Nowa struktura inwestowania w pożyczki ID Finance udzielane w Kazachstanie

Od 31 sierpnia 2018 r. na Mintos zacznie obowiązywać nowa struktura inwestowania w pożyczki ID Finance z Kazachstanu. Zmiana ta wynika z przepisów prawa dotyczących instytucji mikrofinansowania w Kazachstanie.

Jak teraz będzie wyglądał proces inwestycji?

W pożyczki ID Finance z Kazachstanu będzie można inwestować poprzez pożyczki udzielone przez Mintos Finance SIA na rzecz jednostki ID Finance w Kazachstanie – MFO OnlineKazFinance LLP (Solva.kz). W tym przypadku spłata będzie zależeć od wpłat końcowego pożyczkobiorcy. Każda pożyczka udzielona Solva.kz przez Mintos Finance SIA będzie powiązana z odpowiadającą jej pożyczką udzieloną końcowemu pożyczkobiorcy przez Solva.kz.

Mintos Finance SIA wchodzi w skład grupy Mintos. Szczegółowy opis nowej struktury jest dostępny w umowie pożyczki Mintos Finance SIA i umowie cesji.

Jak nowa struktura wpłynie na inwestorów?

Użytkownicy Mintos inwestujący według nowej struktury nadal będą mogli inwestować w pożyczki udzielane przez ID Finance. Dotychczas mieli oni bezpośrednie prawa roszczenia wobec końcowego pożyczkobiorcy, teraz będą mieli prawa roszczenia wobec firmy pożyczkowej, czyli Solva.kz.

Ponieważ inwestycje będą wciąż powiązane ze spłatami pożyczek udzielonych przez Solva.kz, obecne funkcje narzędzia Auto Invest do inwestowania w pożyczki Solva.kz będą nadal obowiązywały dla pożyczek umieszczonych na platformie Mintos według nowej struktury. Jeżeli zmiana ta wpłynie na Twoją strategię inwestowania, dostosuj ustawienia narzędzia Auto Invest do swoich preferencji.

Najnowsze aktualności

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner