Nowa oferta – pożyczki ID Finance udzielane w Gruzji

ID Finance zapewnia większą dywersyfikację możliwości inwestycyjnych na platformie Mintos dzięki rozszerzeniu swojej oferty o pożyczki osobiste udzielane w Gruzji pod marką Solva. Solva to spółka zależna, która w pełni należy do ID Finance w Gruzji. Od początku swojej działalności (druga połowa 2016 r.) udzieliła ponad 28 000 pożyczek na kwotę 12 mln euro.

Współpraca ID Finance z Mintos rozpoczęła się w marcu 2017 r. od zaoferowania inwestorom niezabezpieczonych pożyczek osobistych z Hiszpanii.

„Cieszymy się, że zwiększamy zakres współpracy z Mintos. Solva to innowacyjny produkt w globalnej branży pożyczek internetowych. Spółka powstała z myślą o kluczowych klientach i oferuje pożyczki osobiste na  atrakcyjnych warunkach. Choć Solva przypomina tradycyjny bank, przy udzielaniu pożyczek przywiązujemy dużą wagę do przejrzystości, wygody i zrozumiałej oferty. Dzięki innowacyjnej technologii i skutecznemu modelowi biznesowemu możemy zaoferować inwestorom wysoką roczną stopę zwrotu netto”  mówi współzałożyciel i CEO ID Finance, Boris Batin.

Średnia wartość dostępnych na platformie Mintos pożyczek ID Finance z Gruzji wyniesie 1000 euro, natomiast okres spłaty do 12 miesięcy. Inwestycje będą możliwe w lari gruzińskim i euro. Roczna stopa zwrotu netto dla inwestorów osiągnie 16%.

Pożyczkodawca udzieli gwarancji wykupu pożyczek w przypadku opóźnienia spłaty o ponad 60 dni. W lipcu 2017 r. odsetek niespłacanych pożyczek ID Finance wyniósł 4%.

Z każdej dostępnej pożyczki ID Finance zachowa na swoim koncie, w ramach odpowiedzialności własnej, co najmniej 10%.

Kluczowym innowacyjnym rozwiązaniem firmy Solva jest ocena wiarygodności kredytowej. Unikalny system podejmowania decyzji jest zbudowany w oparciu o uczenie się maszyn, techniki probalistycznej oceny ryzyka, technologie wielokrotnego wyszukania, analizę dużych ilości danych (big data) i eksplorację danych tekstowych (text mining). System ocenia także urządzenie, na którym wypełniany jest wniosek, oraz zachowanie użytkownika podczas tej czynności. Zastosowane rozwiązania pomagają wydać zgodę na udzielenie pożyczek użytkownikom odrzucanym przez banki.

Grupa ID Finance to dynamicznie rozwijający się dostawca usług finansowych i pionier FinTech na rynkach wschodzących. Działalność Grupy obejmuje analizę danych, ocenę wiarygodności kredytowej i usługi finansowe on-line. Firma powstała w 2012 r., a obecnie jest największym internetowym pożyczkodawcą we Wspólnocie Niepodległych Państw i wiodącym graczem w Europie. Spółka z siedzibą w Barcelonie prowadzi działalność w Hiszpanii, Kazachstanie, Gruzji, Polsce, Rosji i Brazylii, a w najbliższej przyszłości zamierza zwiększyć swoją obecność w Ameryce Łacińskiej.

ID Finance ma ponad 3.8 mln zarejestrowanych klientów i dotychczas udzieliła ponad

1.126 mln pożyczek na kwotę 240 mln dolarów. Wartość pożyczek w 2016 r. wyniosła 92 mln dolarów, natomiast przychód – 68 mln dolarów (wzrost rok do roku: 222%). Od 2015 r. firma jest rentowna.

ID Finance cieszy się dużym uznaniem w branży, o czym świadczą prestiżowe nagrody, takie jak tytuł najszybciej rozwijającej się firmy w branży finansowania pozabankowego w Europie przyznany przez magazyn Global Banking & Finance Review w 2017 r.

Inwestuj w nowe pożyczki oferowane przez ID Finance i nie zapomnij dodać ich do swojego portfela Auto Invest.

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner