupí, pokud budou v prodlení po dobu 60 a více dní. ESTO si ponechá na své rozvaze, jako svoji kůži ve hře, 10 % ze všech půjček umístěných na platformu Mintosu. 

Jak přistupuje ESTO k bonitě svých zákazníků?

Jednou z klíčových konkurenčních výhod společnosti ESTO je schopnost nabídnout financování s vyspělým technologickým řešením a rychlým procesem rozhodování, aniž by byla ohrožena kvalita úvěrového portfolia. 

ESTO má důkladný proces hodnocení bonity. První kontrola je provedena prostřednictvím obchodního modelu společnosti, který získává klienty pouze pomocí maloobchodních partnerů při nákupu.

Od této chvíle společnost vyhodnocuje žádost pomocí analyzování ověřených informací ze sociálních, úvěrových, daňových a příjmových registrů a databází, jako je např. vládní penzijní centrum se zabezpečeným připojením na X-road server, Creditinfo atd. 

Z těchto důvodů trvá proces poskytnutí půjčky vždy méně než 60 sekund, což klientům umožňuje rychlý a spolehlivý přístup k financování u obchodních partnerů. 

Nenechte si ujít tuto příležitost k vybudování a diverzifikaci vašeho investičního portfolia investováním do půjček od společnosti ESTO poskytnutých v Estonsku. Pokud je vašim preferovaným způsobem investování na platformě Mintos Auto Invest, tak nezapomeňte odpovídajícím způsobem aktualizovat jeho nastavení. 

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner