Nové informace o Aforti Finance

Aktualizace ze dne 13. srpna 2019:

Zmínili jsme se, že dnes budeme publikovat další aktualizaci týkající se Aforti Finance, bohužel jsme zjistili, že je potřeba dodatečný čas. Přesto Vás alespoň chceme informovat, že další aktualizaci o Aforti Finance budeme sdílet v druhé části tohoto týdne. Děkujeme Vám za trpělivost.


Aktualizace ze dne 12. srpna 2019:

Náš tým se ve Varšavě (Polsko) opět setká se zástupci Aforti Finance, aby pokračoval v řešení detailů týkajících se situace z minulého týdne a zajištění pokračování převodu úvěrových splátek k nám pro distribuci mezi investory.

Máme v plánu vydat zítra další a více detailní informace.

Do té doby vám děkujeme za vaši trpělivost, stejně jako za dotazy na náš Investors Service tým a za komentáře na blogu a sociálních sítích. Připravujeme uveřejnění odpovědí na vaše otázky co nejdřív poté, co vyřešíme současnou prioritní záležitost, tedy obnovení plateb.

Rádi bychom také chtěli připomenout, že Aforti Finance neumisťovala půjčky na primární tržiště platformy Mintos od ledna 2019. Byla to vzájemná dohoda s Aforti Finance, související se slabším než očekávaným výkonem úvěrů a problémy s IT systémy. Aforti Finance následně pokračovala ve správě úvěrů a celkové portfolio úvěrů na tržišti platformy Mintos se snížilo z 5,7 milionu EUR k 31. prosinci 2018 na současných 2,2 milionu EUR k 12. srpnu 2019. S ohledem na nepříznivé změny v náladě na polském trhu zajišťovacích prostředků a dluhopisů, a na naše poznatky o změnách ve vnitřním uspořádání společnosti (due diligence), jsme zohlednili naše riziková opatření a zařadili jsme Aforti do C+ v březnu 2019.

V této fázi jsme stále odhodlaní pracovat s Aforti Finance na pokračování správy úvěrů a předávání splátek dlužníků k investorům na tržišti platformy Mintos, a to nejdřív jak to bude možné.

Prosím vezměte na vědomí: jako u každé investice, investice přes platformu Mintos nese určitý stupeň rizika. Každý investor je odpovědný za zvážení souvisejících rizik před provedením investice.

 

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner