Nowa struktura inwestowania w pożyczki Lendo

Począwszy od 3 sierpnia 2017 r., na platformie Mintos obowiązuje nowa struktura inwestowania w pożyczki Lendo. Wynika ona z nowych przepisów stosowanych przez organy nadzoru w Gruzji, gdzie działa Lendo.

Jak teraz będzie wyglądał proces inwestycji?

Aby móc inwestować w pożyczki Lendo, należy inwestować w pożyczki udzielone Lendo przez Mintos OU. W tym przypadku spłata zależy od wpłat końcowego pożyczkobiorcy. Każda pożyczka udzielona Lendo przez Mintos OU będzie powiązana z odpowiednią pożyczką udzieloną końcowemu pożyczkobiorcy przez Lendo.

Mintos OU wchodzi w skład grupy Mintos. Szczegółowy opis struktury jest dostępny w umowie udzielenia pożyczki Mintos OU i umowie cesji.

Jak nowa struktura wpłynie na inwestorów?

Inwestorzy inwestujący według nowej struktury nadal będą mogli inwestować w pożyczki udzielane przez Lendo. Dotychczas inwestorzy mieli bezpośrednie prawa roszczenia wobec końcowego pożyczkobiorcy, a teraz będą mieli prawa roszczenia wobec pierwotnego pożyczkodawcy, czyli Lendo.

Ponieważ inwestycje będą wciąż powiązane ze spłatami pożyczek udzielonych przez Lendo, obecne funkcje narzędzia Auto Invest dla inwestowania w pożyczki Lendo będą obowiązywały dla pożyczek umieszczonych na platformie Mintos według nowej struktury. Jeżeli zmiana ta wpłynie na Twoją strategię inwestowania, dostosuj ustawienia narzędzia Auto Invest do swoich oczekiwań.

O Lendo

Spółka Lendo dołączyła do Mintos w lipcu 2016, r., stając się jednym z głównych pierwotnych pożyczkodawców na platformie. Lendo oferuje możliwość inwestycji w krótkoterminowe, niezabezpieczone pożyczki udzielane w największych miastach w Gruzji. Dotychczas użytkownicy platformy Mintos zainwestowali w pożyczki Lendo ponad 80 mln euro.

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!

Udostępnij:

Masz coś, czym chciałbyś się podzielić?

Zadawaj pytania, dziel się swoimi przemyśleniami i dyskutuj z innymi inwestorami na forum Społeczności Mintos.

community-banner