Aktualizováno: nové investiční strategie Mintos poskytují investorům větší možnost volby

09.09.2020

mintosblog

9. září 2020

Od 13. srpna, kdy jsme spustili nové strategie, se nám dostalo zpětné vazby od mnoha investorů. Vaše připomínky bychom rádi zohlednili, a proto přicházíme se 2 změnami:

 • Zvyšujeme standard kvality u konzervativní strategie. Nově smí algoritmus investovat pouze do úvěrů poskytnutých úvěrovými společnostmi s Mintos ratingem B+ nebo vyšším. Úvěrové společnosti s hodnocením B a B- již nebudou v této strategii zahrnuty. Investovala-li Vaše strategie do úvěrů s ratingem B a B-, můžete počkat, až úvěry dosáhnou splatnosti, nebo si svou investici nechte vyplatit.
 • Od této chvíle bude algoritmus strategie s vysokými výnosy nejen investovat v rámci horních 60 % úvěrů s nejvyššími úrokovými měrami, ale Vaše finanční prostředky budou přednostně investovány do úvěrů s tou nejvyšší úrokovou měrou dostupnou na tržišti.

13. srpna 2020 

Asi před rokem jsme představili Mintos Invest & Access, nový způsob investování, který kombinoval atraktivní výnosy s vyšší likviditou. Poslední měsíce ukázaly, že tento produkt je schopný poskytovat investorům dodatečnou likviditu i za ztížených tržních podmínek – průměrná doba potřebná pro dokončení výplaty peněz je 5 hodin 44 minut.

Nejenže si své vlastní portfolio Invest & Access vytvořilo asi 50 % našich aktivních investorů, mnozí z nich nám také zaslali řadu cenných připomínek. Abychom nadále zlepšovali nabídku poskytovaných produktů, našim investorům jsme naslouchali a analyzovali jejich chování. Všimli jsme si jednoho tématu, které se neustále opakovalo: Investoři chtěli větší možnost volby, co se týče investičních preferencí. Našli jsme tedy ty nejoblíbenější preference a přeměnili je do 3 nových strategií Mintos, jež nahradí nástroj Invest & Access: diverzifikovaná, konzervativní a s vysokými výnosy.

Díky této změně je tvorba strategie, jež by odpovídala Vašim preferencím, snazší než kdy předtím. Noví investoři budou moci začít rychle investovat s diverzifikovaným portfoliem dle zvoleného profilu. Zkušení investoři pak mohou této příležitosti využít pro snížení složitosti procesu, pokud například používají několik vlastních strategií.

Diverzifikovaná

 

Diverzifikovaná strategie Vám poskytne nejvyšší úroveň diverzifikace a z nových strategií se nejvíce podobá nástroji Invest & Access.

 • Plně diverzifikuje Vaše investice napříč úvěry bez prodlení od všech úvěrových společností s Mintos ratingem od A+ do C-
 • Algoritmus upřednostňuje diverzifikaci
 • Zahrnuty úvěry s garancí zpětného odkupu i bez ní – 99 % úvěrů na Mintosu garancí zpětného odkupu disponuje
 • Maximální expozice 15 % na jednu úvěrovou společnost

 

Konzervativní

 

Konzervativní strategie investuje do úvěrů od úvěrových společností s nejvyšší kvalitou portfolia.

 • Investuje do úvěrů bez prodlení od úvěrových společností s Mintos ratingem od A+ do B-
 • Portfolio společností musí být alespoň z 80 % bez prodlení a podíl plateb ve zpracování musí být nižší než 10 %
 • Algoritmus upřednostňuje snížení rizika
 • Úvěry s garancí zpětného odkupu
 • Maximální expozice 15 % na jednu úvěrovou společnost

 

S vysokými výnosy

 

Strategie s vysokými výnosy investuje do úvěrů s těmi nejvyššími úrokovými měrami.

 • Investuje v rámci horních 60 % úvěrů s nejvyššími úrokovými měrami, jejichž Mintos rating je od A+ do C-
 • Algoritmus upřednostňuje výnosy
 • Úvěry s garancí zpětného odkupu
 • Maximální expozice 15 % na jednu úvěrovou společnost

 

Představujeme investiční limity

 

Abychom ještě více podpořili diverzifikaci a snížili expozici investorů, maximální částka, kterou mohou tyto 3 nové strategie investovat do jednotlivých úvěrů, je shora omezená.

Cílová částka strategie / Součet investované částky a dostupného zůstatku (podle toho, co je menší)
Výše investice do jednoho úvěru
< € 5 000 € 10 – 10
€ 5 000,01 – 10 000 € 10 – 25
€ 10 000,01 – 15 000 € 10 – 50
€ 15 000,01 – 20 000 € 10 – 75
> € 20 000,01 € 10 – 100

 

Začínáme se strategiemi Mintos

 

Strategie Mintos jsou plně automatizovaným způsobem investování. Pro začátek stačí zvolit částku, kterou chcete investovat. Získáte tak portfolio úvěrů, které je diverzifikované s ohledem na priority zvolené strategie. Konkrétní složení Vašeho portfolia se automaticky přizpůsobuje trhu.

Strategie Mintos také nabízejí dodatečnou likviditu: chcete-li získat přístup ke svým penězům dříve, strategie jsou vybaveny možností výplaty peněz, díky které se ke svým penězům dostanete rychleji (v závislosti na poptávce trhu).

Upozornění: Strategie Mintos jsou dostupné pouze pro investice v EUR.

Nástroj Auto Invest a manuální investování se mění na tzv. vlastní strategie

 

Nadále budeme podporovat nástroj Auto Invest a ruční investování na Primárním i Sekundárním trhu. Obě tyto možnosti budou investoři moci najít pod tzv. vlastním investováním při tvorbě nové strategie, případně pod vlastními automatickými strategiemi a vlastními manuálními investicemi na kartě Investovat.

Komentáře

Hledat

Important

Následuj nás