Nový poskytovatel úvěrů Kiva se přidává k Mintosu

Společnost Kiva, nedávno spuštěná v Rusku, je novým poskytovatelem úvěrů, který se přidává k Mintosu a nabízí investice do svých krátkodobých úvěrů v eurech (EUR). 

Cílem společnosti Kiva je poskytovat lepší servis těm částem ruské populace, jež mají omezený přístup k bankovním službám, a to zkrácením času potřebného k získání peněz, zlepšením dostupnosti služeb a snížením byrokracie.

Společnost Kiva své služby nabízí pouze online a je regulována Centrální bankou Ruské federace. Poskytovatel úvěrů nabízí občanům Ruska krátkodobé úvěry v RUB ve výši od 3000 RUB do 30 000 RUB (43 EUR až 430 EUR). Jsou dostupné různé doby splácení úvěrů (16, 23 a 30 dní), stejně jako možnost úvěr několikrát prodloužit.

Kiva na Mintosu

Průměrná velikost krátkodobého úvěru z Ruska, který společnost uvádí na Mintos, je okolo 7600 RUB neboli 110 EUR. Doba splácení je 16, 23 nebo 30 dní a dlužnící své úvěry splácí v jediné splátce. Můžete očekávat čistý roční výnos až 13 % pro úvěry společnosti vedené v EUR.

Všechny úvěry uvedené společností Kiva na Mintos disponují garancí holdingová společnosti od JSC Finko Group a budou odkoupeny zpět, pokud je daný úvěr v prodlení 60 dní a déle. Společnost si zároveň drží 10% podíl v každém úvěru uvedeném na tržiště v rámci principu skin in the game.

Kiva je součástí skupiny Finko. Skupina Finko pobídla klienty společnosti Metrokredit, poskytovatele úvěrů, jehož provoz byl nedávno přerušen, aby přešli ke společnosti Kiva a mohli tak nadále využívat služeb krátkodobého půjčování.

Úvěry Kiva budou na Mintosu vedeny pod jménem Finko Rusko ve všech filtrech (Auto Invest, Primární trh, Sekundární trh) i na stránce Poskytovatelé úvěrů na Mintosu. Mintos Rating společnosti Kiva je C+.

Dle slov společnosti Finko má společnost Kiva za cíl dostat se do konce roku 2020 do TOP 10 poskytovatelů mikrofinančních služeb v Rusku. Pro dosažení tohoto cíle Kiva plánuje do konce roku v úvěrech vyplatit 10–12 milionů € za měsíc. V současnosti Kiva měsíčně poskytuje úvěry v hodnotě vyšší než 5 milionů € a výhledově počítá s 13,1 milionu € v nových úvěrech a 8,8 milionu € v opakovaných úvěrech během Q1 2020. Poskytovatel úvěrů se domnívá, že je na řízený a udržitelný růst připraven. Manažerský tým společnosti Kiva dříve stál ve vedení jednoho z největších poskytovatelů krátkodobých úvěrů v Rusku a má rozsáhlé zkušenosti s řízením podniku, řízením rizik a financemi.

Pokud jste uživateli nástroje Auto Invest, nezapomeňte si aktualizovat nastavení a zefektivnit tak svou investiční strategii.

Sdílet:

Chcete se podělit o svůj názor?

Pište své nápady, pokládejte dotazy a diskutujte s jinými investory na našem diskuzním fóru Mintos Community.

community-banner